تلکس دولت بهار :: هواداران دكتر محمود احمدي نژاد: انصراف هدايتي از خريد پرسپوليس
پنجشنبه، 17 اردیبهشت 1394 - 17:47     کد خبر: 48868

دولت بهار: نماينده پيشكسوتان باشگاه پرسپوليس مي‌گويد حسين هدايتي از خريد باشگاه پرسپوليس منصرف شده است.

به گزارش دولت بهار، امير عابديني در گفت‌وگو با ايسنا، درباره حل مشكلات شركت استيل آذين ايرانيان براي حضور در مزايده باشگاه پرسپوليس اظهار كرد: طي روزهاي گذشته من جلساتي را با مسئولان بانك مركزي داشتم. خوشحالم كه آن‌ها به ما فرصت دادند تا صحبت‌هايمان را مطرح كنيم. حرفي كه آن‌ها مي‌زدند اين بود كه شركت هلدينگ استيل آذين بدهي بانكي دارد اما آن‌ها هم متفق‌القول قبول داشتند كه شركت استيل آذين ايرانيان بدهي بانكي ندارد اما به ما گفتند اگر يك درصد سهام شركت استيل آذين ايرانيان وابسته به شركت هلدينگ استيل آذين باشد پس بدهي‌هاي اين شركت مربوط به آن شركت هم مي‌شود. البته ما توضيح داديم كه شركت استيل آذين ايرانيان يك شركت سهامي عام است و اوراق سهام آن در دست صاحبان سهام است.

وي افزود: يكي از ابهاماتي كه مطرح بود اين بود كه مي‌گفتند آقاي هدايتي فرزندانش را در اين اواخر سهامدار شركت كرده است اما پس از بررسي‌ها مشخص شد يكي از فرزندان آقاي هدايتي در سال 90 سهامدار شركت شده و فرزند ديگرش اين اواخر سهامدار شركت شده است.

وي در ادامه اضافه كرد: جلسه خوبي با حضور نماينده امور مالي شركت و همين طور مسئولان بانك مركزي برگزار كرديم و در نهايت مقرر شد تا خود ما به بانك‌هايي كه طرف حساب بدهي‌هاي ما هستند برويم تا ميزان دقيق اين بدهي‌ها را مشخص كنيم. به طور مثال يكي از بانك‌ها مدعي است چيزي حدود 50 ميليارد تومان از شركت استيل آذين طلبكار است اما مسئول امور مالي شركت اسنادي دارد كه به گواه آن اين شركت حداكثر 6 ميليارد تومان بدهي بانكي دارد. به خاطر همين موضوع بايد به بانك‌هاي مربوطه مراجعه كنيم و اين مشكلات را حل كنيم تا ميزان دقيق بدهي‌ها مشخص شود. من صراحتا اعلام مي‌كنم حسين هدايتي شخصا 12 ميليارد تومان بدهي بانكي دارد كه براي آن سند ملكي هم گذاشته است اما تمام بدهي‌هاي شركت هلدينگ استيل آذين زير 100 ميليارد تومان است.

عابديني همچنين درباره حضور هدايتي در مزايده چهارم باشگاه پرسپوليس اظهار كرد: آن چيزي كه امروز باعث ناراحتي من شده، اين است كه حسين هدايتي تصميم گرفته تا ديگر در مزايده باشگاه پرسپوليس شركت نكند. من واقعا مانده‌ام چطور وقتي عضي از دوستان وقتي مي‌خواهند به ملي‌پوشان پاداش بدهند و يا به مشكل مالي برمي‌خورند حسين هدايتي اولين كسي است كه به آن‌ها كمك مي‌كند اما وقتي همين فرد مي‌خواهد زحمت يك باشگاه را به دوش بكشد مي‌گويند بايد استعلام كنيم تا ببينيم صلاحيت لازم را داري يا خير. من مانده‌ام اين استعلام‌ها آيا از قبل وجود داشته يا وقتي ديدند حسين هدايتي برنده مزايده شده ياد استعلام‌ها افتاده‌اند. با اين حال هدايتي روي تصميم خودش مصر است و آن را رسما اعلام مي‌كند. روز گذشته در بازي پرسپوليس مقابل بنيادكار حسين هدايتي حدود 300 ميليون تومان براي بليت بازي پرداخت كرد تا اين بازي رايگان شود اما همه از مساعدت مسئولان حرف زدند و هيچ كس از پرداخت پول حسين هدايتي مطلبي را عنوان نكرد.

او در پاسخ به اين سوال كه آيا خودتان شخصا براي خريد باشگاه اقدام خواهيد كرد يا خير گفت: برخي از دوستان من كه اگر لازم باشد نام آن‌ها را اعلام مي‌كنم پيش من آمدند و گفتند اگر شما بخواهيد براي خريد باشگاه اقدام كنيد ما از شما حمايت مي‌كنيم و در اين راه كمك‌تان خواهيم كرد اما من به آن‌ها گفتم با توجه به اينكه در جلسه اعضاي پيشكسوتان باشگاه من قبول كردم كه در كنار هدايتي براي خريد باشگاه اقدام كنم، حال كه او از خريد باشگاه منصرف شده است، بايد مجددا جلسه‌اي را با پيشكسوتان باشگاه برگزار كنيم تا اگر آن‌ها خواستند من براي حضور مزايده اعلام آمادگي كنم.

عابديني در پايان در پاسخ به اين سوال كه چرا براي حل مشكل حسين هدايتي اقدامي نمي‌كنيد گفت: همان طور كه گفتم حل مشكلات شركت هلدينگ استيل آذين زمان زيادي نياز دارد و ما زمان كافي را در اختيار نداريم.


برگشت به تلکس خبرها