تلکس دولت بهار :: هواداران دكتر محمود احمدي نژاد: حمله ارتش هند به مناطقي در كشمير/ ۲ سرباز پاكستاني كشته شدند
پنجشنبه، 8 مهر 1395 - 23:04     کد خبر: 315473

دولت بهار: وزارت دفاع هند اعلام كرد، واحدهاي ارتش اين كشور به منظور خنثي كردن طرح‌هايي براي انجام يك رشته عمليات عليه شهرهاي هند به حملات محدود و دقيق در نقاطي واقع در خط كنترل مرزي در كشمير اقدام كردند.

به گزارش دولت بهار به نقل از شبكه خبري بي‌بي‌سي، پاكستان هند را به آتشباري غيرموجه در خط كنترل مرزي متهم و اعلام كرده است، دو نظامي اين كشور در اين حملات جان خود را از دست دادند. سخنگوي ارتش پاكستان افزوده‌ است كه نيروهاي اين كشور مستقر در خط كنترل به آتشبار نيروهاي هندي پاسخ داده‌اند.

در اطلاعيه وزارت دفاع هند آمده است كه هدف عمليات اخير گروه‌هاي تروريستي مستقر در نواحي مرزي بوده‌اند.

رنبير سينگ، سخنگوي وزارت دفاع هند گفت: تعدادي تيم عملياتي تروريستي در نقاطي در خط كنترل مستقر شده و خود را براي انجام عمليات در داخل هند آماده مي‌كردند.

وي افزود، حملات اخير تلفات سنگيني را به اين افراد وارد و توانايي عملياتي آنها را خنثي كرد و در نتيجه، اقدامات تروريستي آنها متوقف شده است. وي مشخص نكرده است كه آيا اين حملات توسط نيروي هوايي يا واحدهاي توپخانه صورت گرفته است.

در اين ميان شبكه خبري راشاتودي گزارش داده است در حالي كه ارتش هند ادعا مي‌كند نسبت به انجام اين عمليات به طرف پاكستاني خود اطلاع داده بوده است، وزير دفاع پاكستان، خواجه آصف مي‌گويد، اصلا چنين حمله‌اي از سوي هند صورت نگرفته است و تنها تبادل آتشي در مرز از سوي اين كشور آغاز شده است.

آصف بيانيه دهلي درباره اين "عمليات" را "جعلي" خواند و افزود، سربازان پاكستاني به خوبي به اين اقدام نيروهاي هندي پاسخ داده‌اند. اين اقدام دولت هند تلاشي براي ايجاد موج رسانه‌اي از طريق نام نهادن يك تبادل آتش به عمليات دقيق و حساب شده و جعل واقعيت بوده است.

اين حملات تنها يك روز پس از آن رخ داده است كه پاكستان مدعي شد، هند در صورت استقلال كشمير از هم مي‌پاشد.

حملات اخير در حالي صورت گرفته است كه دولت هند اعلام كرده بود، اوايل ماه سپتامبر، شبه‌نظاميان مستقر در پاكستان به يك پايگاه ارتش هند در كشمير حمله كردند و ۱۸ نظامي هندي را كشتند. روز سه‌شنبه نارندرا مودي، نخست‌وزير هند اظهار كرد، در نشست جامعه همكاري منطقه‌اي جنوب آسيا كه قرار است ماه آينده در اسلام‌آباد برگزار شود، شركت نخواهد كرد.


برگشت به تلکس خبرها