تلکس دولت بهار :: هواداران دكتر محمود احمدي نژاد: موضع عجيب كاخ سفيد به آزادي حلب
سه شنبه، 23 آذر 1395 - 02:07     کد خبر: 342377

دولت بهار: سخنگوي كاخ سفيد در اوج حملات ارتش سوريه براي آزادي كامل حلب مي‌گويد كه واشنگتن هميشه اميدوار بوده كه بحران سوريه از طريق ديپلماسي حل شود ولي بهر حال اين روزها «خوش‌بيني‌ها زياد نيست.»

به گزارش دولت بهار، فارس نوشت: «جاش ارنست» سخنگوي كاخ سفيد امشب در برابر خبرنگاران در خصوص موضع واشنگتن در برابر پيش‌روي‌هاي ارتش سوريه در حلب، سخن گفت.

ارنست پيش‌روي‌هاي ارتش سوريه در حلب و خارج شدن بخش اعظم اين شهر از تسلط تروريست‌ها را «ادامه بمباران مردم توسط بشار اسد و با حمايت روس‌ها» خواند.

جاش ارنست گفت: «شرايط حلب را تحت نظر داريم؛ وضعيت غيرنظاميان در حال بد و بدتر شدن است.»

سخنگوي كاخ سفيد البته همانطور كه مي‌گفت واقعاً شرايط حلب را تحت نظر داشت و بر اساس همين اشراف، با نااميدي از به ثمر نشستن فشارهاي ديپلماتيك براي جلوگيري از پيش‌روي‌هاي ارتش سوريه سخن گفت.

ارنست گفت: «مثل هميشه اميدواريم كه اين بحران از طريق گفت‌وگو و ديپلماسي حل شود ولي خوش‌بيني‌ها در اين خصوص، زياد نيست.»

وي ادامه داد: « ... البته ديپلمات‌هاي ما بيشترين تلاش ممكن را به كار بستند.»

جاش ارنست در اين كنفرانس خبري، به صراحت از تماس تلفني «دونالد ترامپ» با رئيس‌جمهور تايوان هم انتقاد كرد؛ تماسي كه خشم چيني‌ها را برانگيخته و امروز يك بمب‌افكن اتمي چين را بر فراز درياي جنوب به پرواز درآورد.

جاش ارنست گفت: «سياست دولت ما (يعني دولت باراك اوباما) در خصوص تايوان روشن است. تايوان نهمين شريك تجاري ماست و از آن به عنوان اهرم چانه‌زني و فشار استفاده نمي‌كنيم.»


برگشت به تلکس خبرها