تلکس دولت بهار :: هواداران دكتر محمود احمدي نژاد: برخي يزيد را لعن كرده و به آغوش آمريكا و انگليس مي روند
شنبه، 17 مهر 1395 - 10:45     کد خبر: 318715

دولت بهار: رئيس موسسه روايت سيره شهدا گفت: برخي يزيد ديروز را لعن مي‌كنند اما به آغوش يزيد امروز كه آمريكا و انگليس است، مي‌روند.

به گزارش دولت بهار به نقل از فارس، حجت‌الاسلام‌والمسلمين محمدمهدي ماندگاري شامگاه جمعه در جمع عزاداران حسيني در هيأت رزمندگان اسلام با اشاره به نقش مدافعان حرم اظهار كرد: رفتن جوانان ايراني به عراق و سوريه دفاع از اسلام است، اكنون اسلام و كفر در آن سرزمين‌ها با هم مي‌جنگد. امام خميني(ره) در خصوص جنگ هشت‌ساله فرمودند كه اين جنگ ايران و عراق نيست، بلكه جنگ اسلام و كفر است.

رئيس موسسه روايت سيره شهدا ادامه داد: قطعات مثبت و منفي تاريخ تكرار مي‌شود، ياوري ياران امام حسين(ع) در كربلا يكي از قطعات مثبت تاريخ است، ياران امام حسين(ع) از هر چيزي كه داشتند در كربلا گذشتند و رزمندگان ما هم در دوران دفاع مقدس تكرار قطعه نوراني ياران امام حسين(ع) بودند.

وي افزود: در آيات قرآن به ياران پيامبر(ص) هشدار داده‌ شده كه اگر در دفاع از اسلام كوتاهي كنند، خداوند قومي ديگري را مي‌آورد، پس از پيامبر(ص) قومي آمدند كه امام زمان خود را نديدند، اما براي دفاع از اسلام از همه‌چيز خود گذشتند و ما در دوران دفاع مقدس از اين موارد زياد ديديم.

ماندگاري با اشاره به شرايط خاص دوران دفاع مقدس اظهار كرد: بيشتر رزمندگان در دوران دفاع مقدس با اينكه امام خميني(ره) را نديدند، اما گفتند كه ما نبايد بگذاريم سخن ايشان روي زمين بماند. امام خميني(ره) فرمودند كه فداكاران زمان ما از مردم عهد رسول‌الله بالاتر هستند و رزمندگان ما در دوران دفاع مقدس تكرار ياران امام حسين(ع) در كربلا بودند.

رئيس موسسه روايت سيره شهدا ادامه داد: يكي از شعارهاي من در يادواره‌هاي شهدا اين است كه شهدا پروژه‌هاي قابل تكرار هستند و ما اين مسئله را اكنون در جريان مدافعين حرم مي‌بينيم. در اين ايام روزي نيست كه جواني به سراغ من نيايد تا پدر و مادر او را براي رفتن به سوريه راضي كنم و هزاران نفر در نوبت اعزام به سوريه هستند.

وي با بيان اينكه قسمت زشت عاشورا هم قابل تكرار است گفت: قسمت زشت عاشورا اين است كه پسر پيامبر(ص) به دست برخي از امت همان پيامبر(ص) شهيد شدند، اين در حالي بود كه مردم كوفه براي امام حسين(ع) نامه نوشتند و از ايشان دعوت كردند.

ماندگاري با اشاره به تلاش دشمنان اسلام اظهار كرد: دشمنان امروز هم به دنبال جدا كردن ما از امام زمان(عج) است و آن‌ها از تمام تجربيات دشمنان ائمه معصومين(ع) در صدر اسلام استفاده مي‌كنند، امروز دشمنان با استفاده از رسانه‌ها به دنبال ايجاد جدايي بين روحانيت و مردم هستند و در اين راستا دروغ‌هاي زيادي را به روحانيت نسبت مي‌دهند تا آن‌ها را از چشم مردم بيندازند.

رئيس موسسه روايت سيره شهدا ادامه داد: دستگاه بني‌اميه سال‌ها تلاش كرد تا توانست ائمه معصومين(ع) را به‌عنوان مزاحمان به مردم آن عصر بقبولاند و ما بايد كاري كنيم كه اين قطعه تاريخ دوباره تكرار نشود و روحانيتي كه راهنما و هدايتگر مردم است، به‌عنوان مزاحمان مردم نشان داده نشود.

وي افزود: اگر ما در دفاع از ولايت كوتاهي كنيم، خداوند قومي ديگر را به‌جاي ما مي‌آورد و ما بايد در دفاع از ولايت كوتاهي نكنيم. باطل در نبرد با حق دو تلاش دارد، اول تلاش مي‌كند كه مردم طرفدار باطل شوند كه اين تلاش بيهوده‌اي است، اما تلاش ديگر باطل اين است كه آن‌ها طرفدار حق نشوند و تماشاچي شوند، اين امر به نفع جبهه باطل است و ما تماشاچيان واقعه كربلا را هم لعن مي‌كنيم.

ماندگاري با اشاره واقعه كربلا خاطرنشان كرد: كربلا تنها يك نقطه تاريخي نيست، بلكه اين واقعه يك جريان است، امام حسين(ع) و حتي يزيد هم جريان بودند. برخي يزيد ديروز را لعن مي‌كنند، اما به آغوش يزيد امروز كه آمريكا و انگليس است، مي‌روند كه اين افراد حقه‌باز هستند.


برگشت به تلکس خبرها