آرشیو   |  درباره ما   |  باشگاه مخاطبان دولت بهار    RSS   |  ارتباط با ما   |  پیوندها  
 * صفحه اصلی    * ارسال خبر و یادداشت    * عضویت در کانال تلگرام دولت بهار    * صدای مهر و عدالت (آرشیو سخنرانیهای دکتر احمدی نژاد 92-84)  
پنجشنبه، 8 خرداد 1399 - 16:43   
  تازه ها:  
- اندازه متن: + -  کد خبر: 458358صفحه نخست » خبردویکشنبه، 3 دی 1396 - 22:55
بخش دوم سخنرانی در جمع دانشجویان
دکتر احمدی نژاد: هر کسی در هر مقام و منصبی باشد اگر ملت او را نخواهد، غاصب است/ دولت با درآمد فعلی هدفمندی یارانه ها می تواند به ۷۵ میلیون ایرانی نفری ۷۵ هزار تومان بدهد + فیلم
دکتر احمدی نژاد:  هر کسی در هر مقام و منصبی باشد اگر ملت او را نخواهد، غاصب است/ دولت با درآمد فعلی هدفمندی یارانه ها می تواند به ۷۵ میلیون ایرانی نفری ۷۵ هزار تومان بدهد + فیلمدولت بهار: امروز هم دولت، هم مجلس و بعضی های دیگر که آدم تعجب می کند، کسانی که باید حرف مردم را بزنند، نماینده مجلسی که باید حرف مردم را بزند، پایش را کرده در یک کفش که این 45 هزار تومان را از جیب ملت دربیاورد و باز بدهد دست دولت!
  

به گزارش دولت بهار، متن بخش دوم سخنان دکتر احمدی نژاد در جمع دانشجویان بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

اللهم عجل لولیک الفرج و العافیه و النصر و اجعلنا من خیر انصاره و اعوانه و المستشهدین بین یدیه

کشور و ثروت کشور متعلق به مردم است. خدا اینطور قرار داده است. برای مردم خلق کرده. اگر فرض کنیم کشور یک ثروت و یک بنگاه است، این مال کیست؟ مال مردم است دیگر. مردم مالک و صاحب هستند.

همه امور در کشور باید طبق نظر و رای مردم انجام شود، این عین قانون اساسی ماست و حق است. چون معیار دیگری نداریم. غیر از نظر عمومی مردم، معیار دیگری نداریم. البته تا این را می گوییم یک عده می گویند " آقا اگر مردم اشتباه کردند چی!؟ " آیا تو تشخیص می دهی مردم اشتباه کردند!؟

آقا 70 میلیون، 80 میلیون، 50 میلیون یک نظری دارند، به یک باوری رسیدند، حالا تو می گویی غلط است!؟ تو به چه حسابی می گویی غلط است!؟ بعد یک مثال های تاریخی می زنند که اصلا واقعیت ندارد. خب حالا مردم اشتباه کردند تو مسئولی که جایشان تصمیم بگیری!؟ آخه تو کی هستی!؟

هر کسی در هر مقام و منصبی که باشد، اگر ملت او را نخواهد، او غاصب است، روشن است که غاصب است. هر اقدامی انجام دهد، تخلف است. هر تصرفی در بیت المال انجام دهد، بعدا باید پاسخگو باشد.

این ها را برخی شوخی گرفته اند، برخی خیال می کنند از آسمان دری باز شده و یک عده ریختند پایین. هیچکس دیگر چیزی نمی فهمد، فقط این ها می فهمند! اصلا حق با این هاست! امیرالمومنین و پیامبر هم اینگونه فکر نمی کردند.

نفت، جنگل، زمین، معادن، این ها مال کیست؟ مال مردم است که باید بر اساس عدالت و بر اساس ضابطه در اختیار مردم قرار بگیرد. ببینید این ها تغییر نگاه است. یک نگاه است که می گوید همه این ها مال دولت و حکومت است که اگر خواست یک گوشه ای از آن را می گذارد در اختیار مردم. ما این ها را دیدیم در تصمیم گیری ها و برنامه ریزی ها. هر کجا قرار است چیزی به مردم برسد و مردم وارد شوند، از امکانات کشور استفاده کنند، بلافاصله موضع گیری و مخالفت می کنند. بابا این ها مال ملت است. این همه جنگل، زمین، معدن، آب، نفت، انرژی... این ها مال ملت است.

دولت یا حکومت فقط با اجازه ملت می تواند در این ها تصرف کند نه اینکه خیال کند مال خودش است و مردم باید بیایند خواهش و التماس کنند که آقا می شود یک قطره هم به ما بدهی!؟ آن هم لطف و بزرگواری کند و اگر تشخیص داد که رویمان زیاد نمی شود و پرو نمی شویم، بده! دولت که ارباب و مالک مردم و کشور نیست، " دولت به معنای عامه ش " که بخواهد برخلاف نظر مردم عمل کند.

مثالش یارانه هاست. بگونه ای حرف می زنند که انگار مردم یک مشت زیاده خواه هستند، این اموال هم ملک پدری آن هاست، مردم آمده اند حالا با یک کلکی، حالا یک دولتی هم پیدا شده بود که چیزی نمی فهمید و خیلی کج راهه می رفته، آمده است بالاخره یک چیزی از جیب این ها برداشته و داده به مردم و بعد مسئول تمام مشکلات کشور هم همین مردم هستند که همین یک ذره یارانه را گرفتند. بعد همه هم دست به دست هم می دهند که این را از جیب ملت دربیاورند.

این چند تا عدد را دقت کنید. خب قیمت ها در رابطه با فراورده ها و حامل ها افزایش پیدا کرد. گازوئیل 16.5 بود، نفت سفید 10 تومان بود، بنزین 100 تومان بود، برق هر کیلووات 10 تومان بود که شد 100 تومان، گاز هر متر مکعب 13 تومان بود که شد 150-140 تومان به طور متوسط. خب قیمت این ها افزایش پیدا کرد.

قرار گذاشته شد، قانون تدوین شد، به مردم تعهد داده شد که شما تحمل کنید، ما قیمت ها را یک مقدار آزاد می کنیم و بعد پولش را به خودتان می دهیم تا خودتان مدیریت کنید. یعنی اینهمه ثروت کشور را یک گوشه اش را هم می دهیم به خودتان تا مدیریت کنید. این تعهد شد.

کار شروع شد. کل درآمد دولت، الان با این قیمت نفت خام، با فروش ریالی داخلی از محل هدفمندی یارانه ها حدود 98 هزار میلیارد تومان است. یعنی 98 هزار میلیارد تومان دولت قیمت ها را برده است بالا، از مردم گرفته. حالا چقدرش را به مردم می دهد از این محل؟ آن موقع که هنوز کم نکرده بودن، اول کار، که همه ثبت نام بودند و کسی حذف نشده بود، یک چیزی حدود 30 هزار میلیارد تومان. حالا یک تعدادی را هم حذف کردند که گزارشی هم ما نداریم که چه تعداد!

مراجعه می کنند، تحت پوشش کمیته امداد است، حذف شده! 5 میلیون تومان رفته قرض الحسنه گرفته است. اصلا جالب است یک نفر آمد به خود من گفت بچه ام می خواهد ازدواج کند، می خواهم جهیزیه بدهم و مشکل دارم، من نوشتم به یکی از این قرض الحسنه ها، 5 میلیون قرض الحسنه به او دادند. تا ثبت سیستم بانکی شد، بلافاصله یارانه اش را قطع کردند. که چی؟ توانسته 5 میلیون تومان بگیرد!

حالا این 30 هزار میلیارد تومان چقدر از ارزش فروش داخلی انرژی است؟ یک-دوازدهم! یازده-دوازدهم آن را دولت دارد مدیریت می کند. چقدر از ارزش کل تولید و فروش نفت است؟ یک-بیستم! یعنی یک-بیستم از کل تولید و فروش نفت و گاز و برق را دولت داده است دست خود مردم، گفته خودتان تصمیم بگیرید. نورده-بیستم آن دست دولت است. بگونه ای حرف می زنند که انگار تمام مشکلات تاریخ کشور مال این یک-بیستم است، مال این 5 درصد است!

البته ما سابقه هم داریم. قبلا وقتی بنگاه های کوچک در سال های 85، 86 و 87 داشت رویش کار می شد، کل منابع بانکی که به بنگاه های کوچک اختصاص داده شد، 8 درصد بود. که ادعایشان این بود که از این 8 تا، 2 تای آن انحراف پیدا کرده است. آن هم یک نفر آمده است 10 میلیون گرفته و رفته تاکسی خریده و این انحراف است! رفته خانه خریده، این انحراف است! هیچکس راجع به 92 درصد حرفی نمی زد. الان راجع به 95 درصد درآمد و اصل نفت و گاز و برق که دست دولت است، هیچکس حرفی نمی زند!

جالب است همزمان شعار کوچک کردن دولت و سپردن کارها به مردم را سر می دهند ولی همان موقع می خواهند آن 5 درصد را هم دربیاورند اما از آن نوزده-بیستم هیچ گزارش روشنی نمی دهند. اما همه می دانند که کارهایی که دست دولت است و بخصوص این نوزده-بیستم منشا رانت ها، سوء استفاده ها و تقلب ها همه در همین نوزده-بیستم است، قریب به اتفاق سوء استفاده ها از این نوزده-بیستم است که می آید و حالا چطور توزیع می شود، ملت خبر ندارد، که به بودجه که رسیدیم خواهیم دید چگونه بعضی هایش دارد توزیع می شود.

امروز هم دولت، هم مجلس، بعضی های دیگر هم وارد شدند که آدم تعجب می کند! کسانی که باید حرف مردم را بزنند، نماینده مجلسی که باید حرف مردم را بزند، پایش را کرده در یک کفش که این 45 هزار تومان را از جیب ملت دربیاورد و باز بدهد دست دولت!

آقا تو نماینده ملتی! 120 درصد مردم بهار 93 آمدند و گفتند ما این را می خواهیم. همین الان هم نظرسنجی کنیم بیش از 100 درصد می گویند می خواهیم. چون یک درصدی را حذف کردند دیگر، همان ها هم بیش از آن هایی که الان می گیرند می گویند می خواهیم.

چقدر ما مراجعه کننده داریم. آقا یک نفر کل درآمدش یک میلیون تومان است. 4 نفر هستند 180 هزار توان از این جا می گیرد. این 180 هزار تومان در این یک میلیون خیلی زیاد است. 18 درصد رشد است فرق می کند با کسی که مثلا ماهی 5 میلیون یا 10 میلیون می گیرد.

مجلس و دولت یک تعهد قانونی به مردم دادند و دارند زیر آن می زنند. خب این که برخلاف مردمسالاری و برخلاف حق مردم است. آخر شما چطور آنجا نشستی و برخلاف نظر مردم...

به خدا اگر هر کس هر لحظه ای برخلاف نظر مردم عمل کند، غاصب است. تصرف غیرقانونی در اموال دولتی این ها است. این که ملت قبول ندارد ولی تو برمی داری! می آیند با همدیگر خیمه شب بازی راه می اندازند، این میگوید، آن می گوید، با هم یک بازی هایی درمی آورند...

با همین درآمدی که امروز دولت از محل هدفمندی دارد، می تواند یارانه های 75 میلیون نفر را بکند 75 هزار تومان، تازه یک پول خوبی هم برای خودش بماند.

 

   
  

فايل ها الصاقي:

اضافه نمودن به:          

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
  لطفا از ارسال واژه ها و عبارات توهین آمیز ، مطالب دارای بار حقوقی و پیگرد قضایی و نیز حروف و کلمات و نشانه ها (مانند علامت تعجب) بصورت مکرر خودداری فرمایید. نظرات کوتاه تر زودتر بررسی و منتشر می شود. / توجه داشته باشید کد امنیتی ، زمان انقضا دارد و دقایقی پس از باز کردن منقضی می شود و برای ارسال نظر صفحه را باید رفرش کنید.
  کد امنیتی:
 
 
 
با خنده‌های بلند و پیوسته‌اش
با خنده‌های بلند و پیوسته‌اش
 
معمای نیرنگ در بازار بورس و سیاستگذاری انتحاری در اقتصاد ایران / بهشت مکاره به جهنم سوزان تبدیل می شود؟!
معمای نیرنگ در بازار بورس و سیاستگذاری انتحاری در اقتصاد ایران / بهشت مکاره به جهنم سوزان تبدیل می شود؟!
 
متن کامل نامه تاریخی دکتر احمدی نژاد خطاب به رهبر کاتولیک های جهان
متن کامل نامه تاریخی دکتر احمدی نژاد خطاب به رهبر کاتولیک های جهان
"اگر" را کاشتیم و سبز نشد / نگاهی به چند "اگرِ نامحقق" که در نقطه جوش، قطار تاریخ را به ریلی دیگر انداخت
"اگر" را کاشتیم و سبز نشد / نگاهی به چند "اگرِ نامحقق" که در نقطه جوش، قطار تاریخ را به ریلی دیگر انداخت
 
جزئیاتی از پروژه مرموز "آی دی 2020"؛ واکسیناسیون جمعیت جهان به مثابه چیپ ­گذاری عمومی
جزئیاتی از پروژه مرموز "آی دی 2020"؛ واکسیناسیون جمعیت جهان به مثابه چیپ ­گذاری عمومی
 
خاطره بازی و روایت "ورزش سه" از حضور دکتر احمدی نژاد در اردوی تیم ملی فوتبال + تصاویر
خاطره بازی و روایت "ورزش سه" از حضور دکتر احمدی نژاد در اردوی تیم ملی فوتبال + تصاویر
بیل گیتس و کرونا / نگاهی به پیشینه پنهانی دستکاری ژنتیکی و خالکوبی های کوانتومی
بیل گیتس و کرونا / نگاهی به پیشینه پنهانی دستکاری ژنتیکی و خالکوبی های کوانتومی
 
آقای وزیر کشور حسن روحانی، ماجرای گم شدن یک میلیارد دلار سال ۸۸ که یادتان نرفته؟!
آقای وزیر کشور حسن روحانی، ماجرای گم شدن یک میلیارد دلار سال ۸۸ که یادتان نرفته؟!
 
چرخش شگفت انگیز در سیاست احزاب شیعه عراق یا موفقیت تاکتیکی بازوی برون مرزی ایران؟!
چرخش شگفت انگیز در سیاست احزاب شیعه عراق یا موفقیت تاکتیکی بازوی برون مرزی ایران؟!
 
 
::  پخش زنده ::  خانه ::  تماس با ما ::  RSS
© دولت بهار
[email protected]
پشتیبانی توسط: خبرافزار