آرشیو   |  درباره ما   |  باشگاه مخاطبان دولت بهار    RSS   |  ارتباط با ما   |  پیوندها  
 * صفحه اصلی    * ارسال خبر و یادداشت    * عضویت در کانال تلگرام دولت بهار    * صدای مهر و عدالت (آرشیو سخنرانیهای دکتر احمدی نژاد 92-84)  
دوشنبه، 18 فروردین 1399 - 14:59   
  تازه ها:  
- اندازه متن: + -  کد خبر: 422375صفحه نخست » خبردوشنبه، 28 مرداد 1396 - 14:50
یادداشت دکتر احمدی نژاد به مناسبت کودتای 28 مرداد علیه دولت ملی مصدق/ کودتای ۲۸ مرداد و حق ناتمام ملت ایران
یادداشت دکتر احمدی نژاد به مناسبت کودتای 28 مرداد علیه دولت ملی مصدق/ کودتای ۲۸ مرداد و حق ناتمام ملت ایراندولت بهار: دکتر احمدی نژاد رئیس جمهور سابق در یادداشتی به مناسبت ۲۸ مرداد مصادف با وقوع کودتای آمریکایی علیه دولت مصدق نوشت : بر این باورم که در آینده ای نزدیک ، ملت ایران یکبار دیگر نفت و گاز را به طور کامل و واقعی ، ملی خواهد کرد و روزی فراخواهد رسید که مردم به طور دقیق و کامل از تولید و صادرات نفت مطلع و از منافع آن برخوردار باشند .
  

به گزارش دولت بهار، متن یادداشت دکتر احمدی نژاد رئیس جمهور سابق و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام به شرح زیر است :


بسم الله الرحمن الرحیم
داستان نفت و گاز طبیعی ، این ثروت خدادادی کم نظیر ، داستان عجیبی است . برخی از دولت ها و کشور ها برای تسلط بر منابع نفتی جنگ راه می اندازند ، کودتا می کنند و جنایت های وسیع مرتکب می شوند که دولت‌های انگلیس و دولت‌های آمریکا در راس این گروه قرار دارند. در طرف دیگر کسانی هیچ درکی از اهمیت انرژی و ثروت ملت ها و مناسبات بین المللی ندارند.
تلاش هدفمند سلطه گران برای تسلط بر منابع نفتی، ملت ایران را ناگزیر از مواجهه با شرایط سخت و دشواری مانند جنگ ، کودتا و جنایات وسیع بیگانگان و سرسپردگان داخلی آنها ساخته است. شاهان دور مانده از تحولات زمان ، ضعیف و خودخواه قاجار که هیچ اطلاعی از اهمیت این ذخیره راهبردی و ارزشمند نداشتند ؛ اصل و فرع مالکیت مخزن به قول خودشان این ماده سیاه و بدبو را در ازای پشیزی که برای مخارج خوشگذرانی های خود دریافت می کردند، یکجا به دولت انگلیس سپردند. آنان نیز بیش از پنج دهه نفت ایران را به تاراج بردند و نه فقط سلطه سیاسی خود را از طریق شرکت نفت انگلیس بر ایران تحمیل کردند، بلکه با در اختیار گرفتن منابع انرژی ایران، منافع مهمی را در دو جنگ جهانی به دست آوردند تا آنجا که نفت ایران را مهم ترین عامل و پل پیروزی خویش نامیدند.
اگر بر طبق همان قراردادهای استعماری آن زمان به ارزیابی سهم پرداخت نشده ملت ایران از محل غارت نفت کشورمان از سوی انگلیس بپردازیم، ایران با نرخ امروزی حدود 200 میلیارد دلار از انگلیس طلبکار است و اگر سهم ایران عادلانه محاسبه شود این رقم به چندین برابر افزایش خواهد یافت.
رضا خان پهلوی یا فهم و درکی بیش از قاجار نسبت به نفت نداشت و یا از آنجا که به کمک انگلیس به قدرت رسیده بود، اراده و توان لازم برای مقابله با سلطه و چپاول انگلیس را نداشت و زمانی هم که تصمیم به خروج از این سلطه اهریمنی گرفت، به طرفه‌العینی برکنار شد.
اسناد تازه منتشر شده در باره خاندان آل سعود نیز موید این حقیقت است که سرسلسله این خاندان نیز به شرط حفظ حکومت متحجر او و فرزندانش، امتیازات نفت را یکجا به کمپانی های غربی واگذار کرده است.
در پرتو فداکاری ملت بزرگ و مدیریت مرحوم دکتر محمد مصدق و حمایت جانانه و گسترده ملت ایران ، برای مدت کوتاهی نگاه ملی و مستقل بر جریان تولید و صادرات نفت در ایران حاکم شد، اما پس از کودتای آمریکایی 28 مرداد در سال 1332 و حاکمیت مجدد پهلوی بر سرنوشت ملت ایران، این بار به شکلی دیگر و با حفظ ظاهر ملی شدن نفت ، فرنگی ها مجدداً بر منافع اصلی نفت حاکم شدند و به مدت 25 سال ، نفت ایران به قیمتی تقریبا رایگان استخراج و از ایران خارج شد. در این دوره ، عملیات شناسایی ، سرمایه گذاری و بهره برداری از نفت ایران با مدیریت همان ها انجام شد و بخش اصلی منافع نفت به جیب بیگانگان واریز گردید.
ماجرای 28 مرداد و فشارهای گوناگون و تحمیلات فراوان بر مرحوم دکتر مصدق و یارانش و جریان تهمت و افترا به آنان که تا امروز نیز ادامه دارد مبین این معناست که دولت استعمار پیر با کسانی که به دنبال احیاء و حفظ منافع حقیقی ملت ها در مقابل سیاست های سلطه گرانه او می ایستند تا چه حد کینه ورزانه عمل می کند.
در دو دوره دولت ملی ،فشارها و تحریم خارجی از یک سو و تهاجم تبلیغی گسترده در داخل و کارشکنی ها در راه اداره کشور و مانع تراشی در برابر چشاندن طعم نفت ملی به کام مردم از سوی دیگر، شرایط را علیه آن دولت بسیار سخت کرده و زمینه کودتای بیگانه و بازگشت سلطه اجنبی بر کشور و ثروت ملی و خدشه بر استقلال ملت ایران را فراهم نمود.
پس از تاسیس اوپک سهم کشورهای دارای نفت ، کمی اضافه شد اما باز هم این کمپانی های چند ملیتی بودند که اصل منفعت را به یغما می بردند.
به دنبال پیروزی انقلاب، بخش هایی از مدیریت امور مربوط به نفت ، در اختیار ملت ایران قرار گرفت، لیکن تا همین امروز نیز شرکت های بزرگ چند ملیتی غربی نزدیک به دو و نیم برابر کشورهای صادر کننده نفت و گاز، از این کالای راهبردی درآمد کسب می کنند. با این وجود، غربی ها به این مقدار نیز قانع نبوده اند و همواره مترصد آن هستند تا مناسبات را به شرایط عصر قاجار و رضا خان برگردانند. ادعای آنان این است که همه جهان و ذخایر آن از جمله نفت ، ملک طلق آنان است و ملت هایی مانند ایران به خاطر اینکه در منطقه انرژی زندگی می کنند، فقط سهم اندکی از منافع نفت و انرژی دارند و اختیار کار باید در دست شرکت های چند ملیتی باشد.
در سالهای اخیر ، غربی ها که مواضع سیاسی جدید کشور را تغییر رویکرد تلقی و از آن به ضعیف شدن نظام تعبیر کرده اند، با سوء استفاده از وضعیت سیاسی و اقتصادی داخلی و شرایط سیاسی – امنیتی منطقه ای ، بازگشت به موقعیت استعماری قدیم را در دسترس ارزیابی کرده اند.
در این میان عده ای از صاحب منصبان و مسئولان نیز خواسته یا ناخواسته و دانسته یا نادانسته زمینه را برای تحقق این خواست استعمارگران غربی فراهم می آورند.
اینان همیشه ارقام حاصل از نفت را بدون توجه به نسبتی که دیگران از اموال عمومی ملت می برند ، می بینند و تبلیغ می کنند و توجهی به سابقه سلطه گری و بهره برداری آنان از ساز و کارهای اقتصادی در جهت تحمیل اراده خویش به ملت ها و یا اینکه این ثروت متعلق به نسل ها است و کسی نمی تواند برای نسل های آینده تصمیم بگیرد ، ندارند.
در یک رقابت و مسابقه ساختگی بین همسایه های منطقه ، شرکت های غربی از هر دو طرف امتیاز گرفته و سود می برند و مبانی استقلال ملت ها را مخدوش می کنند. راهبرد غربی ها در مقابل انرژی منطقه ، مبتنی بر سود حداکثری خودشان و به پایان بردن هرچه سریعتر ذخایر نفت و گاز و از این طریق تسلط بر اراده سیاسی کشورهای منطقه است. این در حالی است که غربی ها از ذخایر فراوان و دست نخورده نفت و گاز برخوردارند.
نهضت ملی شدن نفت ، کاری بسیار بزرگ اما نیمه تمام بود. بزرگ بود زیرا تاکیدی بر استقلال ملی و بیداری ملت ایران محسوب می شد. باید روزی فرابرسد که نفت به شکل واقعی ملی شود و در اختیار ملت قرار بگیرد و مردم به طور دقیق و کامل از تولید و صادرات نفت مطلع و از منافع آن برخوردار باشند .
بر این باورم که در آینده ای نزدیک ، ملت ایران یکبار دیگر نفت و گاز را به طور کامل ملی خواهد کرد. این حق قطعی ملت ایران است.

محمود احمدی نژاد
خادم ملت ایران

   
  

اضافه نمودن به:          

نظرات کاربران: 68 نظر (فعال: 52 ، در صف انتشار: 0، غیره: 16)
مرتب سازی بر حسب ( قدیمیترین | جدیدترین | بیشترین امتیاز | کمترین امتیاز | بیشترین پاسخ | کمترین پاسخ)
علی
| 1396/5/28 - 15:03 |     8     27     |
پس آیت الله کاشانی چی شد؟؟؟؟؟؟؟؟؟

اگر آیت الله کاشانی نبود که مردم به مصدق اهمیتی نمیدادند

نرگس
| 1396/5/29 - 23:31 |     20     9    
پاسخ: اگه مصدق نبود کسی به کاشانی اهمیت نمیداد
ناشناس
| 1396/5/30 - 11:45 |     5     8    
پاسخ: اگر کاشانی نبود کسی به مصدق اعتنا نمی کرد.
اصلا قبل از آزادی کاشانی از زندان انگلیسها و اعلام نامبرده - مبنی بر اینکه نخواهم گذاشت یک قطره نفت ایران به انگلیس برسد- مصدق هیچ نه تنها طرفدار ملی شدن نفت نبود که تازه خودش از حامیان قرارداد گس گلشاییان بود!

ناشناس
| 1396/5/31 - 00:13 |     9     3    
پاسخ: آیت ا.. کاشانی چه کاره بود؟ همه دنیا و مردم ایران ملی شدن صنعت نفت را از تلاش دکتر مصدق می دانند کاشانی مثلا می خواست بره لاهه چی بگه؟
ناشناس
| 1396/6/1 - 02:50 |     0     3    
پاسخ: به ناشناس 1396/5/30 - 21:43
یقینا اگر کاشانی نبود مصدق هم به لاهه نمی رفت چون قرارداد گس گلشاییان تصویب می شد .

یاسین
| 1396/6/2 - 10:39 |     2     1    
پاسخ: انصاف اینست که بگوییم در ملی شدن صنعت نفت ، هردو هم جناب دکتر مصدق و هم آیت الله کاشانی نقش مهمی داشتند. و زمانیکه با سعایت نفوذیها، بین این دو عزیز اختلاف افتاد نهضت به شکست انجامید و کودتا پیروز شد و هر دو عزیز، کارشان به دادگاه کشید اول مصدق بعدا کاشانی.
البته در تاریخ ثبت هست که بعد از کودتای28 مرداد و بازگشت شاه به کشور، کاشانی به شاه تبریک گفت. اینها را نمیشه ملاک قرار داد. آیت الله العظمی بروجردی هم تبریک گفت. چه بسا بعد از کودتا اگر کاشانی پیام تبریک نمیداد بلایی که سر مصدق و شهید فاطمی آمد سر او هم می آمد. اینجا تقیه کرد.
در هرصورت، توهین به مصدق و کاشانی، و ادعای خیانت به کشور یا تشکیک در دیانت دیگری، دور از ادب و انصاف است.
نکته مهمی که در جریان نهضت ملی شدن نفت بود این بود که اتحاد مذهبیون مردمی و ملی گرایان ، اوج اقتدار ایران و هر دو گروه را رقم زد و دشمن بخوبی این را فهمید و میانه این دو گروه را بهم زد تا توانست دوباره ثروت کشورمان را غارت کند.
این توطئه همان کاری بود که از سال 89 تا 92 علیه دکتر احمدی نژاد و رهبری انجام شد و نهایتا باعث شکست اقتدار ایران و انعقاد قرارداد ذلیلانه برجام شد.

ناشناس
| 1396/6/6 - 22:04 |     0     3    
پاسخ: مصدق اگر به نصایح آیت الله کاشانی عمل می کرد که با آن وضع فضاحت بار سقوط نمی کرد.روباه پیر با تحریف تاریخ ایت الله کاشانی رو همدست کودتا معرفی کرده و متاسفانه سطحی نگران هم باور کردند.ازدکتر احمدی نژاد انتظار نمیرفت که برای خوشایند لیبرال مسلک ها سنگ مصدق رو به سینه بزنه و اسمی از زحمات کاشانی نبره

ناشناس
| 1396/5/28 - 15:35 |     9     3     |
وقتی مردم خودشان مایل هستند حقشان خورده شود و 24 میلیون نفر به تفکری که می گوید کشور را برای آباد شدن باید کنترات به دست فرنگیها سپرد رای می دهد شما دیگر چه حرفی دارید؟

یا بپذیرید که حق و عدالت مطلق است و با نظر مردم عوض شدنی نیست و یا دست از ادعایتان در مورد نفت بردارید. مردم با وضع فعلی کاملا موافقند که اگر موفق نبودند اصلا رای نمی دادند یا سفید می دادند چه رسد به رای دادن به حسن روحانی!

احمدی نژاد باید به این تضاد دیالکتیک پاسخ دهد. او نمی تواند بیش از این بازی موش و گربه فعلی ادامه دهد و مثل دکتر جکیل و مستر هاید رفتار کند که گاهی ادعای عدالتخواهی و استقلال داشته باشد و گاهی ادعای پیروی از نظر مردم را! معمولا مردم دروغهای شیرین را به حقیقت تلخ ترجیح می دهند.در حقیقت مردم راحت طلبند و می دانند ثمره سر کار آمدن امثال مصدق چیزی جز انزوای جهانی و تحریمهای همه جانبه و فلج کننده و فروش نرفتن حتی یک قطره نفت و تورم بالای صد درصد نیست. مردم شیلی هم در زمان آلنده وضع مشابهی را تحربه کردند.

اما با آمدن زاهدی ها و پینوشه ها است که هم تحریمها برطرف می شود و تورم یک رقمی می شود و هم سرکایه گذاران خارجی سرازیر می شوند و...ادعا هم نکنید که اگر احمدی نژاد بود رای می آورد و فلان و بهمان می شد.

مصدق هم خیال می کرد حمایت مردم را دارد و نوشت که مستظهر به پشتیبانی ملت ایران است. اما وقتی کودتا شد دید که مردم از دست او واقعا خسته هستند و جز یک افراد بسیار اقلیت پرشور بقیه مردم از او متنفرند و زاهدی را ترجیح می دهند. مردم عمیقا در آن سختی تحریمها آرزوی بازگشت به دوره قبل از مصدق را داشتند.احمدی نژاد هم خیال می کرد هوادارانش در حمایت از او به خیابان بریند اما باید بفهمد آنها که دوستش داشتند فقط به خاطر گرفتن قدری پول و اشتغال و یا مسکن مهر بود. کار که به تورم و دلار ده هزار تومانی بکشد همانها ...

ناشناس
| 1396/5/30 - 15:32 |     0     1    
پاسخ: ازدیدگاه جامعه شناسی و آموزه های دینی چطور میشود مردمی که از پس فتنه ۸۸ برآمده واحمدی نژاد راترجیح میدهند، بلافاصله حسن روحانی را آنهم دوبار با دولت افراطیش بر میگزینند،آیا ترس از تهدید جنگ بود؟آیا حس تنوع طلبی سیاسی است یا چیز دیگر؟ آیاچند درصد مردم عوض شده اند و چند در صد جریان بهاری؟
علی
| 1396/5/30 - 20:22 |     5     2    
پاسخ: خدا بیامرزه آیت الله کاشانی اما نشان دادند آیت الله کاشانی نخواست که به مصدق کمک کند اگر مصدق و دکتر فاطمی اقدام اساسی برای حکومت ملی کردند کاشانی سد راه شد!! بزرگی میگفت دنیا دیگر جای بی تفاوتی نیست و اگر شما راه حل مسائل و مشکلات نیستید خودتان باعث بوجود آمدن مشکل هستید!! روحشان شاد
ناشناس
| 1396/5/30 - 20:34 |     2     2    
پاسخ: به 1396/5/30 - 13:02
به همان صورت که بعد از رای 20 میلیونی به خاتمی در سالهای 76 و 80 در سال 84 ناگهان به احمدی نژاد رای دادند.
مردم همین هستند. اهل کوفه هم صبح در لشکر مسلم بودند و شب در لشکر ابن زیاد. به جای فلسفه بافی های بیجا یاد بگیرید مردم را بشناسید. با اندکی سختی و مشتقت و یا تهدید به جنگ همه جا عوض می کنند جز عده ای معدود.
دموکراسی واقعی همین است.

ناشناس
| 1396/5/30 - 21:37 |     4     12    
پاسخ: به علی
دروغ است. بزرگترین سد راه حکومت ملی خود مصدق بود که قاتلان مردم در سی تیر 1330 را به کلیدی ترین مناصب منصوب کرد. امثال مکی و حسابی و کاشانی را تاراند و برکنار کرد. مجلس را منحل کرد و به نامه هشدار کاشانی کمترین توحهی نکرد.
غرور مصدق او را زمین زد. نه هیچ چیز دیگری.


ناشناس
| 1396/5/28 - 15:45 |     8     11     |
اگر نام مصدق پتانسیلی برای مبارزه با انگلیس روباه و بزک کنندگان دشمن باشد خوب است، وی که هیچ حتی ازفیدل کاستروی غیر مسلمان باید روش مبارزه با امپریالیسم را یاد بگیریم؛ ولی اگر بزرگداشت مصدق برای تحت الشعاع قرار دادن رهبری انقلاب و سمت گیری بسوی ملی گرایی باشد ، این خود نمونه حرکت ارتجاعی در مسیر تکاملی انقلاب است چراکه احمدی نژاد قبلا گفته بود همراهی با ولایت فقیه تمرین زندگی برای زمینه سازی ظهور حضرت مهدی عج میباشد، بزرگ نمایی مصدق در کجای این تمرین می گنجد؟!

ناشناس
| 1396/5/31 - 15:02 |     8     1    
پاسخ: اینکه شما حضرات اصولسوار، ملی گرایی را مقابل رهبری تعریف کرده اید از حماقت و نفهمی شماست.
ناشناس
| 1396/6/1 - 02:58 |     1     5    
پاسخ: ملی گرایی شرک به خدا است. عینا همان تعصب قبیله ای اعراب جاهلی به خون و نژاد.
ناشناس
| 1396/6/4 - 21:00 |     3     0    
پاسخ: این حدیث معصوم است که فرموده است: حب وطن از ایمان است.
پس ملی گرایی و وطن دوستی از ایمان است ، نه شرک.


ناشناس
| 1396/5/28 - 16:33 |     9     2     |
بر این باورم که در آینده ای نزدیک ، ملت ایران یکبار دیگر نفت و گاز را به طور کامل ملی خواهد کرد. این حق قطعی ملت ایران است.
مرحبا مرحبا صدها مرحبا

بهمن اجلی
| 1396/5/28 - 18:09 |     4     2     |
باسلام ممنون آقای دکتر احمدی نژاد به ملت خدمت میکنی جوانان را آگاه می کنی.

ناشناس
| 1396/5/28 - 20:19 |     5     2     |
فقط و فقط یک جمله میتونم بگم.
الحق و الانصاف که واژه دکتر واقعا برازنده شماست.
از آنجایی که اشراف کامل بر مسایل دارید.موقع توضیح دادن هم به خوبی میدانید که در پی چه بوده و برای چه کسانی صحبت میکنید.
زنده باد بهار.

خسروایرانی
| 1396/5/28 - 20:39 |     2     1     |
مصاحبه اخیردکتر محمود مصدق 85 ساله متخصص بیماریهای زنان را جستجو ومطالعه کنید به عملکرد روحانی شاخص کودتای 28مرداد را بخوانید وعمق فاجعه تاریخ تحریف شده حکمرانان امروزین رااز نقش انسانهای ملی وضدملی راشاهدباشید

6037991750454757 صندوق بهار
| 1396/5/28 - 23:51 |     3     0     |
بیشترین سهم از ذخایر
ملت های منطقه
و مردم ایران را بیگانگان می برند
آن سهم اندک را هم آقایان
حیف و میل می کنند
و ملت را هم به جان هم می اندازند
یا به مسائل حاشیه ای مشغول نگه می دارند
تا حقوق مسلم خود را به صورت عمومی
و یکپارچه
مطالبه نکنند
امیدواریم
در آینده دکتر محمود احمدی نژاد
به صورت صریح تر
خواهان استیفای حقوق مردم ایران
و تمام ملت های منطقه شوند

محمود ق
| 1396/5/29 - 02:12 |     5     2     |
من هر روز باید تصویر دکتر را ببینم وگرنه حالم بد میشه ..دکتر عشق است .دکتر جون روی ماهت را از دور میبوسم

ناشناس
| 1396/5/29 - 06:44 |     3     1     |
بهتر بود پول نفت صرف شرایط برابر برای مردم مثل آموزش و شغل و.. می‌شد تا کارها سطحی

ناشناس
| 1396/5/29 - 13:45 |     8     3     |
انگلیس و آمریکا از سایه احمدی نژاد هم هراس دارند چون اگر بر سر کار بیاید ایندفعه باید نفت بالای 120 دلار را بخرند. شاهد این مدعا تلاشهای بی وقفه BBC و VOA برای ترور شخصیتی ایشان به اضافه تلاش مزدوران داخلی و جهل عده ای جو گیر

ناشناس
| 1396/5/31 - 03:02 |     3     8    
پاسخ: خودت را به یک روان پزشک نشان بده نگرانتم

محرم
| 1396/5/29 - 14:11 |     3     1     |
متاسفانه روش مدیریت کشور و نحوه تعامل با کشورهای غربی و آمریکا رو روش قاجاری قرار دادند . روزی هزار بار حسرت می خورم و همیشه به این فکر می کنم بازماندگان شهدایی همچون حججی چطور این ذلیل کردن کشور در برابر بیگانگان که توسط مسئولین کشور به طور رسمی و مستمر در حال پیگیری هست رو هضم می کنند . چطور باهاش کنار میان . قلب راکتور بتن ریزی شد , تمام خودرو سازی تحویل فرانسه شد , مسکن سازی تعطیل شد , اف ای تی اف امضا شد و در حال اجراست , 2030 با رویکرد دیگه در حال اجراست , قرارداد جدید نفتی خفت بار تر از قبل امضاء شده و در حال اجراست , صدها توافق پنهانی دیگه ایی که امثال من ازش خبر نداریم . فقط بخاطر اینکه حاکمیت جریان فعلی بر کشور با حمایت بیگانگان مستمر باشه ولی نمی دونن اگر روزی دستشون پیش اون 22 میلیون نفری که فریب وعدهاشون رو خوردن و اسیر توهم و تزویر این جماعت شدن , هم رو بشه سرنوشتی بدتر از محمدرضا شاه و خاندانش رو تجربه می کنن . و اون روز روز پیروزی حقیقی تفکر حق بر باطل خواد بود .

مانا30
| 1396/5/29 - 15:13 |     6     0     |
من مصیبت نامه اقای افتخاری خواننده محترم اصفهانی با یکی ازرسانه ها را خواندم که چه بلایی سرایشون وخانواده شان اومده به خاطر در اغوش کشیدن اقای احمدی نژاد.جا دارد اقای دکتر از ایشون دلجویی کند واقعا متاسفم برای انهایی که اسمشون را ایرانی مسلمان گذاشته اند

ناشناس
| 1396/5/30 - 14:53 |     6     0    
پاسخ: اگر دکتر از ایشان دلجویی کرد و موج جدیدی از تخریبها و توهینها نثار آقای افتخاری و خانواده ایشان سرازیر شد شما خودت از دکتر ناراحت نمیشی؟!
متاسفانه اغلب اصلاح طلبان ، به عرصه سیاست که وارد میشوند ؛ ادب و فرهنگ را به کناری پرتاب میکنند . اغلب افرادی فحاش هستند که ابایی ندارند چه میگویند و چه میکنند!


ناشناس
| 1396/5/29 - 17:17 |     6     6     |
سلام. فقط یه سوال؟ وقتی خود ایشون رئیس جمهور بودند و هشت سال، اداره دولت باهاشون بود، چرا از این قدرت برای اصلاح خیلی از امور استفاده نکردند؟ چرا نفت را سر سفره ملت نیاورد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ هان؟ فقط نگید بهترین عملکرد رو داشت که حالم از این حرفها به هم میخوره. شاید خیلی کارها کرد که خودم هم قبول دارم کرد اما اما اما به نظرم خیلی کارهای بد هم کرد. یکیش این بود که هزار بار گفت فساد هست و خودش در برچیدن فساد کاری نکرد. الانم به نظرم اگر این همه داد و بیداد راه انداخته به خاطر اینه که تو بازی قدرت نیست که اگر بود مثل همشون ساکت بوددددددددددددد

ناشناس
| 1396/5/30 - 00:20 |     6     1    
پاسخ: بالاخره هرکسی نظری دارد و قصد مجادله ندارم اما!
اولا تنها کسی که درایران هیچ زمانی سروصدا راه نداخته و نخواهد انداخت شخص دکتر است و دشمنانش هم از این اعتقاد و نجابت او نهایت سواستفاده را کرده و میکنند.
دفاع از عملکرد در برابر توطئه ها و تهمت ها و روشنگری برای مردم هرگز سروصدا کردن معنی نمیدهد.
و دوم اینکه خودتان جواب داده اید.اتفاقا این از افتخارات احمدی نژاد و یارانش هست که هرگز خودرا به بازیهای آقایان آلوده نساختند و راضی نشدند که در قبال سکوت در برابر ظلم و فساد و بی عدالتی برای خود جایگاههای اجتماعی پوچ و توخالی بخرند و اینهمه سختی و بی احترامی را به جان نخرند.
ایکاش ایکاش ایکاش همه ملت ایران یعنی 100درصد ملت متوجه شوند که احمدی نژاد و تفکراتش چه نعمتی است برای مردم و کشور تا همینجا هم کلی فرصت طلایی برای مردم و کشور سوخت شده .فقط بخاطر خیمه شب بازی های درصدی کوچک که بخاطر منافعشان با صرف هزینه های هنگفت مادی و معنوی درصدی از مردم را دچار سردرگمی و توهم و آشفتگی کرده اند و با کمک آنها و پولهای آنها!!ودلارهای ارسالی!موفق به دردسر سازی های بی سابقه برای ناجی مردم و کشور شده اند.
زنده باد احمدی نژاد پیام آور بهار

ناشناس
| 1396/5/30 - 14:58 |     8     0    
پاسخ: یکیش این بود که هزار بار گفت فساد هست و خودش در برچیدن فساد کاری نکرد.

این جمله شما بی انصافی است.

برچیدن فساد از اختیارات رئیس جمهور نیست. ایشان صرفا میتواند درخواست برخورد با مفاسد و فاسدان مشخصی را به قوه قضائیه ارسال کند.

در زمان ریاست جمهوری دکتر احمدی نژاد ، ایشان دوبار طی نامه رسمی اسامی مفسدین اقتصادی را به قوه قضائیه ارسال نمودند تا حق ملت از آنان استیفا و بیت المال برگردانده شود ؛ ولی متاسفانه ...


ناشناس
| 1396/5/29 - 17:49 |     8     3     |
کاش یک جو شجاعت احمدی نژاد در وجود روحانی بود ، روحانی مردم را فریب داد او با وعده وعیدهایی که می دانست مردم به آنها حساس هستند مثل رفع حصر مثل آزادی های اجتماعی مثل رابطه و تعامل با دنیا و دست کشیدن از فحاشی به دنیا و ... تا توانست رای جمع کرد و پس از اینکه به قدرت رسید لگدی به همه این وعده ها زد قطعا نام روحانی در تاریخ این سرزمین زنده می ماند اما به عنوان کسی که به رای مردم خیانت کرد و تسلیم زورمداران برای منافع شخصی خود شد. احمدی نژاد دور اولش با احتیاط در کنار زورمداران بود و ملاحظه کرد اما دور دومش مقابل زورمداران ایستاد و آینده و جایگاش در فکر مردم را فدای مصلحت زورمداران نکرد روحانی دور اول ملاحظه کاری کرد و دور دوم تسلیم محض زورمداران شد تا شاید پس از دور دوم به سرنوشت خاتمی وهاشمی و احمدی نژاد مبتلا نشود.اکنون روشن شده است کابینه دوم روحانی صد در صد ولایی است !! و دیگر کسی نمی تواند اپوزیسیون این دولت باشد اکنون دولت و نظام و حکومت همگی یکی هستند و کسی نمی تواند مشکلات را به گردن آن یکی بیاندازد حداقل فایده این فریبکاری روحانی همین بود.

ناشناس
| 1396/5/29 - 19:55 |     8     2     |
خیلی عالی بدبینانه ی رئیس جمهور سابق و محبوب دکتر احمدی نژاد و خوب حق دکتر مصدق نخست وزیر وطن پرست مظلوم راارزش داد،چه بیانیه ی حکیمانه ای،خدا حفظت کند.

ناشناس
| 1396/5/29 - 20:59 |     2     15     |
1. جناب آقای احمدی نژاد چه شما بخواهی و چه نخواهی نقش آیت الله کاشانی در ملی شدن نفت کمتر از مصدق نیست. نادیده گرفته شدن این واقعیت از سوی شما .... .
2. بهتر بود شما اون روی مصدق رو هم یعنی خنثی بودن نسبت به مذهب میدیدید.
البته کسی دشمن مصدق نیست. ولی مصدق الگوی برای دولتمرد مسلمان نمتواند باشد.

ناشناس
| 1396/5/29 - 21:23 |     13     1    
پاسخ: بله آیت ا.. کاشانی نقش بسیار مهمی داشتند مخصوصا در کودتای 28 مرداد!!
ناشناس
| 1396/5/30 - 00:25 |     2     0    
پاسخ: اخوی جان؟اگه خوب دقت کنی اتفاقا مییبینی که شخص دکتر مصدق مرحوم برای بعضی از دولتمردان فعلی ما میتواند الگویی بی بدیل باشد!!!!
ناشناس
| 1396/5/30 - 17:25 |     1     15    
پاسخ: آری. نه تنها کاشانی که امثال مکی و دکتر حسابی هم عامل کودتا بودند. فقط مصدق پفیوز عقل داشت که قاتلان مردم در سی تیر را به پستهای کلیدی منصوب کرد و کاشانی را از کار برکنار و مجلس را منحل کرد!
ناشناس
| 1396/5/31 - 00:17 |     4     0    
پاسخ: ناشناس 14:55
همه طرفداران کاشانی اینقدر بی تربیت هستند یا تو فقط اینجوری هستی؟ جرا اینقدر می سوزی؟ معلومه بدجوری کم آوردی که فحش می دی، البته شماها همتون همین جوری هستید ما 40 ساله از شماها جز فحش دادن چیزی ندیدیم چون منطق و دانش ندارید .

ناشناس
| 1396/5/31 - 18:36 |     6     2    
پاسخ: ناشناس 14:55
در تاریخ 30 مرداد 1332 یعنی دو روز پس از کودتا بر علیه دکتر مصدق سرلشگر زاهدی به دیدار آیت ا.. کاشانی در منزل ایشان رفتند . اگر ذره ای انصاف و آگاهی داشته باشی همین دیدار که تاریخ مستند است نشان می دهد کودتا با همکاری چه کسانی طراحی و اجرا شد.

ناشناس
| 1396/6/1 - 02:53 |     0     4    
پاسخ: به ناشناس 1396/5/30 - 21:47
افتخار می کنم که به خائنان اهانت کنم. آری. من یک بی تربیتم.

به ناشناس 1396/5/31 - 16:06
برای آنکه زاهدی می ترسید مبادا ماجرای قیام سی تیر تکرار شود و دوباره مصدق به قدرت بازگردد. پس اشتباه قوام را تکرار نکرد و مستقیما به خانه کاشانی رفت و با اعلام وفاداری به قانون ملی شدن نفت او را فریب داد.
این خود مصدق بود که کاری کرد که کاشانی و توده مردم دیگر سی تیر را تکرار نکنند.


خسروایرانی
| 1396/5/29 - 21:28 |     2     0     |
هروقت همه فهمیدن نقش روحانی شاخص دوره ملی شدن نفت چی بود وچه ضربه ای به کمر مرحوم مصدق وایرانیها زد میشه گفت خون شهدای کودتای انگلیس وامریکا هدر نرفته.مصاحبه دکتر محمود مصدق نوه دکتر محمد مصدق که اخیرا تومطبش تهران انجام شده را جستجو ومطالعه کنید

ناشناس
| 1396/5/30 - 00:17 |     4     2     |
بفرمایید دلیل اینکه مصدق به زاهدی و سایر عوامل سرکوب قیام سی تیر
پست می دهد و یا کاشانی خطر همین زاهدی را به مصدق هشدار می دهد چیست؟ و
چرا مصدق می گوید مستظهر به پشتیبانی ملت ایرانم! و چرا نه تنها کاشانی
بلکه امثال مکی و دکتر حسابی هم مصدق را رها می کنند؟
طیب هم مرید کاشانی نبود چون اصلا اهل نماز و روزه نبود و صرفا دسته
عزاداری راه می انداخت و البته به سادات علاقه داشته که همین سرانجام او
را نجات داد.
البته کاشانی اشتباهات بزرگی کرد مخصوصا بعد از کودتا. اما به هر حال
مصدق مسلمان نبود و اشتباهات بیشماری داشت.
اما نکته مهم این است مصدق السلطنه قجری با سابقه سیاه سرکوب دلیران
تنگستان هر چه دارد از مقاومت منفی و امتیاز ندادن به استعمار با وجد
تحمل تحریمهای جهانی و عدم فروش یک قطره نفت و تورم بالای صد درصد.
پس برجامیان پاید پاسخ دهند با کدام سنخیت خود را پیرو مصدق می دانند؟

مخمد رسولی
| 1396/5/30 - 23:14 |     2     1     |
با سلام. در حواب برخی دوستان که پرسیده اند پس نقش کاشانی چه شد؟ باید عرض کنم که متاسفانه کاشانی همراه با بیگانگان در کوتای
ضد ملی نقش داشت. این را بسیاری
پزوهشگران میدانند . اما بسان بسیاری چیزهای دیگر علنی گفنه نمی شود. کاشانی در اولین فرصت به زاهدی یغنی به دولت بر
امده ازکودتا تبریک گفت . افسوس

ناشناس
| 1396/6/1 - 02:54 |     0     2    
پاسخ: پژوهشگران شما کورند که نامه کاشانی به مصدق و هشدار کودتا را نمی بینند؟

ناشناس
| 1396/5/31 - 00:19 |     4     1     |
اشتباهات کاشانی دقیقا قبل از کودتا بود که منجر به کودتای 28 مرداد علیه دولت ملی مصدق شد . در حقیقت کاشانی از کودتا بر علیه مصدق خوشحال بود به همین خاطر پس از کودتا هیچ مشکلی برای کاشانی پیش نیامد اما مصدق را محاکمه و تبعید کردند.انگلیس از مصدق انتقام گرفت.

ناشناس
| 1396/6/1 - 02:55 |     0     3    
پاسخ: مصدقی که دشمنی و نامردی را در حق کاشانی تمام کند و بعد منتظر باشد کاشانی از او همچنان خوشش بیاید قطعا دیوانه بوده است.
اما جهت اطلاع شما در زمان نخست وزیری علا کاشانی تا مرز اعدام هم پیش رفت.


ناشناس
| 1396/5/31 - 16:08 |     7     0     |
پیام حضرت آیت الله العظمی بروجردی به شاه پس از کودتای 28مرداد و بازگشت به کشور:
«پیشگاه مبارک اعلی حضرت همایون شاهنشاه خلد الله ملکه، امید است ورود مسعود اعلی حضرت به ایران مبارک و موجب اصلاح مفاسد ماضیه و عظمت اسلام و آسایش مسلمین باشد»

آیت الله‌بروجردی در بیان علت این عمل فرموده اند در چنین شرایطی نمی‌توان شاه را تضعیف کرد چراکه فشار اجانب درکار است و من بیش از این مصلحت نمی دانم که دولت تضعیف شود زیرا شاه از خودش اختیار ندارد و تحت فشار دولت­های بیگانه است و اگر احساس کند جای پایش در ایران سست است ممکن است به طور کامل تسلیم بیگانه شود. آیت الله بروجردی و سیاست. مجله دانش پژوهان پاییز و زمستان 1382. شماره 4 به نقل از سایت حوزه

ناشناس
| 1396/6/1 - 01:06 |     1     0    
پاسخ: در زمان رضا شاه هم رضا شاه می خواست حکومت ایران جمهوری باشد روحانیون مخالفت کردند و خواستار حکومت شاهنشاهی شدند.
ناشناس
| 1396/6/1 - 02:57 |     0     1    
پاسخ: اگر روزنامه های توده ای ها در زمان مصدق نظیر چلنگر و حملات صریح آنها را به اسلام ببینید دلیل نوشتن این نامه را خواهید فهمید.

حزب الله
| 1396/5/31 - 22:07 |     0     0     |
اصولگرایان نفت را به غربی ها اهدا کردند.ملت دنبال جنگ مصدق و کاشانی افتادند.خدا

ناشناس
| 1396/6/1 - 11:30 |     2     0     |
واقعیت تاریخی نشان می دهد قشر روحاینت آن روزگار مدافع و همراه و همکار کودتای آمریکایی انگلیسی بر ضد دولت دکتر مصدق بود.

ناشناس
| 1396/6/5 - 17:16 |     1     0     |
این اختلاف فاحش بین علاقمندان مصدق و کاشانی نشان دهنده یک شکاف عظیم بین ملت است.
هر دو گروه به هم توهین میکنند و هیچیک حاضر نیست حتی حرف دیگری را گوش کند.
این وسط، چه کسی سود میکند؟
جز ملکه؟!


نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
  لطفا از ارسال واژه ها و عبارات توهین آمیز ، مطالب دارای بار حقوقی و پیگرد قضایی و نیز حروف و کلمات و نشانه ها (مانند علامت تعجب) بصورت مکرر خودداری فرمایید. نظرات کوتاه تر زودتر بررسی و منتشر می شود. / توجه داشته باشید کد امنیتی ، زمان انقضا دارد و دقایقی پس از باز کردن منقضی می شود و برای ارسال نظر صفحه را باید رفرش کنید.
  کد امنیتی:
 
 
 
نامه دکتر احمدى نژاد به محضر مقام معظم رهبرى درباره شرایط کشور، توطئه دشمنان، عملکرد مسئولین و خواست و نظرات مردم
نامه دکتر احمدى نژاد به محضر مقام معظم رهبرى درباره شرایط کشور، توطئه دشمنان، عملکرد مسئولین و خواست و نظرات مردم
 
متن کامل نامه مهم دکتر احمدی نژاد به رهبر معظم انقلاب / انتظار این است که حضرتعالی ورود کنید و با برخورد قاطع از اجحاف و ظلم جلوگیری و از مظلومین احقاق حق فرمایید
متن کامل نامه مهم دکتر احمدی نژاد به رهبر معظم انقلاب / انتظار این است که حضرتعالی ورود کنید و با برخورد قاطع از اجحاف و ظلم جلوگیری و از مظلومین احقاق حق فرمایید
 
درخواست هفت تن از مقامات دولت دکتر احمدی نژاد از وزارت کشور برای برگزاری تجمع اعتراضی مردمی
درخواست هفت تن از مقامات دولت دکتر احمدی نژاد از وزارت کشور برای برگزاری تجمع اعتراضی مردمی
دکتر احمدی نژاد:  هر کسی در هر مقام و منصبی باشد اگر ملت او را نخواهد، غاصب است/ دولت با درآمد فعلی هدفمندی یارانه ها می تواند به ۷۵ میلیون ایرانی نفری ۷۵ هزار تومان بدهد + فیلم
دکتر احمدی نژاد: هر کسی در هر مقام و منصبی باشد اگر ملت او را نخواهد، غاصب است/ دولت با درآمد فعلی هدفمندی یارانه ها می تواند به ۷۵ میلیون ایرانی نفری ۷۵ هزار تومان بدهد + فیلم
 
بخشی از سخنرانی دکتر احمدی نژاد در جمع دانشجویان/ اینها باید تشریف ببرند و ان شاء الله بزودی خواهند برد + فیلم
بخشی از سخنرانی دکتر احمدی نژاد در جمع دانشجویان/ اینها باید تشریف ببرند و ان شاء الله بزودی خواهند برد + فیلم
 
پاسخ دکتر احمدی نژاد به نامه عضو مجلس خبرگان رهبری/ مقامات معادل نظام نیستند
پاسخ دکتر احمدی نژاد به نامه عضو مجلس خبرگان رهبری/ مقامات معادل نظام نیستند
دکتر احمدی نژاد: صهیونیسم بین الملل در چهره طاغوت ها و خودپرستانِ خودبرتربین در برابر جامعه انسانی صف آراسته است
دکتر احمدی نژاد: صهیونیسم بین الملل در چهره طاغوت ها و خودپرستانِ خودبرتربین در برابر جامعه انسانی صف آراسته است
 
اطلاعیه شماره 2 بقایی، جوانفکر و خراسانی/ درخواست از رهبر معظم انقلاب برای مامور نمودن آیت الله شاهرودی جهت رسیدگی به ادعاها و اتهامات
اطلاعیه شماره 2 بقایی، جوانفکر و خراسانی/ درخواست از رهبر معظم انقلاب برای مامور نمودن آیت الله شاهرودی جهت رسیدگی به ادعاها و اتهامات
 
فیلم کامل سخنرانی طوفانی دکتر احمدی نژاد در جمع زائران حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع)
فیلم کامل سخنرانی طوفانی دکتر احمدی نژاد در جمع زائران حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع)
 
 
::  پخش زنده ::  خانه ::  تماس با ما ::  RSS
© دولت بهار
[email protected]
پشتیبانی توسط: خبرافزار