تلکس دولت بهار :: هواداران دكتر محمود احمدي نژاد: سريال‌هاي تلويزيون در نوروز 95
سه شنبه، 20 بهمن 1394 - 10:18     کد خبر: 218550

دولت بهار: امسال براي نوروز ۹۵، تلويزيون ۳ سريال اصلي تدارك ديده كه هرسه از مضمون طنز برخوردارند.

به گزارش دولت بهار به نقل از فارس، امسال نيز به روال سال‌هاي گذشته تلويزيون براي نوروز برنامه‌هاي ويژه‌اي تدارك ديده است. سواي برنامه‌هايي كه قرار است در موعد تحويل سال و با حضور چهره‌هاي مختلف پخش بشوند، سريال‌ها همواره از جايگاه ويژه‌اي برخوردار هستند. 

در سالجاري ۳ سريال اصلي براي نوروز ۹۵ در نظر گرفته شده كه اسامي آنها دودكش ۲، زعفراني و بيمار استاندارد است و به ترتيب از شبكه‌هاي يك، دو و سه به روي آنتن خواهد رفت. شبكه‌هاي ديگر تلويزيون نيز براي نوروز آثاري را تدارك ديده‌اند كه سريال‌هاي خارجي نيز در ميان آنها ديده مي‌شود.

**دودكش۲:

محمدحسين لطيفي كارگردان سينما و تلويزيون اين سريال را براي نوروز 95 در تهران در لوكيشن خانه نصرت كليد زد و قرار است از شبكه يك سيما پخش شود.

آدم‌هاي قصه دودكش ۲ همگي براي بينندگان چهره‌هاي آشنايي هستند. فيروز و قاليشويي پرماجرايش در ماه رمضان سال ۹۲ مهمان تلويزيون بودند. سري اول اين سريال به تهيه‌كنندگي زينب تقوايي ساخته شد و البته سريال و به ويژه تكه‌كلام‌هاي شخصيت‌هاي آن با استقبال بسياري مواجه شد.
اين مجموعه هنوز عنواني براي آن انتخاب نشده و پيش از اين در مطبوعات آن را «دودكش 2» ناميده‌اند.
 مجموعه تلويزيوني «تنهايي ليلا» كار قبلي اين كارگردان نيز تابستان امسال از شبكه سوم پخش شد.

در اين سريال هومن برق نورد، بهنام تشكر، سيما تيرانداز، اميرحسين رستمي، نگار عابدي، محمدرضا شيرخانلو و ياسمن نوروزي بازي مي كنند و تهيه كنندگي آن را سيد محمود رضوي به عهده دارد.
البته بازيگران جديد اين مجموعه كه طنز اجتماعي است، هم به زودي معرفي مي شوند.
در اين سريال جديد، شخصيت‌هاي مجموعه «دودكش» كه رمضان سال 92 ازشبكه اول سيما پخش شد، حضور دارند اما فضا و قصه اي تازه اي به قلم كوروش نريماني، قرار است به تصوير كشيده شود.
در خلاصه داستان اين مجموعه آمده است: قاليشويي مشتاق تعطيل شده است، فيروز مشتاق در ايام نزديك به نوروز به خاطر از دست نرفتن اعتبار قاليشويي و حفظ مشتريان سابق، سعي مي‌كند با اجاره يك قاليشويي ديگر، كارش را پي بگيرد، او كه با انبوهي از فرش‌هاي نشسته روبرو است، دردسرهاي جديدي برايش رخ مي‌دهد.

**زعفراني:

ايرج محمدي تهيه كنندگي سريال «زعفراني» را برعهده دارد و در حال حاضر تصويربرداري سريال در لوكيشن‌هاي خارجي و خيابان‌هايي در تجريش، يك آزمايشگاه  و يك رستوران كه بازيگرش مهران احمدي است پيگيري مي‌شود.

ماجراهاي اين سريال در يك قهوه‌خانه مي‌گذرد كه اداره آن را مهدي هاشمي برعهده دارد و تاكنون ۳۰ درصد از اين سريال به تصويربرداري رسيده است و همزمان تدوين نيز انجام مي‌شود.

اين داستان از لحاظ تنوع ميان قصه‌هاي سريال‌ها كار متفاوتي است و مهدي هاشمي در اين كار شخصيت جديدي از خودش خلق كرده است. او در اين كار نقش متفاوتي دارد كه مردي اهل خانواده و شوخ است.

«زعفراني» داستانك هاي زيادي دارد و از نظر ماجراپردازي يك داستان خطي كلي دارد كه به سرنوشت يك خانواده مي پردازد. در اين اثر بازيگراني از جمله مهدي هاشمي، مهران احمدي، ستاره اسكندري، نرگس محمدي و... به ايفاي نقش مي پردازند.

سريال «زعفراني» به كارگرداني حامد محمدي براي شبكه دو ساخته مي شود و سعيد جلالي، حامد محمدي و آزاده محسني گروه نويسندگان اين سريال را تشكيل مي‌دهند.

شبكه دو سيما قرار است «زعفراني» را به روي آنتن ببرد.

**بيمار استاندارد:

سريال «بيمار استاندارد» را سعيد آقاخاني براي شبكه سه سيما كارگرداني مي‌كند و تهيه‌كنندگي آن را مسعود ردايي برعهد دارد كه قرار است از شبكه سه سيما پخش شود.

نگارش فيلمنامه سريال به طور كامل به پايان رسيده و در حال حاضر نيز گروه در بيمارستاني واقع در ولنجك مشغول كار هستند.
بابك حميديان در نقش بهنام، جواد عزتي در نقش مسعود و اصغر سمسارزاده در نقش پوربنا، شيلا خداداد در نقش ترانه، پوريا پورسرخ در نقش حامد، روح اله كماني در نقش شهاب و خاطره حاتمي در نقش فريبا، نيما شاهرخ شاهي در نقش مهرداد، حسين محب اهري در نقش پدر بهنام، هومن حاجي عبداللهي در نقش داوود و امير غفارمنش در نقش بابك، سيروس ميمنت در نقش پدر سحر، اميد روحاني در نقش دكتر نادري، بهناز اكبريان در نقش نگار، عاطفه باقري در نقش گلاره، افسانه ناصري در نقش مادر سحر، بهزاد كريمي در نقش شعبده باز، بهزاد خرازي در نقش بيژن و ... قرار داد بسته شده است. با بازيگران ديگري نيز در حال گفت‌وگو هستيم كه با اتمام فيلم نامه در اوايل بهمن ماه كليد بزنيم.

عوامل پشت دوربين اين سريال نيز بدين شرح است: فرشاد گل سفيدي (مدير تصويربرداري)، علي احمدي (مدير صدابرداري)، عادل معصوميان (دستيار كارگردان)، علي جودي(برنامه ريز)، (دستياران كارگردان)، مجيد گودرزي (مدير توليد)، امير شيبان خاقاني (تدوين گر)، مهناز غني (طراح لباس)، گلرخ حقيقي (طراح صحنه)، ماني اسكندري (طراح گريم) ، علي سعيدي (مدير صحنه)، وحيد شوكتي (منشي صحنه)، محمدرضا دلنوازي (جانشين توليد)، مجيد لعل سنجيان(مدير تداركات)، ساناز بصير( دستيار برنامه ريز) و حسام الدين خلوصي (عكاس).

سريال بيمار استاندارد درباره قهرمان داستان (بهنام) فردي تحصيل كرده بازيگري است كه با اين شيوه درماني درگير مي شود و وارد ماجراهايي مي‌شود كه تا به حال تجربه شان نكرده...

سريال بيمار استاندارد به نويسندگي بهرام توكلي و با كارگرداني سعيد آقاخاني توسط مسعود ردايي در 14 قسمت 45 دقيقه‌اي براي پخش در نوروز 95 در مركز گسترش فيلم‌نامه نويسي رسانه ملي تهيه و توليد مي‌شود.

 

برگشت به تلکس خبرها