تلکس دولت بهار :: هواداران دكتر محمود احمدي نژاد: گزارشي از پشت پرده شكست استقلال
چهارشنبه، 1 دی 1395 - 23:37     کد خبر: 345367

دولت بهار: تيم فوتبال استقلال در شرايطي بازي برده برابر نفت را با شكست عوض كرد و از جام حذفي كنار رفت كه اتفاقات قبل از بازي در رقم خوردن اين نتيجه تاثير مستقيم داشته است.

مهر نوشت: استقلال روز گذشته از جام حذفي كنار رفت تا يكي از وعده هاي مسئولان اين باشگاه در اين فصل محقق نشود. شكست استقلال مقابل نفت را مي توان دراماتيك تلقي كرد. شاگردان منصوريان ابتدا با پنالتي كه اكثر كارشناسان داوري آن را اشتباه دانستند از حريف عقب مي افتد، سپس اين گل را توسط جابر انصاري جبران مي كند و بهنام برزاي تعويض طلايي منصوريان تيمش را در اين بازي براي اولين و آخرين بار از شاگردان دايي پيش مي اندازد اما كرنرهاي مرگبار مبعلي طي دو دقيقه استقلال را از جام حذفي كنار مي زند.

اما همه اتفاقات بازي اين نبود كه از دريچه جعبه جادويي ديده شد و حتي افرادي كه در ورزشگاه بودند آن را نديدند. پشت پرده اين بازي اتفاقاتي داشت كه اشاره به آن مي تواند باب برخي حاشيه هاي جديد را در اين تيم باز كند. اتفاقاتي كه مي توان به بخشي از آن در زير اشاره كرد.

۱- قبل از آغاز بازي و زمان گرم كردن تيم، كاپيتان استقلال توسط يكي از نيمكت نشينان به سرمربي تيم پيغام مي دهد به دليل «بيرون روي» قادر به بازي كردن نيست. منصوريان نيز بعد از چند جمله صحبت كردن با رحمتي، سيدحسين حسيني دروازه بان دومش را به زمين مي فرستد تا گرم كند. رحمتي و حسيني با هم گرم مي كنند، اما منصوريان كه توسط رحمتي شوك خورده بود، براي بازي روي حسيني حساب مي كند.

۲- در آخرين لحظات كه تيم آماده مي شد با حسيني به زمين برود، تصميم رحمتي عوض مي شود و اعلام مي كند شرايطش مناسب شده و مي تواند بازي كند. 

۳- هنگامي كه آبي پوشان در رختكن آخرين مراحل آماده سازي شان براي ورود به ميدان را مي گذرانند و طبق يك رسم متداول و قديمي در فوتبال ايران در رختكن گرد هم جمع شدند تا با گذاشتن دست روي دست يكديگر «ياعلي» گويان به زمين بروند، خبري از رحمتي نبود. گويا او در سرويس بهداشتي بوده.

۴- نيمه نخست مسابقه تمام مي شود و استقلالي ها كه يك بر صفر از حريف عقب بودند وارد رختكن مي شوند تا صحبت هاي سرمربي تيم را بشنوند. اما جاي يك بازيكن در رختكن خالي بود. سيد مهدي رحمتي بين دو نيمه نيز در رختكن حضور نمي يابد و اصرار اعضاي كادر فني استقلال براي مجاب كردن وي جهت حضور در رختكن بي نتيجه مي ماند. رحمتي اعلام مي كند سردش است و ترجيح مي دهد به جاي آن كه در رختكن صحبت هاي منصوريان را گوش كند، بيرون از رختكن كنار شوفاژ بنشيند.

۵- عليرضا منصوريان بعد از آنكه قدري براي بازيكنان تيمش در مورد مسائل فني صحبت مي كند، چند دقيقه فيلم براي بازيكنانش نشان مي دهد تا آنها را براي ادامه مسابقه تهييج نمايد. اين فيلم ها كه بيشتر به صحنه هاي شكست هاي قبلي استقلال باز مي گشت، احساسات بازيكنان را بر مي انگيخت. منصوريان با نمايش اين فيلم ها به بازيكنانش گفت به خاطر اين هواداران اجازه ندهيد كه اين صحنه ها در پايان بازي تكرار شود.

۶- بالطبع او بين نيمه نيز در حلقه اتحاد استقلالي ها قبل از حضور در ميدان حضور ندارد.

همه اين اتفاقات نشان مي دهد در خوشبينانه ترين حالت، كاپيتان استقلال يا به لحاظ روحي و رواني آمادگي حضور در اين ميدان را نداشته و يا واقعا از بيماري رنج مي برده. اما هرچه بوده او بدون تمركز به ميدان رفت و رفتارش نيز طبيعتا باعث بر هم خوردن تمركز تيمي و حتي اعضاي كادر فني مي شود.

منصوريان با توجه به شناختي كه به واسطه دو فصل كار كردن با مبعلي داشت و از توانايي هاي او روي ضربات ايستگاهي و به خصوص كرنرها داشت، در تمرينات پيش از بازي بيشتر از يكصد بار خط دفاعي تيمش را با ضربات كرنر شبيه سازي شده براي كرنرهاي مبعلي آماده مي كند، اما وظيفه يار سپردن روي ضربات ايستگاهي مبعلي كه بر عهده دروازه بان است در آن دو سه دقيقه طوفاني نفت به خوبي انجام نمي شود تا خط دفاعي استقلال دچار سردرگمي باشد.

به گزارش خبرنگار مهر، به نظر مي رسد اتفاقات ديگري در استقلال رخ داده كه تاثيرات آن قبل از شروع ديدار برابر نفت عيان شده است. شايد اعلام غيررسمي فهرست مازاد استقلال كه يك بازيكن نيمكت نشين مورد حمايت بزرگترها در آن بوده باعث اين دلخوري ها شده است. شايد هم برخي اتفاقات داخلي ديگر باعث اين لجبازي ها شده است. 


برگشت به تلکس خبرها