آرشیو   |  درباره ما   |  باشگاه مخاطبان دولت بهار    RSS   |  ارتباط با ما   |  پیوندها  
 * صفحه اصلی    * ارسال خبر و یادداشت    * عضویت در کانال تلگرام دولت بهار    * صدای مهر و عدالت (آرشیو سخنرانیهای دکتر احمدی نژاد 92-84)  
چهارشنبه، 7 خرداد 1399 - 01:58   
  تازه ها:  
- اندازه متن: + -  کد خبر: 282722صفحه نخست » هشتگ احمدی‌نژادشنبه، 19 تیر 1395 - 14:21
آمریکا چگونه تا به امروز حقوق بشر را در جهان نقض کرده است؟
دولت بهار: آمریکا از بدو استقلال تا به امروز علاوه برسرکوب بومیان این کشور، مردمان خود را هم سرکوب کرده، و به این هم بسنده نکرده، بلکه حتی در قاره های دیگر هم به نقض حقوق بشر و قتل عام ملت ها مبادرت ورزیده است.
  

به گزارش دولت بهار به نقل از تسنیم، آمریکا علاوه برجنایات و قتل عامی که درحق اهالی بومی و سرخپوستان قاره آمریکا داشته، بعد از استقلال از انگلیس هم به قتل و سرکوب مردم آمریکا و ملت های دیگر قاره های جهان اهتمام و توجه خود را معطوف داشته است، این جنایات آمریکا در حق ملت های دیگر بسیالر وسیع هستند. از این رو در ذیل تنها به صورت فهرست وار و بسیار خلاصه به ذکر چند نمونه از این جنایات بسنده می کنیم:

تبعیض نژادی پس از استقلال از بریتانیا

پس از جنگ های موسوم به انقلاب آمریکا و استقلال این کشور از انگلیس، رهبران جدید این کشور اقدام به اتخاذ سیاست های نژاد پرستانه در راستای منافع سفیدپوستان کردند، بطور مثال از هرگونه اعطای حق رای یا مشارکت اقتصادی از سوی غیر سفیدپوستان پرهیز می کردند.
تداوم سرکوب‌های داخلی:

سرکوب خونین قیام وتظاهرات کارگران درایالت شیکاگو درسال 1886میلادی، کشتار 300 نفر از سرخپوستان در ایالت داکوتای جنوبی در سال 1890میلادی، سرکوب مجدد اعتصاب کارگران راه آهن در ایالت شیکاگو درسال 1992میلادی، سرکوب شورش سرخپوستان کریک در ایالت اوکلاهاما درسال1901میلادی، حمله به معدنچیان در ایالت ویرجینیای غربی درسال 1920میلادی، سرکوب حزب پلنگان سیاه از سال 1980-1966میلادی وبسیاری ازجنایات وکشتارهای دیگر دربخش های مختلف آمریکا.

جنایات خارجی آمریکا و کشتار نظامی این کشور دربخش های مختلف جهان

فاجعه "هیروشیما" و "ناکازاکی"

انفجار اتمی در دو شهر "هیروشیما" و "ناکازاکی" را شاید بتوان یکی از بزرگ ترین جنایات تاریخی آمریکا قلمداد کرد، جنایتی که به مرگ آنی 220 هزار نفر منجر شد.

صدها هزار نفر دیگر نیز طی سال های پس از آن بر اثر تاثیرات ناشی از آن فاجعه دچار بیماری های حاد گشتند. رخداد فوق درسال 1945 و درپی تسلیم نشدن ژاپن در جنگ دوم جهانی از سوی آمریکا صورت پذیرفت. بمباران اتمی "هیروشیما" و "ناکازاکی" تا به امروز تنها موارد استفاده جنگی از سلاح هسته‌ ای در جهان است.

از آوار و ویرانی های جنگ دوم جهانی، تنها دو کشور آمریکا و شوروی سابق به عنوان قدرت‌ های نو ظهور جهانی سر برآوردند وتوانستند نقش عمده‌ ای در تصمیم‌ گیری های جهانی بعد از این واقعه داشته باشند.

  جنایت های "جنگ دوم جهانی"

آمریکا با حضور و مداخله درجنگ دوم جهانی که به مرگ 2 میلیون و پانصد هزار نفرمنجر شد، ازعاملین وقوع بسیاری ازکشتارها و قتل عام های این واقعه غمناک محسوب می شود.

علاوه بر درگیری با نیروهای وابسته به جناح آلمان، نیروهای آمریکایی بارها اقدام به انجام کشتارهای غیر انسانی کرده اند، بطور مثال نیروهای این کشور در سال 1945 تمام آلمانی های به اسارت گرفته شده در داخائو را تیرباران کردند که به مرگ صدها تن انجامید.

کشتار داخائو

نیروهای آمریکایی تمام آلمانی‌های عضو وافن اس اس را که در "داخائو" درسال 1945 به اسارت گرفته بودند در دم تیرباران کردند.

کشتار بیسکاری

نیروهای لشکر45 پیاده نیروی زمینی ارتش آمریکا، 75 اسیر جنگی ایتالیایی را قتل عام کردند.

کشتار شینونه

در اول ژانویه سال 1945 میلادی سربازان آمریکایی بیش از شصت اسیر جنگی آلمانی وافن اس ‌اس را در نزدیکی روستای شینونه دربلژیک قتل عام کردند. مجریان این قتل عام هیچ گاه توسط دولت آمریکا محاکمه نشدند، چون معتقد بودند که هیچ مدرکی اتهامات وارده را ثابت نمی‌ کند.

مداخله در "جنگ دو کره"

اعزام نیروهای آمریکایی درچارچوب نیروهای سازمان ملل متحد به ‌منظور دفاع از بخش جنوبی شبه ‌جزیره کره در مقابل نیروهای کمونیست کره شمالی و چین. دراین جنگ بیش از 36 هزار سرباز آمریکایی کشته شدند.

جنایت و قتل عام در "جنگ ویتنام"

نبرد ویتنام ازسال 1955 میلادی تا سال 1975 میلادی پر تلفات ‌ترین جنگ پس از جنگ دوم جهانى بود. در این جنگ آمریکایی های متجاوز 5 میلیون و دویست هزار نفر را قتل عام کردند، که 5 میلیون و یکصد هزار کشته از مردم ویتنام بودند. تعداد بی شماری از شهروندان غیرنظامی جمهوری ویتنام جنوبی توسط سربازان ارتش آمریکا به قتل رسیدند. اکثر قربانیان غیرنظامیان زن و کودک بودند.

نظامیان آمریکایی قبل از قتل، برخی از قربانیان را مورد تجاوز وشکنجه قرار می دادند وبعد از قطع اعضای بدن ویتنامی ها آنها را می کشتند.
مدارک مستندی درمدت وقوع این تنش درسال های1955تا 1975 میلادی وپس از آن به ثبت رسید که حاکی از تجاوزهای گسترده نیروهای آمریکا قبل از کشتار زنان ویتنامی وقطعه قطعه کردن آنها بوده است.

تاریخ به کارگیری "سلاح شیمیایی" توسط آمریکا

آمریکا طی قرن گذشته بارها از تسلیحات غیرمجاز درجنگ ها و مداخلات نظامی متعدد خود بهره برده است. ارتش آمریکا در جریان تجاوز وجنگ در ویتنام از سال 1961 تا 1971 میلادی از عامل نارنجی به عنوان بخشی از برنامه جنگ شیمیایی استفاده کرد.

در این مدت 10 سال نیروهای آمریکایی حدود 20 میلیون بشکه از عامل "نارنجی" را در ویتنام، لائوس وبخش‌هایی از کامبوج استفاده کردند، تا شورشیان نتوانند پشت درختان و گیاهان پناه بگیرند.

از اثرات عامل شیمیایی می ‌توان به مواردی از قبیل: انواع سرطان‌ها، دیابت نوع 2، بیماری‌های مادرزادی در کودکان، بیرون زدگی نخاع و بیماری‌های دستگاه تناسلی اشاره کرد.

درطول جنگ میان کره و چین درسال های 1950 تا 1953 میلادی نیز دولت آمریکا مسئول انتشار باکتری های کشنده شناخته شد. در جنگ های اخیر نیز این کشور موارد متعددی از استفاده مواد غیر مجاز نظیر فسفرسفید یا اورانیوم ضعیف شده در جنگ افغانستان و یا حمله به عراق ثبت شده است.

استفاده از سلاح های شیمیایی در جریان اشغال عراق نیز صدمات زیادی را به مردم این کشور وارد ساخت. "ایندیپندنت" در مطالعه ای از افزایش چهار برابری ابتلا به انواع سرطان ها در میان بزرگسالان وافزایش 12 برابری ابتلا به سرطان درمیان کودکان عراقی پایین تر از 14 سال خبر داد.

علاوه بر موارد یاد شده، تاریخ گواهی می دهد که متحدین آمریکا نظیر رژیم صهیونیستی وصدام حسین باچراغ سبز واشنگتن اقدام به استفاده از تسلیحات کشتار جمعی در نبرد با اعراب یا درجنگ هشت ساله عراق برضد جمهوری اسلامی ایران کرده اند. از این رو آمریکا عامل اصلی وحامی استفاده از تسلیحات شیمیایی از سوی عراق و پروژه نسل‌ کشی در این کشور بوده است.

بطور نمونه درحمله گسترده شیمیایی ارتش عراق درسال 1988 میلادی به شهر حلبچه درشمال این کشور دستکم، 5000 نفر در آن واحد کشته شدند. ریگان رئیس جمهور وقت آمریکا بارها "صدام حسین" را تشویق به استفاده از سلاح شیمیایی علیه ایران کرد. به گونه ای که غیر از کشته شدگان حلبچه بالغ بر20 هزار رزمنده ایرانی نیز درنتیجه استنشاق این گاز سمی به شهادت رسیدند. جامعه بین المللی به رهبری آمریکا درقبال چنین کشتارهایی واکنشی نشان ندادند.

حمله به سکوهای نفتی ایران

حمله به سکوهای نفتی ایران، بزرگ ترین عملیات تجاوز دریایی آمریکا پس از جنگ جهانی دوم است، تجاوزی که طی آن نیروی دریایی ایران و آمریکا وارد درگیری مقطعی شدند.

در این عملیات، گروهی به همراه دو ناوشکن ویک کشتی تدارکاتی آبی- خاکی به سکوی نفتی ساسان (سلمان) هجوم بردند، گروه دیگر هم که یک ناو موشک انداز و دو ناوچه بود به سکوی نفتی سیری حمله کردند. تفنگداران نیروی دریایی آمریکا در حمله به سکوی نفتی ساسان شروع به جمع ‌آوری مدارک و کارگذاشتن مواد منفجره برای از کار انداخت آن کردند.

در این درگیری 45 نفر از خدمه ناوچه سهند و11 نفر از سرنشینان قایق های توپدار جوشن به شهادت رسیدند، همچنین 22 نفر از خدمه سهند به شدت مجروح گشتند. این تجاوز نظامی در زمان ریاست جمهوری رونالد ریگان جمهوری خواه اتفاق افتاد.

  اشغال "پاناما"

نیروهای آمریکایی در زمان بوش پدر درسال 1989میلادی به بهانه دست داشت رئیس جمهور پاناما درقاچاق مواد مخدر به این کشور حمله کرده وضمن اشغال کشور، رئیس جمهور مخالف غرب را برکنار کرده وکنترل کانال مهم پاناما را به دست گرفتند.

عملیات "طوفان صحرا"

در16 ژانویه سال 1990، عملیات طوفان صحرا با حمله به عراق وبا هدف آزادسازی کویت آغاز شد، این عملیات نظامی آمریکا در 28 فوریه همان سال پایان یافت.

تجاوز واشغال "افغانستان"

نیروهای آمریکایی درسال2001 میلادی و در راستای آن چه مبارزه با تروریسم نامیده می شد، جهت مقابله با نیروهای "القاعده" مبادرت به اشغال افغانستان کردند. در این تجاوز نظامی و درسال های پس از آن بارها اقدامات خشونت آمیز وغیرانسانی ازسوی نیروهای اشغالگر آمریکایی صورت پذیرفت که حتی صدای رئیس جمهور وقت افغانستان را نیز در آورد.

کرزای رئیس جمهوری وقت افغانستان بمباران مناطق غیرنظامی، ورود به منازل افغان ها وموارد متعددی از تجاوز به شهروندان این کشور را از جمله جنایات آمریکا درسال های اشغال این کشور برشمرد. دراین سال ها صدها هزار شهروند افغان توسط نیروهای وابسته به ناتو و در راستای مبارزه با تروریسم قتل عام شده اند، این درحالی است، که برخی گزارش ها از وجود گفت گوی پنهان میان آمریکا وطالبان حکایت دارد.

بیش از یک میلیون کشته در "تجاوز واشغال عراق"

درمدت تجاوز واشغال عراق ازسوی آمریکا بیش از یک میلیون نفر  مستقیما به دلیل جنگ کشته شدند. این جنگ که حدود 7 سال به طول انجامید (20 مارس 2003 -19 اوت 2010 میلادی) تلفات فراوانی را به مردم عراق وارد ساخت، درطول مدت جنگ نظامیان آمریکایی از هیچ جنایتی فروگذار نکردند.

برای مثال می توان به جنایت در روستای "یوسفیه" اشاره کرد،جنایتی که در آن نیروهای ارتش آمریکا بعد از تجاور دست جمعی به دختر 14 ساله خانواده عراقی در این روستا واقع در شهر "محمودیه" تمامی اعضای خانواده را قتل عام کردند. " 12 مارس 2006میلادی "

دولت آمریکا با استفاده از تسلیحات کشتار جمعی درعراق باعث کشته شدن هزاران نفر شد وهم اکنون بسیاری از مردم عراق از عوارض ناشی از استفاده آمریکایی ها از سلاح های شیمیایی و سلاح حاوی اورانیوم غنی شده در حمله به کشورشان رنج می برند. کارشناسان عراقی بر این باورند تا سه نسل دیگر بعید است که درعراق یک انسان کامل به دنیا بیاید، چرا که اثر اشعه اورانیوم غنی شده که در جنگ های سال های 1991 و 2003 میلادی در این کشور برجای گذاشت تا یک قرن باقی می ماند.

به گفته این منابع صدها هزار نفر نیز مجروح شده وبا بیماری های حادی ناشی از استفاده وبه کارگیری بمب های غیرمجاز ازسوی نیروهای اشغالگر ومتجاوز آمریکایی درطول دوران اشغال روبه رو شده اند. آمار فوق درحالی منتشر شده که نیروهای آمریکایی هدف ظاهری خود و دولت واشنگتن را آزادسازی این کشور از دست صدام حسین واعطای دموکراسی به عراقی ها عنوان کرده اند.

رسوایی های ضد حقوق بشری آمریکا در زندان ابوغریب

این زندان ابتدا به خاطر جنایات صدام حسین و رژیم بعث عراق در شکنجه واعدام مخالفان به خصوص شیعیان به شهرت بین ‌المللی رسید.

در سال 2004 میلادی وپس از اشغال عراق توسط آمریکا، با انتشار تصاویری از زندان ابوغریب دربرنامه شصت دقیقه شبکه تلویزیونی "سی ‌بی ‌اس" آمریکا ومقاله‌ ای درمجله آمریکایی "نیویورکر" به قلم سیمور هرش درمورد شکنجه وآزار زندانیان عراقی توسط نظامیان آمریکایی در زندان ابوغریب، این زندان مورد توجه بین ‌المللی وانتقادات فراوانی از وزارت دفاع آمریکا به خصوص وزیر وقت دفاع آمریکا، دونالد رامسفلد قرار گرفت.

گروه دیده ‌بان حقوق بشر که مقر آن در آمریکا است، می ‌گوید اظهارات سربازان آمریکایی نشان می ‌دهد که زندانیاندر زندان ابوغریب درسال‌ های2003 تا 2005 به طور مرتب با ضرب وجرح شدید، محرومیت از خواب ودیگر انواع سوء رفتار مواجه بوده‌اند. یکی از سخنگویان وزارت دفاع آمریکا پنتاگون، گفته ‌است موضوع تا به حال 12 بار مرورشده وهیچ شاهدی ازتشویق وترویج سوء رفتار در دست نیست.

این درحالی‌ است که "جان سیفتون" تهیه‌ کننده گزارش دیده‌ بان حقوق بشر، ادعاهای دولت آمریکا را در این مورد که شکنجه زندانیان وسوء رفتار با آنان بدون مجوز صورت گرفته وموردی استثنایی بوده‌است، باطل می‌داند. گروه‌های حقوق بشر معتقدند شکنجه در زندان ابوغریب وهمچنین بازداشتگاه‌ هایی درفرودگاه بغداد به نام "اردوگاه ناما" و درنزدیکی فرودگاه موصل و درپایگاهی درنزدیکی القیم درمرزسوریه نیز، حتی پس از افشای ماجرای زندان ابوغریب به صورت امری روزمره در جریان بوده است.

ژنرال "آنتونیو تاگوبا " مسئول تحقیق درپرونده زندان ابوغریب شکنجه‌ های جنون‌ آمیز و وحشیانه و هولناک طی ماه‌های اکتبر تا دسامبر سال 2004 ارتش آمریکا را تأیید کرده است. در یادداشتی که درسال2003 به امضای ژنرال سانچز فرمانده کل نیروهای آمریکایی آن زمان مستقر درعراق رسیده بود، مجوز شکنجهٔ زندانیان عراقی درجریان بازجویی با استفاده از روش‌های گوناگون صادر شده‌است. ظاهراً یک ماه پس از صدور این یادداشت، ژنرال سانچز پس از مشورت با مشاوران حقوقی ارتش آن را لغو کرد.

اتحادیه حقوق مدنی آمریکا با استناد به قانون آزادی اطلاعات در آمریکا علی ‌رغم مخالفت وزارت دفاع آمریکا به این یادداشت دست یافت. درنهایت وپس از تحقیقات بسیار، مقامات آمریکایی با اعلام این‌ که یک تحقیق جدید نشان می ‌دهد که شاهدی از عملکرد اشتباه ژنرال سانچز وسه تن از دستیاران ارشد او در دست نیست، وی را از اتهامات وارده تبرئه کردند وبه جای وی نظامیان رده پایین ‌تری یعنی یک سرهنگ وچند سرباز را مقصر دانستند.

رسوایی های ضد حقوق بشری آمریکا در زندان گوانتانامو

بازداشتگاه گوانتانامو پس از اشغال افغانستان درسال2001 میلادی، زیرنظر پایگاه نیروی دریایی آمریکا درخلیج گوانتانامو ایجاد شد وافرادی که متهم به ارتباط با فعالیت ‌های تروریستی درخارج از خاک آمریکا بودند، به این بازداشتگاه انتقال یافتند. درپی حملات تروریستی وانتحاری11 سپتامبرسال2001 درآمریکا و اعلام طرح موسوم به مبارزه جهانی با تروریسم، دولت آمریکا بازداشتگاهی را دراین پایگاه ایجاد کرد، تا کسانی را که در ارتباط با اقدامات تروریستی درنقاط مختلف جهان بازداشت می ‌شوند، در این محل زندانی کند.

آمریکا در دوران ریاست جمهوری جورج دبلیو بوش، زندانیان بازداشتگاه گوانتانامو را "جنگجوی دشمن" وهمچنین "دشمنان متخاصم" می ‌نامید. این افراد که دارای تابعیت آمریکایی نیستند درمناطق مختلف جهان دستگیر شده‌اند، تحت عناوینی مانند "اشخاص متخاصم غیرارتشی" به گوانتانامو فرستاده شده‌اند، اوضاع به یک باره به گونه ای پیش رفت، که در یک زمان، بیش از هفتصد تن از آنان در این محل زندانی بودند.

از آنجا که آمریکا این افراد را "نظامی دشمن" نمی ‌داند، آنان از حقوق اسیران جنگی برخوردار نیستند و از آنجا که نه تابعیت آمریکایی دارند و نه درخاک آمریکا دستگیر یا زندانی شده‌ اند، در حوزه قضایی آمریکا قرار ندارند ومشمول حقوق بازداشت شدگان درقوانین آن کشور، مانند ایراد رسمی اتهام، دسترسی به وکیل مدافع درمراحل بازجویی وحق محاکمه سریع وعادلانه نشده‌ اند. ادامه بازداشت این افراد با انتقاداتی از سوی نهادهای حقوق بشری مواجه بوده است.

اصطلاح "نظامی دشمن" اصولاً درسیستم حقوقی آمریکا، به افرادی اطلاق می‌ شد که بدون این که کشورشان با آمریکا رسماً درحال جنگ باشد، به اقدام مسلحانه علیه منافع واشنگتن مبادرت کرده و از این روی، طبق تفسیر قانونی دفتر حقوقی ریاست جمهوری آمریکا، منشور حقوق در آمریکا شامل حال آن افراد نمی‌ گردید.

درتاریخ 22 ژانویه 2009 میلادی، باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا، در دومین روز ورودش به کاخ سفید فرمان تعطیل شدن بازداشتگاه گوانتانامو وهمچنین زندان ‌های مخفی سیا را صادر کرد، اما هنوز هم این زندان ها به صورت کامل تعطیل نشده اند.

حمایت از برخی جنگ افروزی ها

حمایت مستقیم وغیر مستقیم آمریکا از برخی نبردها وجنگ افروزی ها درسطح جهان منجر به کشته ومجروح شدن چندین میلیون نفر درطول مدت یک قرن اخیر شده است. پشتیبانی از صدام حسین در تجاوز هشت ساله عراق برضد جمهوری اسلامی تنها نمونه ای از موارد می باشد.

***

مداخلات نظامی محدود آمریکا در سال های پس از جنگ جهانی دوم

اشغال بخش های ازخاک آلمان، ایتالیا، اتریش، ژاپن وکره جنوبی در خلال سال های 1945 تا 1950 میلادی

استقرار ناوگان هفتم آمریکا درتایوان درسال 1950میلادی

انجام عملیات نظامی درکوبا به بهانه حمایت از شهروندان این کشور درسال1959 تا1960میلادی

ورود تفنگداران نیروی دریایی آمریکا به تایلند به بهانه مقابله با کمونیسم درسال1962میلادی

درجریان بحران موشکی آمریکا باکوبا درسال 1962میلادی، "جان اف کندی" رئیس ‌جمهور وقت آمریکا فرمان محاصره دریایی کوبا برای جلوگیری از حرکت کشتی‌ های اتحاد جاهیر شوروی سابق به سمت این کشور را صادر کرد.

آمریکا به بهانه حفاظت از جان شهروندان خود در جمهوری دومینیکن درسال1969 میلادی، دستکم 20 هزار نیروی نظامی خود را به این جمهوری گسیل داشت تا از فروافتادن این کشور به دامان کمونیسم جلوگیری کند.

اعزام ناو هواپیمابر "اینترپرایز" آمریکا درسال1971 میلادی به اقیانوس هند با هدف حمایت ازجنگ استقلال بنگلادش

اعزام هواپیماهای نظامی وحمل ‌ونقل آمریکایی درسال 1978 میلادی به زئیر با هدف کمک به نیروهای بلژیکی وفرانسوی مستقر در این کشور

به دستور رئیس جمهوری وقت آمریکا درسال 1980 میلادی عملیاتی نظامی جهت آزاد سازی گروگان های این کشور در خاک جمهوری اسلامی ایران صورت گرفت که با شکست مواجه شد. "حادثه طبس"

اعزام مشاوران نظامی آمریکا درسال1981 میلادی به "السالوادر" جهت آموزش نیروهای این کشور به منظور مقابله با چریک های مخالف دولت
حمله هواپیماهای نظامی آمریکا درسال 1981 میلادی به دو فروند جنگنده نظامی لیبی و سرنگون کردن آنها

دستور "رونالد ریگان" رئیس جمهوری وقت آمریکا درسال 1982میلادی مبنی بر اعزام 1280 تفنگدار نیروی دریایی آمریکا به لبنان به بهانه حمایت از نیروهای چند ملیتی در این کشور

با هدف جلوگیری از روی کارآمدن حکومت کمونیستی در "گرانادا"، در سال 1983 میلادی دولت آمریکا عملیات کودتا و اشغال این کشور را به مرحله اجرا گذاشت.

در ژوئیه سال 1983میلادی دولت آمریکا آموزش نظامیان "هندوراس" را برای جنگ با دولت "نیکاراگوئه" آغاز کرد، در این مداخله نظامی در 25 مارس سال 1986میلادی، هلیکوپترهای نظامی آمریکا، نظامیان "هندوراسی" را به مرز این کشور با "نیکاراگوئه" منتقل کردند.

حمایت هوایی و زمینی آمریکا درسال 1983 میلادی از دولت "چاد" در جنگ این کشور با نظام "لیبی"

حمایت نظامی آمریکا از جنگنده های "آل سعود" درسال 1984 میلادی در حمله به هواپیماهای ایرانی

در آوریل سال 1986 نیروی هوایی و دریایی آمریکا مراکز نظامی نظام لیبی را در طرابلس پایتخت این کشور بمباران کردند.

ناو آمریکایی "وینسنس" درسال 1988میلادی، هواپیمای مسافربری ایرباس خط هوایی 655 جمهوری اسلامی ایران را با290 مسافر و خدمه پرواز سرنگون وهمه سرنشینان این هواپیمای مسافربری به شهادت رسیدند.

دو فروند جنگنده آمریکایی دو فروند هواپیمای نظامی لیبی را درسال 1989 میلادی سرنگون کردند. این حادثه "دومین حادثه خلیج سیدرت" لقب گرفت.

بوش پدر درسال1990 میلادی و درپی حمله عراق به کویت دستور اعزام هزاران سرباز آمریکایی را به عربستان سعودی تحت عنوان حفاظت از این کشور صادر کرد.

برپایی منطقه پرواز ممنوع درشمال خاک عراق درسال1992 میلادی به بهانه حفاظت از کردهای کردستان عراق دربرابر حمله صدام حسین

اعزام بیست هزار نیرو درسال 1993 میلادی به آب های "هائیتی" جهت نظارت بر تحریم های اعمال شده بر این کشور

درسال 1995 میلادی نیروهای ناتو (متشکل از نیروهای آمریکایی) مناطق صرب نشین "بوسنی وهرزگوین" را بمباران کردند.

نیروی هوایی ارتش آمریکا درسال 1998 میلادی مناطقی از خاک عراق را بمباران کرد.

درسال 1998میلادی ارتش آمریکا طی چندین نوبت مبادرت به حمله موشکی به "افغانستان" و "سودان" کرد.

بمباران "صربستان" به منظور حمایت از "کوزوو" توسط نیروهای ناتو درسال 1999 میلادی

نیروهای آمریکایی درسال 2004 میلادی برای سرنگونی رئیس جمهور "هائیتی" به این کشور اعزام شدند.

حمله نیروهای آمریکایی به اسلامگرایان "سومالی" درسال2006 میلادی

تداوم حملات هواپیماهای بدون سرنشین آمریکایی به خاک دو کشور "افغانستان" و "پاکستان" درسال های پس از آغاز تجاوز آمریکا به افغاستان درسال2001 میلادی

مشارکت آمریکا درسال2011 میلادی درسرنگونی معمر قذافی دیکتاتور وقت حاکم بر لیبی

***

جنایت های آمریکا در قاره آفریقا طی 60 سال اخیر وخلاصه ای از کارنامه درخشان "آمریکای انسان دوست" درجهان طی جنگ های استعماری درکشورهای مختلف آفریقایی است:

سودان از 1955 تا 1972:                                                            750     هزار کشته

نیجریه از 1967 تا 1979:                                                               2  میلیون کشته

آنگولا از 1980 تا 1988:                                                             700   هزار کشته

موزامبیک از1980 تا 1988:                                                        1   میلیون کشته

اوگاندا از 1971 تا 1978:                                                             300  هزار کشته

بروندی 1972:                                                                               250  هزار کشته

بروندی 1993:                                                                              200  هزار کشته

سودان از 1983 تا 2000:                                                             2 میلیون کشته

زئیر/کونگو از 1997 تا 2003:                                                 یک میلیون و750 هزار کشته وحدود 5 میلیون نفرجان باخته براثر گرسنگی

روآندا 1994:                                                                               800 هزار کشته و 4 میلیون آواره

لیبریا از 1980 تا 2001 :                                                           250 هزار کشته، یک ونیم میلیون بی خانمان و 300 هزار کودک یتیم

سومالی از 1991 تا 1992 :                                                       350 هزار جان باخته براثر گرسنگی، یک ونیم میلیون نفر آواره

آنگولا از 1993 تا 1994:                                                           100 هزار کشته و 2 میلیون آواره

***

بخشی از اقدامات مداخله جویانه وتجاوزکارانه آمریکا برضد نظام جمهوری اسلامی ایران

کودتای 28 مردادماه 1328

بیل کلینتون و باراک اوباما، دو رییس جمهوری آمریکا به صورت علنی به نقش آمریکا در کودتا اعتراف کرده‌اند. باراک اوباما رییس جمهور آمریکا تا کنون دو مرتبه به طور صریح به نقش آمریکا در کودتای 28 مرداد 1332 که منجر به سقوط دولت ملی دکتر مصدق وتحکیم پایه های قدرت شاه در25 سال بعد از آن شد، اشاره کرده است. او یک بار درسال 2009 و در سخنرانی خود در دانشگاه قاهره به این موضوع اشاره کرده و بار دیگر در سخنرانی خود در مجمع عمومی ملل متحد در سال در نشست سالانه مجمع عمومی به این موضوع اشاره کرد. او همچنین در کتاب خود به نام " جسارت امید " که در سال 2006 و در دوره سناتوری خود نوشته است نیز به کودتای 28 مرداد اشاره کرده و این اقدام را به عنوان نشانه ای از مداخلات بیش از حد دولت آمریکا در امور داخلی دیگران و ایجاد اتحاد با کشورها به وسیله حمایت از یک دولتمرد مقتدر دانسته است.

پیشتر از اوباما "مادلین آلبرایت" وزیر امور خارجه اسبق آمریکا در دولت "بیل کلینتون" نیز به مساله 28 مرداد و نقش آمریکا در این ماجرا اشاره کرده و به طور تلویحی از ایران عذرخواهی کرده بود.

قراردادن ناسیونالیسم ولیبرالیسم درمقابل اسلام وانقلاب وحمایت مستقیم و بی درنگ آمریکا از لیبرالها وملی گراها پس از پیروزی انقلاب اسلامی در 22 بهمن ماه سال 1357

قطع روابط سیاسی با جمهوری اسلامی ایران پس ازاشغال لانه جاسوسی فروردین ماه سال 1359

تجاوز نظامی به خاک ایران به امید آزاد سازی گروگان های لانه جاسوسی. "واقعه طبس- اردیبهشت ماه سال 1359"

طراحی و سازماندهی "کودتای نوژه" تیرماه سال 1359

تحریک نظام حزب بعث عراق برای آغاز جنگ تحمیلی برضد جمهوری اسلامی ایران درشهریور سال 1359

حمایت سیاسی، حقوقی وتبلیغاتی از نظام بنی صدر درخرداد ماه سال 1360

سکوت دربرابر موج عظیم اعمال تروریستی منافقین وگروه های مارکسیستی علیه نظام نوپای جمهوری اسلامی ایران30خرداد سال 1360به بعد

حمایت مستقیم از نفت کش های عراق وسایر کشورهای عرب منطقه ازطریق ایجاد اسکورت نظامی برای آنها ازسال1364 تا سال 1367

ورود به جنگ مستقیم برضد ایران به نفع حزب بعث عراق با حمله به سکوهای نفتی ایران درسال 1366

حمله به چند فروند از ناوگان دریایی ایران ومنهدم ساختن نیمی از توان دریایی ایران دراوج جنگ درسال 1366

ممانعت از دست یابی ایران به پیروزی های بزرگ در دوران جنگ تحمیلی ازطریق حمایت مستقیم از نظام حزب بعث عراق وتصویب قطعنامه 598 درسال 1366

دخالت مستقیم درجنگ وحمایت ازعراق برای باز پس گیری جزیره "فاو" درفروردین ماه سال 1367

سرنگون کردن هواپیمای مسافربری ایرباس ایران بر فراز خلیج فارس توسط ناو "وینسنس" درتیرماه سال 1367

اعمال سیاست موسوم به "سیاست مهاردوگانه" برضد نظام جمهوری اسلامی  ایران درسال 1372

تحریک دولت امارات متحده عربی برای مطرح ساختن ادعاهای مالکیت جزایر سه گانه ایرانی درخلیج فارس درسال 1372

طراحی قانون موسوم به "قانون داماتو" برضد نظام جمهوری اسلامی ایران، در دو مجلس نمایندگان وسنای این کشور درسال1372

مخالفت شدید با قرارداد تکمیل پروژه نیروگاه اتمی بوشهر توسط روسیه درسال 1373

تصویب "طرح بنجامین گیلمن" ولغو قرارداد کونگو با ایران در اسفندماه سال 1373

صدور فرمان اجرایی به وسیله "بیل کلینتون" رئیس جمهوری دمکرات وقت آمریکا، برضد نظام جمهوری اسلامی ایران با هدف افزایش دامنه تحریم ها دراردیبهشت ماه سال 1374

اعمال تحریم شرکت های خارجی سرمایه گذاری درمنابع انرژی در داخل ایران درتیر ماه سال 1375

فشار مستمر بر اتحادیه اروپا و کشور ژاپن برای قطع روابط اقتصادی با جمهوری اسلامی ایران درسال1375

معرفی جمهوری اسلامی ایران به عنوان بزرگ ترین مانع روند صلح در خاورمیانه پس از کنفرانس های مادرید واسلو به ویژه درسال 1375

بهره برداری گسترده از رای "دادگاه میکونوس" برای تخریب روابط اتحادیه اروپا با جمهوری اسلامی ایران درفروردین ماه سال 1376

تهدید جمهوری اسلامی ایران به اقدام نظامی با مستمسک قراردادن ادعای واهی دست داشتن ایران درانفجار شهر ظهران در عربستان سعودی درسال 1376

تصویب بودجه درکنگره آمریکا برای تلاش به منظور سرنگون کردن نظام جمهوری اسلامی ایران در اردیبهشت ماه سال 1377

تصویب تاسیس یک رادیوی فارسی زبان برضد جمهوری اسلامی ایران به نام "رادیو آزادی" در کنگره این کشور در اردیبهشت ماه سال 1377

تصویب قانون مجازات صادر کنندگان فن آوری های موشکی وهسته ای به جمهوری اسلامی ایران درکنگره آمریکا  درخرداد ماه سال 1377

مخالفت شدید با آزمایش های موشکی ایران به ویژه پس از پرتاب موشک شهاب3 درتیرماه سال 1377

پشتبانی مالی، اطلاعاتی و رسانه ای گسترده از اغتشاشات سال 1388

   
  

اضافه نمودن به:          

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
  لطفا از ارسال واژه ها و عبارات توهین آمیز ، مطالب دارای بار حقوقی و پیگرد قضایی و نیز حروف و کلمات و نشانه ها (مانند علامت تعجب) بصورت مکرر خودداری فرمایید. نظرات کوتاه تر زودتر بررسی و منتشر می شود. / توجه داشته باشید کد امنیتی ، زمان انقضا دارد و دقایقی پس از باز کردن منقضی می شود و برای ارسال نظر صفحه را باید رفرش کنید.
  کد امنیتی:
 
 
 
با خنده‌های بلند و پیوسته‌اش
با خنده‌های بلند و پیوسته‌اش
 
معمای نیرنگ در بازار بورس و سیاستگذاری انتحاری در اقتصاد ایران / بهشت مکاره به جهنم سوزان تبدیل می شود؟!
معمای نیرنگ در بازار بورس و سیاستگذاری انتحاری در اقتصاد ایران / بهشت مکاره به جهنم سوزان تبدیل می شود؟!
 
متن کامل نامه تاریخی دکتر احمدی نژاد خطاب به رهبر کاتولیک های جهان
متن کامل نامه تاریخی دکتر احمدی نژاد خطاب به رهبر کاتولیک های جهان
"اگر" را کاشتیم و سبز نشد / نگاهی به چند "اگرِ نامحقق" که در نقطه جوش، قطار تاریخ را به ریلی دیگر انداخت
"اگر" را کاشتیم و سبز نشد / نگاهی به چند "اگرِ نامحقق" که در نقطه جوش، قطار تاریخ را به ریلی دیگر انداخت
 
جزئیاتی از پروژه مرموز "آی دی 2020"؛ واکسیناسیون جمعیت جهان به مثابه چیپ ­گذاری عمومی
جزئیاتی از پروژه مرموز "آی دی 2020"؛ واکسیناسیون جمعیت جهان به مثابه چیپ ­گذاری عمومی
 
خاطره بازی و روایت "ورزش سه" از حضور دکتر احمدی نژاد در اردوی تیم ملی فوتبال + تصاویر
خاطره بازی و روایت "ورزش سه" از حضور دکتر احمدی نژاد در اردوی تیم ملی فوتبال + تصاویر
بیل گیتس و کرونا / نگاهی به پیشینه پنهانی دستکاری ژنتیکی و خالکوبی های کوانتومی
بیل گیتس و کرونا / نگاهی به پیشینه پنهانی دستکاری ژنتیکی و خالکوبی های کوانتومی
 
آقای وزیر کشور حسن روحانی، ماجرای گم شدن یک میلیارد دلار سال ۸۸ که یادتان نرفته؟!
آقای وزیر کشور حسن روحانی، ماجرای گم شدن یک میلیارد دلار سال ۸۸ که یادتان نرفته؟!
 
چرخش شگفت انگیز در سیاست احزاب شیعه عراق یا موفقیت تاکتیکی بازوی برون مرزی ایران؟!
چرخش شگفت انگیز در سیاست احزاب شیعه عراق یا موفقیت تاکتیکی بازوی برون مرزی ایران؟!
 
 
::  پخش زنده ::  خانه ::  تماس با ما ::  RSS
© دولت بهار
[email protected]
پشتیبانی توسط: خبرافزار