تلکس دولت بهار :: هواداران دكتر محمود احمدي نژاد: سرلشكر باقري: ترامپ شكر زيادي خورده/ ايران در حلب سوريه موشك‌هايي ساخت كه عليه اسرائيل شليك شد/ تهديد ايران يك شوخي است
پنجشنبه، 20 آبان 1395 - 13:00     کد خبر: 330909

دولت بهار: رئيس ستادكل نيروهاي مسلح گفت: آن فرد جديدي كه اين روزها به صحنه قدرت آمده در دوره تبليغات حرف‌هاي بزرگتر از دهانش مي‌زد كه اگر من بودم در برابر دستگيري ملوانان در خليج فارس چنين مي‌كردم و چنان مي‌كردم، در موقع تبليغات ايشان شكر زيادي خوردند؛ بگذار از راه برسي بعد از فرماندهان بپرس كه در خليج فارس آن نيروها چه بلايي بر سر خود در قايق‌ها مي‌آوردند.

به گزارش دولت بهار به نقل از تسنيم، سرلشكر محمد باقري رئيس ستادكل نيروهاي مسلح صبح امروز در مراسم پنجمين سالگرد شهادت شهيد طهراني‌مقدم كه در ستاد فرماندهي هوافضاي سپاه برگزار شد، گفت: شهيداني عزيز در ايجاد قدرت بازدارندگي و موشكي ايران شب و روز را نشناختند و گره‌هاي بزرگي را در اين مسير باز كردند و راه‌هاي پيموده نشده را پيمودند.

وي افزود: يكي از آن شهيدان، شهيد گرانقدر طهراني‌مقدم بود كه گام‌هاي اساسي را در اين مسير برداشت .

سرلشكر باقري خاطرنشان كرد: من از سال 1360 و عمليات طريق‌القدس شهيد طهراني‌مقدم را شناختم؛ جواني مخلص و بي‌ادعا كه بدون داشتن سابقه نظامي شبانه‌روز در ساختن ادوات جنگي و خمپاره‌ها كار كرد. وي توپخانه سپاه را سازماندهي كرد، توپخانه‌هايي كه افسران چند سال براي آن درجه را مي‌گذراندند و نيز بايد 6 ماه دوره عالي توپخانه را مي‌گذراندند تا پس از آن بتوانند هدايت قبضه توپ را بر عهده بگيرند، اما تمامي اين مراحل در دست اين يك جوان ٢٢ ساله قرار گرفته بود.

رئيس ستادكل نيروهاي مسلح تصريح كرد: تاريخ نشان خواهد داد كه شهيد طهراني‌مقدم چه كارهاي بزرگي انجام داده است و آنچه در دفاع مقدس نمايش داده شده صرفا مقدمات كار بوده است.

وي با اشاره به اينكه در دوران دفاع مقدس توازني بين برد موشك‌هاي ما و دشمن وجود نداشت و در اين زمينه شهيد طهراني‌مقدم خدمات بزرگي ارائه كرد، اظهار داشت: وقتي موشك‌ها از سوريه و ليبي به تعداد اندكي وارد كشور شد و آنها ديگر اعلام عدم همكاري كردند، شهيد طهراني‌مقدم و همكارانش بودند كه با هوش تمام و كمك الهي چگونگي استفاده از اين موشك‌ها و ادوات را فرا گرفتند و استفاده كردند. همه اين موشك‌ها هم به هدف مي‌خورد.

سرلشكر باقري با تاكيد بر اينكه از ثمره اين جهاد اين بود كه همه دانش‌هاي مورد استفاده در زمينه موشكي يك به يك حل مي‌شد و جلو مي‌رفت، گفت: قبل از شروع تست موشك، زيارت عاشورا و بعد از تست آن نيز نماز شكر مي‌خواند و اين از عمق اعتقاد بود.

رئيس ستادكل نيروهاي مسلح در ادامه خاطرنشان كرد: حركت با اخلاص و حركت جهادي بن‌بستي براي شهيد طهراني‌مقدم باقي نگذاشت. ما در حوزه موشكي گره‌هاي بزرگي داشتيم. همين كشورهايي كه اعلام كرديم براي دادن موشك فخر مي‌فروختند و سخت‌گيري مي‌كردند، مانند سوري‌ها كه مي‌گفتند انبارهاي ما نگهبان روسي دارد و نمي‌توانيم موشك بدهيم، ليبي هم مي‌گفت كجا را بايد بزنيم و كجا را نزنيم.

وي افزود: اما همين سوريه به جايي رسيد كه در سال‌هاي گذشته جمهوري اسلامي ايران در منطقه حلب صنعت موشكي براي سوريه ساخت و در اين مجموعه صنعتي موشك توليد شد و در جنگ 33 روزه عليه رژيم‌صهيونيستي به كار رفت و اين همت و كار شهيد طهراني‌مقدم بود. به علت اين اخلاص بود كه همه او را دوست داشتند و با تمام توان وي را كمك مي‌كردند. ما در دفاع مقدس و ستادكل نيروهاي مسلح افتخار مي‌كرديم اگر بتوانيم در جهت عكس‌هاي ماهواره‌اي و سوالات اطلاعاتي او پاسخ داشته باشيم.

سرلشكر باقري تاكيد كرد: در صنعت هوافضا شهيد طهراني‌مقدم را به عنوان همكار و راهنماي بزرگ قبول داشتد. اين شهيد گرانقدر مي‌گفت كه چگونه است عده‌اي بي سر و پا همانند صهيونيست‌ها براي جمهوري اسلامي ايران چنگ و دندان نشان مي‌دهند و ما موشكي نداشته باشيم و آن قدر مجاهدت كرد تا به موشك شهاب 3 رسيد.

رئيس ستادكل نيروهاي مسلح با اشاره به اينكه امروز با تلاش‌هاي كه شده در زمينه موشكي خيلي جلوتر از زمان شهيد طهراني‌مقدم هستيم، گفت: مسئله سوخت جامد موشكي از جمله موضوعات پيشرفته جهان است كه دست هر كسي نيست، اما شهيد طهراني‌مقدم و يارانش تلاش خود را براي حل سوخت موشكي گذاشتند.

وي با تاكيد بر اينكه راه شهيد طهراني‌مقدم و شهداي گرانقدر ادامه دارد و با تمام توان و بدون ضعف و كاستي اين راه را ادامه مي‌دهيم، تصريح كرد: پشت سر ولايت بدون تفسير و تعبير و بدون اظهارنظر را از شهيد طهراني‌مقدم ياد گرفتيم و بايد به آن عمل كنيم و به ديگران هم ياد دهيم.

سرلشكر باقري با اشاره به اينكه اقتدار موشكي كه شهيد طهراني‌مقدم پايه‌گذاري كرد  قابل قياس با گذشته و حتي قابل قياس با سال گذشته هم نيست، خاطرنشان كرد: حركت آن قدر پرشتاب و سرعتي است كه همه جهان كفر جمع شدند و چندين سيستم‌هاي ضدموشكي توليد كردند و نام‌هاي دهن پر كن مي‌گذارند، اما نتوانستند بر سرعت، قدرت، دقت و فراگيري موشك‌هاي ما غلبه كنند.

رئيس ستادكل نيروهاي مسلح با تاكيد بر اينكه توان موشكي ما به جايي رسيده كه دشمنان نمي‌توانند تصميم به تجاوز بگيرند، افزود: هر چند در راس اين دشمن ديوانه‌اي به نام نخست‌وزير رژيم‌صهيونيستي باشد كه چند بار تا  پاي جنگ عليه جمهوري اسلامي ايران بيايد، اما دوستانش مانع او شوند كه جنگ به صلاح اسرائيل نيست. بله، همين طور است، جنگي كه با جمهوري اسلامي ايران آغاز شود پايانش معلوم نيست، پايانش زماني است كه دشمنان ذليلانه شكست را بپذيرند.

وي با اشاره به سخنان و ادعاهاي رئيس‌جمهور منتخب آمريكا در زمان تبليغات انتخاباتي گفت: آن فردي كه تازه به قدرت رسيده حرف‌هاي بزرگ‌تر از دهانش زده
و در موقع تبليغاتش شكر زيادي خورده است. ما به او مي‌گوييم بگذار از راه برسي، از فرمانده نيروي دريايي و فرماندهان آن روز بپرس كه نيروهايت روي قايق‌ها به چه روزي افتادند. تهديد جمهوري اسلامي ايران در تنگه هرمز و خليج‌فارس به مانند شوخي است، همين اقتدار دريايي را در زمين و هوا و پدافند و نيروي قدس سپاه دايم.

سرلشكر باقري در بخش ديگري از سخنانش گفت: زماني در سوريه مطرح شد كه ما به عنوان عضوي از محور مقاومت در حال نبرد هستيم و بايد موشك داشته باشيم كه شهيد طهراني‌مقدم با تعداد اندكي از يارانش به آنجا رفت و آموزش‌هاي چندين ساله را در چند ماه فرا گرفت و زماني كه آنها اعلام عدم همكاري كردند طهراني‌مقدم و يارانش ياد گرفته بودند كه چگونه از اين ادوات استفاده كنند.

رئيس ستادكل نيروهاي مسلح با اشاره به اينكه به همت شهيد طهراني‌مقدم و يارانش افق آينده ايران و اسلام كاملاً روشن و مسير ذلت دشمنان نيز كاملاً شفاف است، تصريح كرد: ملت شايد نداند در پنج سال گذشته كارهاي بسيار عظيمي در شمال غرب كشور انجام شده و شاهد درگيري با دشمنان بوده‌ايم و دو حزب ورشكسته بعد از سال‌ها شروع به عمليات كردند و تلفاتي هم دادند و حالا اعلام مي‌كنند كه به كار سياسي برمي‌گردند و در اين عرصه اميدواريم با هوشمندي مسئولان به ذلت برسند.

وي افزود: ما مي‌دانيم كه اگر يك شب بخوابيم، دشمن بيدار است، لذا مراقب هستيم. ايران بدون هيچ چشم داشتي به يك وجب خاك همسايگان، منافع خود و اسلام را دنبال مي‌كند و با رعايت تمام مباني به مستضعفين در برابر تروريست‌ها و استكبارجهاني كمك و به آن افتخار مي‌كند. كمك به حزب‌الله لبنان در حوزه موشكي و ساير ابعاد صورت گرفته و در همين راستاست و همين حزب‌الله كه ايران به او كمك كرد، ديديد چگونه اسرائيل را به ذلت كشاند.

سرلشكر باقري تاكيد كرد: نيروهاي مسلح در امور كشوري دخالت نمي‌كنند، اما از مقامات كشور دعوت، تشويق و آنها را ترغيب مي‌كنيم كه راه نوراني شهدا را در پيش بگيرند و بهتر از گذشته در مسير حركت كنند كه عزت ما در اين مسير است.

رئيس ستادكل نيروهاي مسلح اظهار داشت: از مسئولان و مقامات مي‌خواهيم اقتصاد مقاومتي مدنظر فرمانده معظم كل قوا را پياده كنند و آنچه خود داريم از بيگانه تمنا نكنند. شما ببينيد مگر توليد دان مرغ و كنجاله يا چيزهاي شبيه به آن سخت‌تر از توليد موشك زمين به زمين است كه جوانان ما آن را ساخته‌اند؟

وي در پايان خاطرنشان كرد: ما از خدا مي‌خواهيم آگاهي و درايت مسئولان بالاتر برود و توفيق پيدا كنند در هر دوره‌اي از مسئوليت كه رأي مي‌آورند، چه چهار سال و چه هشت سال بعد از آن بتوانند بگويند از كجا به كجا رسيديم و چه كارهايي براي مردم انجام دادند و چه مشكلاتي از مردم را حل كردند. اين ملت لياقت بهتر از اينها را دارد و بايد براي عزت و موفقيت اين ملت شبانه‌روز تلاش كرد.


برگشت به تلکس خبرها