آرشیو   |  درباره ما   |  باشگاه مخاطبان دولت بهار    RSS   |  ارتباط با ما   |  پیوندها  
 * صفحه اصلی    * ارسال خبر و یادداشت    * عضویت در کانال تلگرام دولت بهار    * صدای مهر و عدالت (آرشیو سخنرانیهای دکتر احمدی نژاد 92-84)  
چهارشنبه، 7 خرداد 1399 - 01:48   
  تازه ها:  
- اندازه متن: + -  کد خبر: 2524صفحه نخست » خبردویکشنبه، 3 آذر 1392 - 14:02
متن کامل توافق نامه هسته ای ایران و 1+5/ تحریم بانکی و نفتی باقی ماند!
متن کامل توافق نامه هسته ای ایران و 1+5/ تحریم بانکی و نفتی باقی ماند!دولت بهار: غرب در این توافق نامه اعلام کرد: در ازای این گام‌ها، گروه 1+5 لغو تحریم‌های محدود، موقتی، هدفمند و قابل بازگشتی را ارایه می‌کند و در عین حال بخش اعظم تحریم‌های‌مان از جمله ساختار تحریم‌های نفتی، مالی و بانکداری را حفظ می‌کنیم. اگر ایران به تعهداتش عمل نکند، لغو تحریم‌ها را لغو می‌کنیم.
  
در این توافق‌نامه آمده است: فعالیت در سایت‌های هسته‌یی اراک نطنز و فردو به شکل کنونی ادامه پیدا خواهد کرد و تحریم‌ها افزایش نخواهد یافت.

درک‌ گام‌های اولیه در زمینه‌ برنامه هسته‌یی ایران

در این تفاهم‌نامه که به امضاء طرفین رسیده به نقل از گروه 1+5 (آمریکا، انگلیس، آلمان، فرانسه، روسیه و چین به کمک اتحادیه اروپا) با بیان این‌که در مذاکرات جدی و اساسی با ایران با هدف رسیدن به یک راه حل دیپلماتیک و قابل راستی‌آزمایی که مانع دستیابی ایران به یک سلاح هسته‌یی می‌شود، شرکت داشته‌اند، آمده است: رییس‌جمهور اوباما با صراحت گفته است که دستیابی به یک راه حل صلح‌آمیز که ایران را از رسیدن به بمب هسته‌یی بازدارد به نفع منافع ملی آمریکاست.

این ادعا در متن آن‌چه منتشر شده آمده است که «امروز ایران و گروه 1+5 به مجموعه‌ای از درک‌های اولیه رسیدند که پیشرفت برنامه هسته‌یی ایران را متوقف می‌کند و آن را از نظر جنبه‌های کلیدی عقب می‌راند.

این‌ها اولین محدودیت‌های معناداری است که ایران پس از نزدیک به یک دهه در زمینه برنامه هسته‌یی‌اش پذیرفته است.»

1+5 معتقدند: گام شش ماهه اولیه شامل محدودیت‌های قابل توجه برای برنامه هسته‌یی ایران است و به مهم‌ترین نگرانی‌های ما از جمله در زمینه‌ توانایی‌های غنی‌سازی ایران، ذخایر اورانیوم غنی‌شده، تعداد و توانایی‌های سانتریفیوژهایش و توانایی ایران برای تولید پلوتونیوم در سطح تسلیحاتی با استفاده از رآکتور اراک می‌پردازد. مصالحاتی که ایران متعهد شده است به عنوان بخشی از این گام اولیه انجام دهد علاوه بر آن شفافیت بیشتر و نظارت‌های سرزده‌تر برنامه هسته‌یی‌اش را در اختیار ما قرار می‌دهد.

مذاکره کنندگان با ایران در متن توافقنامه منتشر شده آورده اند: در گذشته این نگرانی مطرح شده بود که ایران از مذاکرات برای خرید زمان به منظور پیشبرد برنامه‌ هسته‌یی‌اش استفاده خواهد کرد. این اقدامات گام اولیه اگر با یکدیگر اتخاذ شود کمک می‌کند که ایران نتواند از پوشش مذاکرات برای تداوم پیشبرد برنامه هسته‌یی‌اش در مدتی که ما درباره‌ یک راه حل درازمدت و جامع که همه‌ نگرانی‌های جامعه بین‌المللی را برطرف می‌کند مذاکره می‌کنیم، استفاده کند. در ازای آن و به عنوان بخشی از این گام اولیه، گروه 1+5 لغو تحریم‌های محدود، موقتی، هدفمند و قابل بازگشتی را به ایران ارایه می‌ کند. ساختار این لغو تحریم‌ها طوری است که بخش اعظم رژیم تحریم‌ها از جمله ساختار تحریم‌های کلیدی نفت، بانکداری و مالی در جای خود باقی می‌ماند. گروه 1+5 به اعمال شدید این تحریم‌ها ادامه خواهد داد. اگر ایران به تعهداتش عمل نکند، ما لغو تحریم‌های محدود را لغو خواهیم کرد و تحریم‌های اضافی به ایران اعمال می‌کنیم.

گروه 1+5 و ایران علاوه بر آن درباره‌ پارامترهای کلی یک راه حل جامع که برنامه هسته‌یی ایران را در درازمدت محدود خواهد کرد، تضمین‌های قابل راستی‌آزمایی مبنی بر ماهیت منحصرا صلح‌آمیز فعالیت‌های هسته‌یی ایران به جامعه بین‌المللی ارایه خواهد کرد و اطمینان حاصل می‌کند که هرگونه تلاشی از جانب ایران برای دنبال کردن سلاح هسته‌یی بلافاصله تشخیص داده خواهد شد، گفت‌وگو کردند.

مجموعه درک‌ها علاوه بر آن شامل اذعان ایران به این است که باید به همه‌ قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل و همین‌طور مسائل گذشته و حال مربوط به برنامه هسته‌یی ایران که توسط آژانس بین‌المللی انرژی اتمی مشخص شده است بپردازد. این شامل حل سوالات مربوط به ابعاد نظامی احتمالی در برنامه هسته‌یی ایران از جمله فعالیت‌های ایران در پارچین است.

به عنوان بخشی از یک راه حل جامع، ایران علاوه بر آن کاملا به وظایفش تحت معاهده‌ منع گسترش تسلیحات هسته‌یی (ان‌پی‌تی) و وظایفش در قبال آژانس عمل کند. در زمینه‌ یک راه حل جامع، تا زمانی که همه چیز مورد توافق قرار نگیرد، توافقی حاصل نمی‌شود. به طور خلاصه این گام اولیه تا شش ماه اعتبار دارد و یک وضعیت نهایی قابل پذیرش برای آمریکا یا شرکای ما در گروه 1+5 به حساب نمی‌آید.

بر اساس توافقنامه منتشر شده از سوی 1+5:

ایران متعهد شده است که غنی‌سازی بالاتر از 5 درصد را متوقف کند و ارتباطات فنی لازم برای غنی‌سازی بالای 5 درصد را برچیند.

ایران تعهد کرده است که همه‌ ذخایر اورانیوم غنی شده تا نزدیکی 20 درصد خود را پیش از به پایان رسیدن فاز اولیه به زیر 5 درصد تضعیف کند و یا به شکلی تبدیل کند که برای غنی‌سازی بیشتر مناسب نیست.

ایران متعهد شده است که پیشرفت توانایی غنی‌سازی‌اش را متوقف کند.

هیچ‌گونه سانتریفیوژ نسل بعدی برای غنی‌سازی اورانیوم نصب نکند یا از آن‌ها استفاده نکند.

تقریبا نیمی از سانتریفیوژهای نصب شده در نطنز و سه چهارم سانتریفیوژهای نصب شده در فردو را به کار نیندازد؛ طوری که نتوان از آن‌ها برای غنی‌سازی اورانیوم استفاده کرد.

تولید سانتریفیوژش را به تعدادی که برای تعویض ماشین‌های خراب شده لازم است محدود کند؛ طوری که ایران نتواند از این شش ماه برای جمع‌آوری سانتریفیوژها استفاده کند.

ایران متعهد شده است که ذخایر اورانیوم با غنای پایین 3/5 درصد خود را افزایش ندهد، طوری که میزان آن در پایان شش ماه نسبت به آن‌چه در آغاز (این مدت زمانی) داریم بیشتر نشود و هرگونه اورانیوم غنی شده‌ی 3/5 درصدی که به تازگی غنی‌سازی شده به اکسید تبدیل شود.

ایران متعهد شده است که فعالیت‌هایش در اراک را بیشتر از این پیش نبرد و پیشرفت در زمینه‌ مسیر پلوتونیوم را متوقف کند.

ایران متعهد شده است که رآکتور اراک را راه‌اندازی و سوخت‌گذاری نکند و تولید سوخت برای رآکتور اراک را متوقف کند. سوخت رآکتور اراک را بیشتر از این آزمایش نکند. هیچ‌یک از قطعات اضافی رآکتور در اراک را نصب نکند. سوخت و آب سنگین را به سایت رآکتور منتقل نکند. تاسیساتی که قابلیت بازفرآوری داشته باشد، نسازد.

ایران بدون بازفرآوری نمی‌تواند پلوتونیوم را از سوخت مصرف شده جدا کند.

شفاف‌سازی بی‌سابقه و نظارت سرزده روی برنامه هسته‌یی ایران

ایران متعهد شده است که:

دسترسی روزانه به نطنز و فردو را در اختیار بازرسان آژانس قرار دهد. این دسترسی روزانه به بازرسان اجازه می‌دهد که تصاویر دوربین‌های امنیتی را بررسی کنند تا از نظارت جامع مطمئن شوند. این دسترسی اجازه‌ شفافیت بیشتر در زمینه‌ غنی‌سازی را در این سایت‌ها می‌دهد و زمان تشخیص هرگونه خودداری از پایبندی (نسبت به تعهدات) کوتاه‌تر می‌کند.

دسترسی به تاسیسات مجموعه سانتریفیوژها را برای آژانس فراهم کند.

دسترسی به تاسیسات تولید و انبار قطعات گرداننده‌ی سانتریفیوژها را برای آژانس فراهم کند.

دسترسی به معادن و کارخانه‌های تولید اورانیوم را برای آژانس فراهم کند.

دسترسی به اطلاعات طراحی رآکتور اراک را که از مدت‌ها پیش خواستار آن بودیم فراهم کند. این اقدام، اطلاعاتی بسیار مهم را درباره‌ این رآکتور که پیش از این در دسترس قرار نداشت، ارایه می‌کند.

دسترسی بیشتری به رآکتور اراک را برای بازرسان فراهم کند.

برخی داده‌ها و اطلاعات کلیدی که در پروتکل الحاقی توافقنامه‌ پادمانی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و کد اصلاح شده‌ 3/1 به آن اشاره شده است، ارایه کند.

مکانیزم راستی‌آزمایی

از آژانس بین‌المللی انرژی اتمی خواسته می‌شود که بسیاری از این گام‌های راستی‌آزمایی را که در راستای نقش این سازمان در زمینه‌ بازرسی‌ها در ایران است، انجام دهد. علاوه بر آن گروه 1+5 و ایران نسبت به برقراری یک کمیسیون مشترک برای همکاری با آژانس به منظور نظارت بر اجرا و حل مسائلی که ممکن است پیش آید متعهد شده‌اند.

این کمیسیون مشترک علاوه بر آن با آژانس برای تسهیل رفع نگرانی‌های حال و گذشته در زمینه‌ برنامه‌ هسته‌یی ایران از جمله گام نظامی احتمالی برنامه هسته‌یی ایران و فعالیت‌های ایران در پارچین، کار می‌کند.

لغو محدود، موقتی و قابل بازگشت تحریم‌ها

در ازای این گام‌ها، گروه 1+5 لغو تحریم‌های محدود، موقتی، هدفمند و قابل بازگشتی را ارایه می‌کند و در عین حال بخش اعظم تحریم‌های‌مان از جمله ساختار تحریم‌های نفتی، مالی و بانکداری را حفظ می‌کنیم. اگر ایران به تعهداتش عمل نکند، لغو تحریم‌ها را لغو می‌کنیم. گروه 1+5 به طور مشخص متعهد شده است که:

به مدت شش ماه، اگر ایران به تعهداتش تحت این توافق عمل کند، تا جایی که تحت سیستم‌های سیاسی‌شان امکان‌پذیر باشد تحریم‌های هسته‌یی جدیدی را اعمال نکنند.

برخی تحریم‌ها در زمینه‌ طلا و فلزات گرانبها، بخش خودروسازی ایران و صادرات پتروشمی ایران را به حالت تعلیق درآورد و احتمالا حدود 1/5 میلیارد دلار درآمد را در اختیار ایران قرار دهد.

مجوز بازرسی‌ها و تعمیرات مرتبط با ایمنی در داخل ایران را برای برخی خطوط هوایی خاص ایرانی بدهد.

اجازه دهد که خرید نفت ایران در سطح فعلی که به نحو قابل توجهی کاهش یافته است یعنی سطوحی که 60 درصد کمتر از دو سال پیش است باقی بماند.

در مدتی که ایران به تعهداتش عمل می‌کند، 4/2 میلیارد دلار از این فروش‌ها اجازه پیدا می‌کند در اقساط به ایران انتقال یابد.

اجازه دهد که 400 میلیون دلار به صورت کمک‌های تحصیلی دولتی از صندوق‌های ایرانی محدودی مستقیما به موسسات آموزشی شناخته شده در کشورهای ثالث انتقال یابد تا هزینه‌های تحصیلی دانشجویان ایرانی تسویه شود.

تعاملات انسان‌دوستانه

تعاملات انسان‌دوستانه که طبق قانون آمریکا اجازه‌ آن داده شده است را تسهیل بخشند. تعاملات انسان‌دوستانه با صراحت از تحریم‌های کنگره مستثنی قرار داده شده است تا این کانال، دسترسی به هیچ‌گونه منبع جدید درآمدی را در اختیار ایران قرار ندهد. تعاملات انسان‌دوستانه، تعاملات مربوط به خرید غذا، کالاهای کشاورزی، دارو، ابزارآلات پزشکی توسط ایران است؛ ما علاوه بر آن معاملات مربوط به هزینه‌های پزشکی را که در خارج از کشور به وجود آمده است تسهیل می‌بخشیم. ما این کانال را برای نفع‌رسانی به مردم ایران برقرار خواهیم کرد.

مدنظر قرار دادن لغو محدود تحریم‌ها

به طور کلی حدود 7 میلیارد دلار حاصل از لغو تحریم‌ها بخش کوچکی از هزینه‌هایی است که ایران در مدت زمان این فاز اولیه تحت تحریم‌هایی که در جای خود باقی خواهد ماند دریافت خواهد کرد. دسترسی به بخش اعظم دارایی‌های خارجی ایران که حدود 100 میلیارد دلار است به واسطه‌ تحریم‌ها امکان‌پذیر نیست یا محدود است.

در شش ماه آینده فروش نفت خام ایران نمی‌تواند افزایش یابد. تحریم‌های نفتی به تنهایی در مقایسه با آن‌چه ایران در یک دوره‌ شش ماهه در سال 2011 یعنی پیش از اجرایی شدن این تحریم‌ها به دست آورد، باعث از دست رفتن حدود 30 میلیارد دلار درآمد توسط ایران می‌شود که حدود 5 میلیارد دلار در ماه است. اگرچه ایران اجازه‌ دسترسی به 4/2 میلیارد دلار از درآمدهای نفتی‌اش را خواهد داشت، حدود 15 میلیارد دلار از درآمدهایش در طول این مدت به حساب‌های مسدود شده‌اش در خارج از کشور ریخته خواهد شد. به طور خلاصه ما انتظار داریم که موجودی پول ایران در حساب‌های مسدود شده‌اش در خارج از کشور تحت مفاد این توافق افزایش یابد، نه کاهش.

گروه 1+5 با تاکید بر «حفظ فشار اقتصادی به ایران و حفظ ساختار تحریم‌های‌شان» آورده‌اند: در طول فاز اولیه، ما به اعمال شدید تحریم‌های‌مان علیه ایران از جمله اتخاذ اقدامات علیه کسانی که سعی می‌کنند از تحریم‌های‌مان اجتناب کنند یا آن‌ها را دور بزنند ادامه خواهیم داد. تحریم‌هایی که روی فروش نفت خام تاثیر می‌گذارند هم‌چنان به دولت ایران فشار وارد خواهند آورد.

1+5 در توافقنامه منتشر شده مدعی شده اند: ما در همکاری با شرکای بین‌المللی‌مان فروش نفت ایران را از 2/5 میلیون بشکه در روز در اوایل سال 2012 به یک میلیون بشکه در روز در مرحله‌ کنونی رسانده‌ایم و توانایی فروش تقریبا 1/5 میلیون بشکه در روز را از ایران گرفته‌ایم. یعنی از دست رفتن بیش از 80 میلیارد دلار از اوایل سال 2012 که ایران هرگز نمی‌تواند آن را جبران کند. تحت این گام اولیه، ممنوعیت فروش نفت خام به اتحادیه اروپا در جای خود باقی خواهد ماند و فروش نفت ایران به حدود یک میلیون بشکه در روز محدود خواهد شد که موجب می‌شود ایران هر ماه 4 میلیارد دلار بیشتر را در زمینه‌ فروش نفت از دست بدهد.

تحریم‌هایی که روی صادرات کالاهای نفتی به ایران تاثیر می‌گذرارد که باعث از دست رفتن میلیاردها دلار درآمد می‌شود، در جای خود باقی خواهد ماند.

بخش اعظم حدود 100 میلیارد دلار ایران که در منابع ارزی خارجی این کشور قرار دهد طبق تحریم‌ها هم‌چنان خارج از دسترس یا محدود است.

بخش‌های مهم دیگر رژیم تحریم‌های ما در جای خود باقی می‌مانند، از جمله:

تحریم‌ها علیه بانک مرکزی ایران و حدود 24 بانک ایرانی مهم و موسسات مالی دیگر؛

تحریم‌های ثانویه، به موجب قانون تحریم‌های جامع ایران، پاسخگویی و بی‌بهره‌سازی (CISADA) و برخی قوانین دیگر، علیه بانک‌هایی که با افراد و موسسات تحریم شده توسط آمریکا تعامل تجاری دارند.

تحریم‌ها علیه کسانی که دامنه گسترده‌ای از دیگر خدمات مالی مانند انواع مختلف بیمه را به ایران ارائه می‌کنند؛ و دسترسی محدود شده به سیستم مالی آمریکا همه تحریم‌های مربوط به ششصد شخص و موسسه که به خاطر حمایت از برنامه هسته‌یی و موشک بالستیک ایران هدف قرار داده شدند، در جای خود باقی خواهد ماند.

تحریم‌ها علیه سرمایه‌گذاری‌های درازمدت و ارائه خدمات فنی به بخش انرژی ایران در جای خود باقی خواهد ماند.

تحریم‌ها علیه برنامه نظامی ایران در جای خود باقی خواهد ماند.

تحریم‌های گسترده آمریکا علیه تجارت با ایران در جای خود باقی خواهد ماند و جلوی دسترسی ایران به هرگونه تعاملی با بزرگ‌ترین اقتصاد جهان را خواهد گرفت.

همه تحریم‌های شورای امنیت سازمان ملل در جای خود باقی خواهد ماند.

همه تحریم‌های هدفمند ما در رابطه با حمایت ایران از تروریسم، نقش بی‌ثبات‌کننده ایران در بحران سوریه و سابقه بد حقوق بشرش در میان نگرانی‌های دیگر در جای خود باقی خواهد ماند.

یک راه‌حل جامع

در فاز اولیه شش ماهه، گروه 1+5 درباره محتوای یک راه‌حل جامع مذاکره خواهد کرد. تا اینجا خطوط پارامترهای کلی راه‌حل جامع گام‌های ملموسی را ترسیم می‌کند که به جامعه بین‌المللی اطمینان می‌دهد که فعالیت‌های هسته‌یی ایران منحصرا صلح‌آمیز خواهد بود. در رابطه با این راه‌حل جامع: هیچ‌گونه توافقی در زمینه راه‌حل جامع صورت نمی‌گیرد، تا زمانی که موافقت در زمینه همه چیز حاصل شود. در شش ماه آینده ما تشخیص خواهیم داد که آیا راه‌حلی که به ما اطمینان کافی دهد که برنامه هسته‌یی ایران صلح‌آمیز است وجود دارد یا خیر؟ اگر ایران نتواند نگرانی‌های ما را حل کند، ما آماده‌ایم که تحریم‌ها و فشار را افزایش دهیم.

نتیجه‌گیری:

به طور خلاصه این گام اولیه به نوبه خود پیشرفت بسیار زیادی است. بدون این توافقنامه مرحله‌ای ایران می‌تواند چرخش هزاران سانتریفیوژ دیگر را آغاز کند. می‌تواند سانتریفیوژهای نسل جدید را که مدت زمان فوران (اشاره به رسیدن ایران به آنچه غرب توانایی ساخت سلاح هسته‌یی می‌کند) را کوتاه‌تر می‌کند، نصب کند.

می‌تواند راکتور آب سنگین اراک را سوخت‌گذاری و راه‌اندازی کند. می‌تواند ذخایر اورانیوم 20 درصدی خود را از آستانه اورانیوم لازم برای ساخت بمب فراتر ببرد. ایران تحت شرایط درک گام اولیه هیچ یک از این موارد را نمی‌تواند انجام دهد.

علاوه بر آن بدون این رویکرد مرحله‌ای، ائتلاف تحریم‌های بین‌المللی تضعیف خواهد شد، زیرا ایران این استدلال را برای جهان مطرح خواهد کرد که درباره رسیدن به یک راه‌حل دیپلماتیک جدی بود و ما نبودیم. در آن صورت نمی‌توانستیم شرکای‌مان را در زمینه عمل مهم اعمال تحریم‌های‌مان با خود همراه کنیم. ما با این گام اولیه برنامه هسته‌یی ایران را متوقف می‌کنیم و به عقب می‌رانیم و یک گزینه مشخص را در اختیار ایران قرار می‌دهیم؛ به تعهداتش عمل کند و با حسن نیت برای رسیدن به یک توافق نهایی مذاکره کند یا کل جامعه بین‌المللی با انزوا و فشار بیشتر واکنش نشان خواهد داد.

مردم آمریکا یک راه‌حل صلح‌آمیز و پایدار را که مانع دستیابی ایران به سلاح هسته‌یی شود و رژیم منع اشاعه جهانی را تقویت کند ترجیح می‌دهند.

این راه‌حل پتانسیل تحقق این هدف را دارد. آمریکا از طریق دیپلماسی قاطع و اصولی نقش خود را برای تحقق صلح بیشتر، امنیت و همکاری در میان کشورها ایفا خواهد کرد.
   
  

اخبار مرتبط:

اضافه نمودن به:          

نظرات کاربران: 47 نظر (فعال: 42 ، در صف انتشار: 0، غیره: 5)
مرتب سازی بر حسب ( قدیمیترین | جدیدترین | بیشترین امتیاز | کمترین امتیاز | بیشترین پاسخ | کمترین پاسخ)
ناشناس
| 1392/9/3 - 14:10 |     141     6     |
آمریکا برد.
هیچ جای این معاهده هم اشاره ای به حق داشتن غنی سازی در خاک ایران وجود ندارد.

البته قطعا در ایران این قرارداد را جشن خواهند گرفت همانطور که جدا شدن بحرین از ایران را هم جشن گرفتند و چراغانی کردند!

ناشناس
| 1392/9/3 - 16:19 |     6     56    
پاسخ: باز هم سردار سازندگی باید شروع به آباد کردن خرابی ها کند. هاشمی خسته نباشی.

ناشناس
| 1392/9/3 - 14:12 |     6     46     |
این متن کامل را خودتان به دست آورده و ترجمه کرده اید یا رندی آن را به شما قالب کرده است ؟

مرتضی خاکپور
| 1392/9/3 - 14:40 |     38     3     |

...

و جنگ تمام شده بود و پس از پذیرش قطعنامه 598 و صلح بین

ایران و عراق و منحل شدن یگان های جبهه و جنگ :

ما رزمندگان را بدون دادن حقوق پایانی دادند و به حال خود رها کردند .

شانس آوردیم که پس از پایان جنگ و برقراری امنیت وجمع شدن بساط

جبهه و جنگ ؛ همه ما رزمندگان را در دریا نریختند .

یاید تشکر کنیم که ما رزمندگان را در دریا نریختید .

و البته اگر ما رزمندگان را در دریا می ریختند آب همه ما را می برد و دیگر رزمنده ای

نمی ماند که گرفتار حقوق و معیشت بشود و همه راحت می شدند .

و اینکه چه پولی بدهند و همه ما را در دریا بریزند و از دست ما راحت شوند .

باز هم تشکر می کنیم .

و حالا که ما را در دریا نریختید . حق الناس مستمری حقوق و معیشت ما رزمندگان

و جانبازان زیر 25 ٪ را بدهید . که زندگی خرج دارد و فقر امانمان را بریده است ؟!هر نفسی که فرو میرود ممد حیات است و چون برون می آید

مفرح ذات ، که در دریا ریخته نشدیم ؛ تشکر می کنیم .


به شما هم وصیت می کنم که تشکر می کنیم . ؟!

و چون نظاره می کنند باز هم تشکر می کنیم .

بصحرا بنگرم صحرا تو بینم ... به دریا بنگرم دریا تو بینم

به هر جا بنگرم در روز و در شب ... نشان از فقر رزمنده ؛ تو بینم

http://mkhakpour9.persianblog.irناشناس
| 1392/9/3 - 22:15 |     130     1    
پاسخ: شعار دولت ما میتوانیم نهم و دهم:

ترحم بر پلنگ تیز دندان، ستمکاری بود بر گوسفندان.


شعار دولت ما نمیتوانیم یازدهم:

در کف شیر نر خونخواره ای ......... غیر تسلیم و رضا کو چاره ای!


امیررضا
| 1392/9/3 - 14:52 |     345     3     |
این تفاهم نامه است یا تعهد نامه ؟؟!!
ظریف به کدام بند این تعهدنامه افتخار میکند ؟؟!! چرا ما در مقام متهم قرار گرفتیم و آنها در جایگاه شاکی ؟؟!! مگر قرار نبود از حق غنی سازی کوتاه نیاییم ؟ اگه قرار بود در حد سه درصد توقف کنیم پس اینهمه تحمل مشقت و سختی و دادن شهدای مظلوم هسته ای و اینهمه تحریمها برای چه بود ؟؟!!
مگر احمدی نژاد نمیتوانست این تعهدات را بدهد و قال قضیه را بکند ؟ و .... دهها سئوالی که باید شیخ حسن و تیم مذاکره اش در مورد این ذلت نامه پاسخ بدهند !!!

امیرحسین
| 1392/9/3 - 15:38 |     388     2     |
غنی سازی در سطح آزمایشگاهی مبارک !
اینطوری که سایتها و اخبار داخلی از جزئیات توافق هسته ای میگن،طرف غربی عجب فردین هایی هستن،ما خبر نداشتیم !
جزئیات توافق رو جوری نوشتن که یعنی به نفع ایران بوده ! ایندفعه برعکس شده،طرف غربی در غلتان داده،آبنبات گرفته ؟! اگر طرف غربی میخواست اینطوری توافق کنه،داستان هسته ای تا اینجا چرا طول کشید ؟ نکنه عاشق چشم و ابروی ظریف و روحانی بودن ؟!
ولی همین بند اول،خودش دارای تناقضه :
تحریم نفتی ایران متوقف می شود و سطح فروش نفت در سطح فعلی حفظ.
تحریم نفتی متوقف میشه،باید سطح فروش نفت افزایش پیدا بکنه،چطوری در سطح قبلی حفظ میشه ؟
بدم میاد از شهدا هم مایه میذارن که بوی تعفن کاراشون نزنه بالا،عراقچی:درود بر روح شهیدان هسته ای،آره جون خودتون

ناشناس
| 1392/9/4 - 05:21 |     13     0    
پاسخ: قرارداد ترکمن قهوه را به حسن تبریک میگم و ارزوی سالهای خوشی برای مردم ایران دارم!!!!

محمد جوادی
| 1392/9/3 - 15:53 |     98     3     |
همیشه یک ضرب المثل بود که هر قرارداد یک طرفه‌ای که میخواستیم بگویم یک طرفه است میگفتیم ترکمنجای هست. از امروز دیگه هر قراردادی ننگینی که دیدیم لازم نیست بگیم این قرارداد ترکمنچای هست باید بگیم این قرارداد ژنو 2 است.‌

بهار
| 1392/9/3 - 15:57 |     97     3     |
امضای این قرارداد ننگین باید ریشه‌یابی بشه. ما مردم که ده سال سختی کشیدیم تا هسته‌ای بشویم و تمام سختی‌های آن را تحمل کردیم چطور شاهد این باشیم که یک دولت می‌آید و همه‌اش را تعطیل می‌کند؟ حتی قبول کردند که غنی‌سازی زیر سه و نیم درصد را انجام ندهیم! من که از کسانیکه آقای روحانی را تایید صلاحیت کردند و یار‌احمدی‌نژاد را رد صلاحیت کردند نخواهم گذشت. مشایی کسی بود که به هیچ عنوان این ننگ را قبول نمی‌کرد. پل صراط جلوی آقایان را خواهم گرفت و آنها باید پاسخگوی تمام سختی ناشی از تحریم‌های ظالمانه در طول این ده سال باشند.

ناشناس
| 1392/9/3 - 16:54 |     100     1     |
مقامات ایرانی میگن در ازای این توافق هیچی ندادیم غنی سازی به رسمیت شناخته شده و ادامه داره. خیلی عذر میخوام مثل اینکه فقط ماچ دادن ..
خخخخخخخخخ از این به بعد به جای مرگ بر آمریکا میگن مرگ بر فرانسه

ناشناس
| 1392/9/3 - 16:56 |     60     1     |
چیزی نگیم بهتره چون تا چند روز دیگه جشن هم میگیرن و میگن ما با افتخار از انرژی هسته ای کوتاه اومدیم و کشور رو نجات دادیم و دنیا به ما احترام گذاشت .فردا جلو چشممون بندهای تعهد نامه رو میخونن و میگن همه بندها به نفع کشور و ملته.چیزی نگیم بهتره.

ناشناس
| 1392/9/3 - 18:17 |     38     0    
پاسخ: اگه اینارو نگن چه جوری روشون میشه از این به بعد از واداگی شاه در برابر آمریکا بگن!؟
راستی چرا رفسنجانی و خاتمی در این مورد سکوت کردن؟


بهرام پ
| 1392/9/3 - 17:17 |     176     0     |
کلاهی بر سر ملت رفت و عده ای خوشحال. سکوت بهترین کار در مقابل این نرمش ذلیلانه است

دوست مرد خدا
| 1392/9/3 - 18:07 |     99     0     |
تا الان میگفتند مشایى جادو میکنه ولى ظاهراً اینطورى که ظریف و روحانى اون مرتاض ٤٠٠ ساله که خوبه نه یه مرتاض یه میلیون ساله رو دیدند که اینجورى آقایون پایدارى عمار نشون و علماى خواص مردود شده و مردم مسخ شده رو جادو کردند که به خواب خوش عمیق رفتند و تو خوابشون براى هر ویرانى وخرابى جشن میگیرند و به به و چَه چَه میکنند .

منحرف
| 1392/9/3 - 18:11 |     1     125     |
عزیزان چرا منفی نگرید
یعنی ما بیشتر از آقا میفهمیم ، ایشون تبریک گفتن پس قطعا اتفاق خوبی بوده. بیایید ما هم از کج سلیقه گی دست برداریم و خوشحال باشیم

ناشناس
| 1392/9/4 - 02:04 |     12     1    
پاسخ: شما خوشحال باش. ما که در صحبتهای آقا خوشحالی ندیدیم. آقا میخواهند به غربی ها فرصت بدهند تا به همه بخصوص برخی ثابت شود که اینها فقط اهل امتیاز گرفتن هستند و به حقوق ملتها نمیدهند.
زنده باد بهار 8443
| 1392/9/4 - 03:57 |     14     1    
پاسخ: قبل از این مذاکرات آقا فرمودند: من به این مذاکرات خوش بین نیستم/ اینو چی میگی؟ یعنی اینایی که رفتن مذاکره کردن از آقا بهتر می فهمن و آقا خدایی نکرده بیخودی گفتن که من به این مذاکرات خوش بین نیستم؟ الان هم که این اتفاق افتاده آقا واسه حفظ آرامش جامعه در این شرایط حساس، نمی تونن برگردن بگن نه شماها دروغ میگین و کارتون اشتباه بوده و . . . یعنی اقتضای شرایط اجازه نمیده که آقا حرف دلشون رو مستقیما بزنن وگرنه هر انسان واقع بینی می دونه که این مذاکرات با همه امتیازاتی که اینا به غرب دادن سودی به حال ملت ایران نداشته که هیچ، فقط هم خفت و خواری نسیبمون شده چرا دوست دارین خودتون رو گول بزنین؟؟؟!!! بعدم اینا چیزاییه که رو بوده اگه راس میگن و اتفاقات خوبی افتاده چرا نمیان توضیح بدن که در گفتگوهای محرمانه ای که با غرب داشتن چه حرفا و احیانا قرار مدارایی رد و بدل شده؟ اونارم بگن دیگه چرا نمیگن؟ خدا میدونه چه خوابایی واسه ملت و نظام دیدن/ زنده باد بهار، زنده باد بهار و باز هم زنده باد بهار
همدرد
| 1392/9/4 - 04:02 |     10     1    
پاسخ: عده ای شیعیان هم گمان می کردند مأمون شیعه شده که با امام خوب است بنابر این ولی غریب الغربا شده اینقدر ساده نباش این همان آقایی است که گفت خوشبین نیستم

س س
| 1392/9/3 - 19:18 |     149     0     |
خاک بر سر تلویزیون جمهوری اسلامی ایران که این قرارداد ننگین رو وارونه نشون میدن. آدم که اخبار اونا رو میشنوه، تو سلامت عقل کشورهای غربی شک میکنه. اما اصل تفاهم نامه رو که میخونه تازه میفهمه چه خبره.

شیعه هستم، ایرانی هستم، احمدی نژادی هستم

حق مسلم ملت ایران کجاست؟!
| 1392/9/3 - 19:55 |     33     0     |
قیمت عزت ملت ایران همین بود؟ یک مشت دلار؟ با این اوصاف شاه معامله کننده بهتری برای ایران بود.

دختر ایرآنی !
| 1392/9/3 - 20:44 |     161     0     |
کف ... سوت ... هورآ !
توآفق شد در مذآکرآت ژنو !

مفآد این توآفق رو خوندیم ! امآ سوآل دآرم :

در مقآبل این همه امتیآزآتی کِ تقدیم حضور موبآرک غرب شد چ امتیآز گرآن بهآیی ب ایرآن دآدن ؟!!!!!

بی خود نیس کِ جآن کری خآنِ آمریکآیی بعد از مذآکرآت ، از شدت خوشحآلی ، خوآهر کآترین رو در آغوش می گیره و می گه : مرسی کآترین عزیزم کِ خوآسته هآی مآ رو ب ایرآن تحمیل کردی !

خیلی دوس دآرم بدونم این تبریک و تمجیدآیی کِ الـآن دآره از تیم ایرآن می شه ب خآطر چیه ؟! ب خآطر کدوم مفآد ؟!
ب خآطر اون یک و نیم میلیآرد کِ آمریکآ منت سر مآ می ذآره و پولِ خودمونُ ب خودمون می ده ؟!
ب خآطر چی ؟!
ب خآطر بآقی موندن تحریمآی بآنک مرکزی و دیگر بآنک ـآ !
ب خاطر تحریمآی شورآی امنیت ؟!
ب خآطر عدم تعآمل ایرآن بآ بآزآرآی جهآنی ؟!
ب توقف غنی سآزی ؟!
تحریمآت نفتی ؟!
و ... و ... و ... !
ب خآطر چی ؟!

عجیبه ! دآرن خودکشی می کنن کِ بگن ایرآن برد !

بردی برآی مآ اتفآق نیفتآده !

نه ! رقیب برد !

تآریخ ثآبت کرده آمریکآ و غرب هرگز جآیی نمی شینن آب زیرشون بره !
هر جآ منآفعشون تأمین بشه می رن ... هر کآری کِ لـآزم بآشه می کنن !

اینجآ تو ژنو هم سیآستش همین بود !

متأسفم ! ب خآطر اون همه زحمت ـآی گذشته کِ الـآن تقدیم غرب شد !

ناشناس
| 1392/9/3 - 21:21 |     22     1     |
خوب امریکا تقریبا برد . حالا این اشکالی داره ؟
از سال 88 تا امروز همه در حال تضعیف خط مقاومت هستند . حتی خیلی از مردم کوچه خیابان نزدیک انتخابات این را میگفتند . اگه وضعیت امروز را با هشت سال پیش مقایسه کنیم که بوش سرمست و مغرور فقط به اشغال ایران فکر میکرد باز هم خیلی جلو آمده ایم . اگه با سال 32 مقایسه کنیم که اصلا شرایط قابل مقایسه نیست . آن سال حتی غربیها زحمت لشکرکشی هم نکشیدند و کشور را کاملا تصرف کردند . با سه میلیون دلار ! نسبت به سال 67 هم شرایط بهتری داریم . بالاخره الان در این کشور دموکراسی داریم نه دیکتاتوری . وقتی گروه بزرگی از مردم احساس میکنند که احتیاج دارند نفس تازه کنند نمی شود آن را ندیده گرفت
اما دو نکته را نمی شود ندیده گرفت . اول اینکه پرچم دست رهبری است . کاری که ایشان تایید کنند مورد تایید همه است . دوم اینکه در تاریخ خواهد ماند روسیاهی عمارهای بابصیرت که چه کردند . از دو سال قبل امریکاییها به دنبال چنین توافقی بودند و احمدی نژاد هم ضرورت آن را درک کرده بود . اگر اینها میگذاشتند معیشت مردم اینطور تضعیف نمی شد و خط مقاومت تضعیف نمی شد و دشمن خارجی جری نمی شد . اینها شعارهای تند میدهند اما خدمت به اشرافیت داخل و استعمار خارج میکنند که همه اش هم ندانسته نیست !

مریمممم
| 1392/9/3 - 22:12 |     158     0     |
صدا و سیمای نفهم جشن گرفته .اون شبکه وامونده خبر از خوشحالی مست کرده نمی دونه چه کار کنه ؟ خاک بر سرت صدا و سیما !!!

ناشناس
| 1392/9/4 - 02:07 |     5     0    
پاسخ: احسنت

ناشناس
| 1392/9/3 - 22:33 |     2     145     |
همه مغرضانه می نویسید. هر جور دیگه هم قرارداد بسته شده بود همینارو می نوشتین چون با مذاکره کنندگان مشکل دارید.
اما به عنوان یه ایرانی وطندوست فریاد میزنم:
.................بچه ها مچکریم.

ناشناس
| 1392/9/4 - 02:44 |     13     0    
پاسخ: آره از طرف خودم میگم با مذاکره کنندگان مشکل دارم چون کسی که با 50 روز کار کردن کمرش درد میگیره به درد فیسبوک میخوره نه مذاکره با استعمارگران!
ولی ایرادات گرفته شده به متن تعهدنامه است نه به مذاکره کنندگان. اگه قرار بود این همه باج بدیم و عقب نشینی کنیم تا به سال 87 برگردیم دیگه چرا 5 سال اخیر رو زجر کشیدیم؟


علی
| 1392/9/3 - 23:07 |     79     0     |
همه تحریم‌های هدفمند ما در رابطه با حمایت ایران از

.................
تروریسم،
.................

نقش بی‌ثبات‌کننده ایران در بحران سوریه و


.............................
سابقه بد حقوق بشرش
.............................


در میان نگرانی‌های دیگر در جای خود باقی خواهد ماند...عرفان
| 1392/9/4 - 00:54 |     1     21     |
زنده باد ظریف / زنده باد روحانی /// مرگ بر منافقینی که با شادی مردم ایران مشکل دارن

بهاری
| 1392/9/4 - 06:11 |     13     0    
پاسخ: زمان خاتمی هم که همین کلید به دستان هسته ای رو تعلیق کردن شما شاد بودی!؟

منتظر خورشید
| 1392/9/4 - 01:06 |     16     0     |
بستن قرارداد ترکمنچای دیگر را به آقای مصباح یزدی و مراجع تقلید و پایداری ها و اصولگرایان و نماینده های مجلس و در کل همه مخالفان و دشمنان دکتر مظلوم احمدی نژاد تبریک عرض میکنم

ناشناس
| 1392/9/4 - 03:31 |     7     0     |
دوستان محترم دقت کنید که متن بالا به نظر نمیرسد که متن توافق نامه ایران با گروه 51 باشد . به احتمال زیاد متن بیانیه رسمی طرف امریکایی در این مورد است . متن ترجمه شدةکامل توافق که با سانسور توسط وزارت خارجه ایران منتشر شده در سایت خبر گزاری فارس درج شده است . آنچه که از بیانیة دولت امریکا بر میآید لحن توجیه گرایانة ذلت باری می باشد که در پس ظاهر مقتدرانة آن پنهان است . این بیانیه احتمالاَ برای جلب اطمینان رژیم صهیونیستی و متحدین مرتجع امریکا در منطقه انتشار یافته است . انگیزة احتمالی دیگر آنها پوشاندن تناقض بین ادعاها واتهامات دروغ در مورد برنامة هسته ای ایران در افکار عمومی و تکرار مطالبات نا ممکن و تهدیدات پوشالی و جنجال آفرینی رسانه ای در مقابل ایران از یک سو و رفتار ناشی از تن دادن اجباری به اقتضائات دیپلماتیک مذاکرات از جمله پایبندی به معاهدة ان پی تی از سوی دیگر است که در شرایط حضور کشورهای چین و روسیه در این مذاکرات علیرغم اینکه با جلب موافقت آنها تحریم های سازمان ملل را بر ضد ایران تصویب کرده بود نمی توانست به شانتاژ و بهانه گیری روی آورد .به این جمله دقت کنید بدون این رویکرد مرحله‌ای، ائتلاف تحریم‌های بین‌المللی تضعیف خواهد شد . اما آنچه که در واقع از متن ترجمه شدة وزارت خارجه بر می آید آن است که ایران انجماد و کمی عقب نشینی از فعالیتهای صلح آمیز هسته ای خود را در مقابل انجماد و کمی عقب نشینی گروه 51 از اعمال تحریم و نه لغو تحریم ها به مدت شش ماه به منظور رسیدن به یک توافق جامع در مدت یک سال پذیرفته است . با توجه به اینکه تحریم های کنونی بنا به ادعای خود امریکایی ها سخت ترین تحریم ها بوده است لذا اعمال تحریم های بیشتر فاقد تأثیرات تحریم های کنونی خواهد بود . از این رو اگر قرارباشد تحریم های کنونی ادامه یابد آیا عاقلانه و به صرفه بود که ایران زیر بار چنین تعهدی برود؟ ممکن است استدلال شود که ایران به منظور اعتماد سازی آن را پذیرفت . اگر چنین است پس هنوز اتفاقی نیافتاده است که سبب خوشحالی ما شود و در این صورت باید به این پرسش پاسخ داده شود که از تعلیق غنی سازی در دورة آقای خاتمی که با همین استدلال صورت گرفت چه نتیجه ای حاصل شد .خلاصه آنکه ما در مقابل انجماد فعالییت های هسته ای تقریباَ هیچ چیز دریافت نکردیم .

خسرو ایرانی
| 1392/9/4 - 04:02 |     16     0     |
چرا غنی سازی پنج در صد را پیروزی اعلام میکنید مگر نگفتیم حق مسلم ماست دیگر جشن ندارد یا خودمان را گول میزنیم یا مردم را غربیها هم وقتی میبینند در عین گوش فرمانی ایران مسئولین شادی میکنن حساب کار دستشان میاید که با کی ها طرفند من که تو موارد نهایی شده چیز موفقیت امیزی ندیدم عین در خواستهای انها اجرا شده مشخص کنند چه امتیازی گرفتیم اینهمه سرمایه گذاری و سپس تعطیلی خوشحالی دارد ؟اگر روحانی بخواد بدین ترتیب ریاست کند نه تنها جایش در دل مردم نیست بلکه از چشم مردم هم خواهد افتاد .این پیروزی که اقای روحانی را ذوق زده کرده در بین مردم به اندازه یک برد ورزشی هم تاثیر نداشته .بدتر از توافقات انجام شده بزرگنمایی و قایع ژنو است که حداقل عیبش ایجاد فاصله بین مردم و نظام خواهد بود.به قول معروف با حلوا گفتن دهان شیرین نمیشود

همشهری
| 1392/9/4 - 05:31 |     11     1     |
با تلاش های احمدی نژاد غنی سازی ادامه پیدا کرد و به اینجا رسید . اگر مثل دولت خاتمی کوتاه میومدیم انرژی هسته ای نداشتیم که الان بخوایم بهش افتخار کنیم و بگیم هسته ای ادامه داره و … ولی احمدی نژاد ایستادگی کرد و هه ی حرفارو به جون خرید که الان ….
در ضمن این توافق ۶ ماهس و آزمایشی
نکته دیگر حرفای کری و اوباماس بعد از مذاکره که امیدوارم شنیده باشین .
نکته بعد تحریم ها برداشته نشد بلکه گفتند زیاد نمیشه که همین چند وقت پیش امریکاییها عنوان کردند که تحریم علیه ایران سودی ندارد پس اونها اصلا قصد افزایش تحریم ها رو نداشتند .
این قسمتهایی از نامهی روحانی به رهبره
بخونید لطفا بعد بگید پیروز میدانیم
تحریم‌هایی که روی صادرات کالاهای نفتی به ایران تاثیر می‌گذرارد که باعث از دست رفتن میلیاردها دلار درآمد می‌شود، در جای خود باقی خواهد ماند.

بخش اعظم حدود ۱۰۰ میلیارد دلار ایران که در منابع ارزی خارجی این کشور قرار دهد طبق تحریم‌ها هم‌چنان خارج از دسترس یا محدود است.

بخش‌های مهم دیگر رژیم تحریم‌های ما در جای خود باقی می‌مانند، از جمله:

تحریم‌ها علیه بانک مرکزی ایران و حدود ۲۴ بانک ایرانی مهم و موسسات مالی دیگر؛

تحریم‌های ثانویه، به موجب قانون تحریم‌های جامع ایران، پاسخگویی و بی‌بهره‌سازی CISADA و برخی قوانین دیگر، علیه بانک‌هایی که با افراد و موسسات تحریم شده توسط آمریکا تعامل تجاری دارند.

تحریم‌ها علیه کسانی که دامنه گسترده‌ای از دیگر خدمات مالی مانند انواع مختلف بیمه را به ایران ارائه می‌کنند؛ و دسترسی محدود شده به سیستم مالی آمریکا همه تحریم‌های مربوط به ششصد شخص و موسسه که به خاطر حمایت از برنامه هسته‌یی و موشک بالستیک ایران هدف قرار داده شدند، در جای خود باقی خواهد ماند.

تحریم‌ها علیه سرمایه‌گذاری‌های درازمدت و ارائه خدمات فنی به بخش انرژی ایران در جای خود باقی خواهد ماند.

تحریم‌ها علیه برنامه نظامی ایران در جای خود باقی خواهد ماند.

تحریم‌های گسترده آمریکا علیه تجارت با ایران در جای خود باقی خواهد ماند و جلوی دسترسی ایران به هرگونه تعاملی با بزرگ‌ترین اقتصاد جهان را خواهد گرفت.

همه تحریم‌های شورای امنیت سازمان ملل در جای خود باقی خواهد ماند.

همه تحریم‌های هدفمند ما در رابطه با حمایت ایران از تروریسم، نقش بی‌ثبات‌کننده ایران در بحران سوریه و سابقه بد حقوق بشرش در میان نگرانی‌های دیگر در جای خود باقی خواهد ماند.

چه تفاهمی و باز پیروز میدان آمریکااااا

ولی به گفته ی رهبر : ایستادگی در برابر زیاده خواهیها همواره باید شاخص خط مستقیم حرکت مسئولان این بخش باشد، و چنین خواهد بود ان‌شاء الله.
انشاالله که درست شه همه چی .


مهر ماندگار
| 1392/9/4 - 06:56 |     11     0     |
تعجب میکنم از مردمی که تو تلوزیون نشون میداد که تبریک میگفتن!!! یکی میگفت من خیلی خوشحالم خیلی!!! بنظرتون این مردم واقعی بودن؟ آخه این توافق نامه که عین ذلته...تبریک چی؟؟؟

میثم دیانی
| 1392/9/4 - 08:51 |     3     0     |
سلام
به روز هستم
http://modafeanhaghighat.blogfa.com
یا زهراس
گل

ناشناس
| 1392/9/4 - 14:18 |     7     0     |
خاک برسرماکنند که با یه تکه طلا به بهترین مرد خدا خیانت کردیم

ناشناس
| 1392/9/4 - 15:06 |     7     0     |
روحانی خیلی اشتباه کرد چون دیگه تحریمی شدیدتر از تحریم های فعلی وجود نداشت که آمریکا بخواد انجام بده. میشد با اقتدار ازشون امتیاز گرفت ولی در مقابل 4 میلیارد دلار پول خودمون که به مردم هم نمیرسه و خرج سفرهای دولت میشه این همه تعهد برای کشور ایجاد شد! دولت چه راحت گول خورد.

منحرف
| 1392/9/4 - 15:18 |     1     14     |
آقا گفت به خودمان اطمینان دارم اما به خارجی ها نه
دیروز هم تبریک گفتن
درضمن این اطمینان به دولت جدید از اونجا معلومه که مذاکرات را دادند دولت انجام بده کاری که زمان محمود انجام نشد علیرغم اینکه چند بار گفت بذارید مذاکره کنم
پس لطفا دستاورد را تخریب نکنید که بگید آقا ..
جانم فدای رهبر که همیشه پشتیبان حق هست
اگه مذاکرات را میدادند دولت احمدی نژاد که همه چی رو خراب میکرد چون انگلیسی بلند نیست حرف بزنه ژست مذاکره هم نداشتن چون خارجیا به قیافه اهمیت میدن
من شبکه های ماهواره را میبینم اونا حتی قیافه طرف را در تصمیم گیری های بلند مدت امنیتی شون لحاظ میکنند دیدیم که در عرض سه ماه فقط بخاطر حرف زدن و ژست دیپلمات های ما چطور نرم شدن که حتی باعث عصبانیت فرزندشون اسراییل هم شدند چون در خواست های آن ها که عوض نشده بود یا ما از مواضع خودمون کوتاه نیامدیم که اونا راضی شدن با ما مذاکره کنند
بازم بگید دروغه

محمدرضا
| 1392/9/6 - 12:15 |     3     0     |
با سلام با کمی واقع بینی هر ادمی متوجه میشه که ما هیچی بدست نیاوردیم وسند ذلت خودمون رو امضا کردیم یکی به من بگه این جمله یعنی چی؟ایران متعهد شده ذخائر اورانیوم با غنای 3ونیم درصد رو افزایش ندهطوری که میزان ان در پایان 6 ماهاز انچه موجود است بیشتر نشود خوب یعنی اینکه از این به بعد حتی 3ونیم درصد هم اجازه نداریم تا 6 ماه اینده اخه چیش تبریک داره به خودتون بیاین

star
| 1392/9/7 - 06:37 |     1     0     |
آفرین بر محمد رضا !نکته ای که ایشان به آن توجه دادند بسیار مهم است . بر طبق این قرارداد عملاَ غنی سازی سه و نیم درصدی هم تعلیق شده زیرا ما در حال حاض مصرفی نداریم که به بهانة آن و برای جایگزینی اورانیم مصرف شده غنی سازی کنیم . ظاهراَ ما این توافق نامه را فقط برای این که آقازاده های مشغول به تحصیل در اروپا و آمریکا بی مواجب نمانند امضاء کرده ایم ! چون قرارشده بخشی از دلارها صرف پرداخت شهریه این آقازاده ها شود . واقعاَ که خاندان قاجار روسفید شدند .

ناشناس
| 1392/9/7 - 16:45 |     0     0     |
واقعا باید به حال ملتی که شکست خورده غصه خورد ولی ننگ بر مملکتی که شکستهایش را جشن میگیرد
آقای ظریف، آقای روحانی و بقیه
من هیچ گاه از حق خودم نمیگذرم
انشا الله در قیامت باید پاسخگو باشید
همان روزی که شما در انتخابات پیروز شدید ما حدس میزدیم که خون شهدای هسته ای بی بها میماند
آرمیتا جان بیخود بی پدر شدی


نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
  لطفا از ارسال واژه ها و عبارات توهین آمیز ، مطالب دارای بار حقوقی و پیگرد قضایی و نیز حروف و کلمات و نشانه ها (مانند علامت تعجب) بصورت مکرر خودداری فرمایید. نظرات کوتاه تر زودتر بررسی و منتشر می شود. / توجه داشته باشید کد امنیتی ، زمان انقضا دارد و دقایقی پس از باز کردن منقضی می شود و برای ارسال نظر صفحه را باید رفرش کنید.
  کد امنیتی:
 
 
 
با خنده‌های بلند و پیوسته‌اش
با خنده‌های بلند و پیوسته‌اش
 
معمای نیرنگ در بازار بورس و سیاستگذاری انتحاری در اقتصاد ایران / بهشت مکاره به جهنم سوزان تبدیل می شود؟!
معمای نیرنگ در بازار بورس و سیاستگذاری انتحاری در اقتصاد ایران / بهشت مکاره به جهنم سوزان تبدیل می شود؟!
 
متن کامل نامه تاریخی دکتر احمدی نژاد خطاب به رهبر کاتولیک های جهان
متن کامل نامه تاریخی دکتر احمدی نژاد خطاب به رهبر کاتولیک های جهان
"اگر" را کاشتیم و سبز نشد / نگاهی به چند "اگرِ نامحقق" که در نقطه جوش، قطار تاریخ را به ریلی دیگر انداخت
"اگر" را کاشتیم و سبز نشد / نگاهی به چند "اگرِ نامحقق" که در نقطه جوش، قطار تاریخ را به ریلی دیگر انداخت
 
جزئیاتی از پروژه مرموز "آی دی 2020"؛ واکسیناسیون جمعیت جهان به مثابه چیپ ­گذاری عمومی
جزئیاتی از پروژه مرموز "آی دی 2020"؛ واکسیناسیون جمعیت جهان به مثابه چیپ ­گذاری عمومی
 
خاطره بازی و روایت "ورزش سه" از حضور دکتر احمدی نژاد در اردوی تیم ملی فوتبال + تصاویر
خاطره بازی و روایت "ورزش سه" از حضور دکتر احمدی نژاد در اردوی تیم ملی فوتبال + تصاویر
بیل گیتس و کرونا / نگاهی به پیشینه پنهانی دستکاری ژنتیکی و خالکوبی های کوانتومی
بیل گیتس و کرونا / نگاهی به پیشینه پنهانی دستکاری ژنتیکی و خالکوبی های کوانتومی
 
آقای وزیر کشور حسن روحانی، ماجرای گم شدن یک میلیارد دلار سال ۸۸ که یادتان نرفته؟!
آقای وزیر کشور حسن روحانی، ماجرای گم شدن یک میلیارد دلار سال ۸۸ که یادتان نرفته؟!
 
چرخش شگفت انگیز در سیاست احزاب شیعه عراق یا موفقیت تاکتیکی بازوی برون مرزی ایران؟!
چرخش شگفت انگیز در سیاست احزاب شیعه عراق یا موفقیت تاکتیکی بازوی برون مرزی ایران؟!
 
 
::  پخش زنده ::  خانه ::  تماس با ما ::  RSS
© دولت بهار
[email protected]
پشتیبانی توسط: خبرافزار