آرشیو   |  درباره ما   |  باشگاه مخاطبان دولت بهار    RSS   |  ارتباط با ما   |  پیوندها  
 * صفحه اصلی    * ارسال خبر و یادداشت    * عضویت در کانال تلگرام دولت بهار    * صدای مهر و عدالت (آرشیو سخنرانیهای دکتر احمدی نژاد 92-84)  
سه شنبه، 8 بهمن 1398 - 18:26   
  تازه ها:  
- اندازه متن: + -  کد خبر: 10469صفحه نخست » تازه ها۲یکشنبه، 21 اردیبهشت 1393 - 18:45
مصلای امام خمینی (ره) یا مرکز نمایشگاهی تهران؟!
  
بیتا برنا: سالهاست که مردم تهران وهمه ایرانیانی که برای استفاده از نمایشگاه های بزرگی که در تهران برقرارمی شود به این شهر سفر می کنند شاهد پروژه عظیم ساخت مصلای امام خمینی در این شهر هستند . این مجتمع بزرگ فرهنگی که درحدفاصل بزرگراه رسالت وخیابان شهید بهشتی مابین بزرگراه شهید مدرس وخیابان قنبرزاده قرار دارد با امکانات فراوان ازنظر دسترسی ووسایل حمل ونقل عمومی ، پارکینگهای متعدد وفضای سرپوشیده بسیار بزرگ ومجهز وزیبا امروز به یک نماد سازندگی مدبرانه ومهندسی موفق شهری در کلان شهر تهران تبدیل شده که می تواند بدون مزاحمت برای جریان عادی فعالیتهای شهری در تهران پذیرای جمع کثیری از مراجعین باشد وبرنامه های فرهنگی  اجتماعی زیادی را میزبانی نماید؛ چنانکه بزرگترین رویداد فرهنگی کشور یعنی نمایشگاه بین المللی کتاب تهران ونمایشگاه قرآن ویژه ماه مبارک رمضان همه ساله در این مکان برگزار می شود .


موقعیت مصلی در گسترده شهر تهران از دیدگاههای متفاوتی نظیر دسترسی راحت، نزدیک بودن به جمعیت میلیونی و ... به مرکز ثقلی نمادین و مظهر و سمبل اصلی شهر تهران مبدل خواهد شد

البته ناگفته نماند که این مجتمع چنانکه ازنامش پیداست اولاَ وبالذات برای برگزاری نمازهای جمعه واعیاد فطر وقربان ومانند آن طراحی وبا هزینه سنگین اما مقدسی بدین منظور ساخته وپرداخته شده وانتظار عمومی مردم نیز برگزاری همیشگی نمازهای جمعه و عید در این مکان مقدس با امکاناتی متناسب با مراحل ساخت وتکمیل آن بوده است. مردم مؤمن ونمازگزاران تهرانی سالهاست که با صبر وحوصله واشتیاق وعلاقه در تأمین منابع مالی برای تکمیل این مصلی مشارکت کرده وبه توصیه دست اندکاران در انتظار تکمیل نهایی آن بسربرده اند وبدین ترتیب طی سالهای طولانی حاکمیت نظام اسلامی موقتاَ و به تبعیت از مسئولین امر به برپایی نماز در محوطه تنگ ونامناسب دانشگاه تهران که در مرکز این شهر شلوغ وبرسر گلوگاه های ترافیکی آن قرار دارد تن داده اند .
این صبر ومدارا واین مشارکت واشتیاق برای تحقق زیبای هدف بلند اقامه نمازهای شکوهمند در دل پایتخت ام القرای جهان اسلام آرزوی دیرینه این مردم بوده است که کوشیده اند آن را با ادبی شایسته آرمان متعالی خویش دنبال کنند ؛ آرمانی که با دمیدن روح ایمان در کالبد شهر متمدن ومکانیزه تهران امروز، گامی اساسی در جهت وصل کردن زندگی زمینی به آسمان برکات خداوندی است و می تواند نفحاتی از روح حیات معنوی را به تن تبدار شهری تزریق کند که مرکز تنها حکومت مبتنی بر اصول حاکمیت راستین اسلام ناب محمدی ص در جهان پرهیاهوی مادی است. وچه زیباست که سنگ بنای این مصلای اولیای خدا ومهبط ملائکةالله بدست مسیحایی روح الله زمان ، آن امام نور و شور وشعور گذاشته شده تا بدرستی نشانی از تهران پایتخت جمهوری اسلامی و سمبل حاکمیتی باشد که اول برنامه آن اقامه نماز برای ریشه کنی کفر ونفاق ازجهان است.

به گزارش « خبرگزاری دانشجو»، 26سال از نامه امام جمعه وقت تهران حضرت آیت الله خامنه ای و رئیس مجلس شورای اسلامی وقت به امام راحل در خصوص احداث یک مصلی در شأن ام القرای جهان اسلام می گذرد. مشکلات اقامه نمازجمعه در دانشگاه تهران و کثرت نمازگزاران سبب شد به منظور تسریع در روند امور امام جمعه تهران به این نتیجه برسند که این کار بزرگ تنها با همت و اراده حضرت امام‌خمینی ره به سرانجام می رسد. در این نامه مهم آمده بود:

«محضر مبارک رهبر عظیم الشأن انقلاب اسلامى حضرت آیت‌الله العظمى امام خمینى ـ مد ظله العالى ـ السلام علیکم و رحمة الله‏

به دنبال احساس نیاز به ایجاد مصلاى تهران و در پى جستجو و بررسى چند ساله، محلى مناسب در قسمت شمال مرکزى تهران عباس‏آباد که در مالکیت شهردارى است شناسایى شد و طرح مناسب و جامعى پس از مشورت فراوان و به مسابقه گذاشتن میان مهندسان داخلى و خارجى، تهیه شد.

از آنجا که مشکلات حقوقى و ثبتى و تشریفات انتقال قانونى به این زودی‌ها قابل حل نیست و مشکلات اقامه نمازجمعه تهران در دانشگاه، روزافزون است و به نظر مى‏رسد که این کار باید به همت و اراده حضرت عالى به سرانجام برسد، لذا استدعا دارد اجازه فرمایید به مقدار یک میلیون متر مربع از اراضى مزبور در حد فاصل خیابان شهید بهشتى به سمت شمال، که قسمت اعظم آن نیز با موافقت شهردارى محصور گردید و در اختیار مصلا است به ساختمان مصلا و تا حد لازم در محور قبله از شمال آن براى سایر مرافق اختصاص یابد و تصدى امور آن با امام جمعه تهران باشد. همچنین طرح‌هایى که بعداً در حریم مصلاى تهران پیش‏بینى مى‏شود با موافقت امام جمعه انجام گیرد.»

حضرت امام ره نیز با توصیه به رعایت مسائل شرعی، دو رهنمود بسیار مهم را درباره فرم و محتوای مصلی ارایه دادند:
«با حفظ جهات شرعى در مورد زمین مذکور با پیشنهاد حج الاسلام، آقایان: خامنه‏اى و هاشمى، موافقت مى‏شود. انشاءالله در کنار ساختن مصلاى تهران، در ساختن ‏بینش کفر ستیزى مسلمانان موفق باشید. ضمناً سادگى مصلی باید یادآور سادگى محل عبادت مسلمانان صدر اسلام باشد. و شدیداً از زرق و برق ساختمان هاى مساجد اسلام آمریکایى جلوگیرى شود. خداوند تمامى دست‏ اندرکاران برپا کننده مساجد الله را تأیید فرماید.» صحیفه امام، ج 21، ص 188

آری ! تهران امروز بیش ازهر چیز به میزبانی ولایت امر الهی در سلسله ولایت خدا ورسول خدا ص و ائمه هدی ع و ولی فقیه زمان ، که نائب امام معصوم عج در عصرغیبت است ، به خود می بالد وخود را سرآمد همه بلاد عالم می شناسد ؛ افتخاری که به حق شایسته شهری با این همه لاله های جان فدای اسلام وامامت است .
امروز هم اگر درست بنگریم عامل حیات وقلب تپنده تهران و بلکه ایران همان بیت کوچک وبی تشریفاتی است که مسکن ومأوی ومرکز حکومت مردی پاک ازسلاله امامان معصوم ع ومنتسب به خاندان رسول خدا ص است ؛ مردی که ساکن خانه ای ساده از خانه ها در دل تهران است و با مهربانی وادب ودلنوازی وشورآفرینی سالهاست رنگ وبویی خدایی در این شهر و این کشور پراکنده و بعد ازامام این امت که روح خدا بود در کالبد زمان ، روح حیات ما شده است . آری تهران امروز پایگاه ولایت رهبر بی نظیر انقلاب اسلامی و مرجع تقلید شایسته جهان اسلام حضرت آیت الله خامنه ای است ، خدایش مستدام دارد!
زیباترین صحنه های اتصال زمین وآسمان این شهر در نمازهای عید وجمعه ای رقم خورده ومی خورد که قلب این شهر در سینه ی مصلای آن به تپش درمی آید و دلهای نمازگزاران در صفوف بهم فشرده پشت سر رهبر الهی و مقتدای علویشان به تسبیح وتقدیس خدای مهربانی می پردازد که نهری از کوثر را برای طهارتی ناب به ایشان عرضه داشته است ؛ وچه خوش است بنای این میعادگاه عابدان وعاشقان برمدار امر ولی فقیه زمان .
واما ... در طول سالهای گذشته همواره برسر اولویت برپایی نماز های جمعه در مصلای بزرگ تهران که درحال تکمیل است یا برپایی نمایشگاه های فرهنگی اقتصادی در آن بحث ومجادله بوده وتنها گاه گاهی با اصرار ائمه جمعه و پیگیری مسئولان امر، نماز در محل مصلی برگزار می شده است اما بصورت موقت ودر تنها درمواقعی که با برپایی نمایشگاه های بزرگ در این مکان تعارض نداشته است تا آنکه نهایتاَ در نیمه دوم سال گذشته 1392 این مسئله از سوی یکی از ائمه موقت جمعه بعنوان یک مطالبه جدی در منبر نمازجمعه مطرح وپیگیری شد تاآنجا که ما در زمستان 92 شاهد برپایی نمازها واستقبال قابل توجه ومشخصاَ بیشتر نمازگزاران در آن محل بودیم :

تا آنکه در دهه فجرآن سال در نشریه اختصاصی آدینه تهران ویژه نماز جمعه ، استفتای ستاد برپایی نماز جمعه از مقام معظم رهبری مد ظله العالی منتشر واز منبر نماز جمعه نیز مورد تأکید قرار گرفت که براولویت قاطع برگزاری نماز جمعه در مصلی برسایر امور تأکید داشت ؛ آن استفتا وپاسخش این بود :

به گزارش هفته‌نامه آدینه تهران درتاریخ 18/11/92 متن استفتاء رئیس ستاد نماز جمعه تهران و پاسخ مقام معظم رهبری دام ظله العالی بدین شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
محضر مبارک ولی امر مسلمین جهان حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای دام ظله
السلام علیکم و رحمة الله و علی عبادالله الصالحین
احتراماً؛ با توجه به اینکه مصلای بزرگ امام خمینی ره به فرمان امام راحل عظیم الشان ره و حمایت‌های حضرتعالی احداث گردیده است و با عنایت به اظهارات رئیس محترم شورای سیاستگذاری ساخت مصلی مبنی بر آمادگی بیش از پانزده ساله شبستان این مصلی جهت برگزاری نماز جمعه، رضایتمندی گسترده نمازگزاران متدین و مردم انقلابی از برگزاری نماز در مصلی، استقبال بیش از پیش مردم خصوصا قشر جوان و رفع بسیاری از مشکلات نمازگزاران از جمله ترافیک بسیاری از خیابان های اطراف دانشگاه، سردی هوا و مزاحمت صوت جهت همسایگان، در حالیکه مدیر عامل محترم مصلی اعلام نموده است که نمازجمعه به جهت برگزاری نمایشگاه‌های مختلف به دانشگاه تهران انتقال پیدا کند، سوال ما از محضر آن مرجع عظیم الشان جهان اسلام و رهبر و مقتدایمان این است که:
1- با توجه به اینکه ساخت مصلی اساساً به منظور برگزاری نماز جمعه بوده است و دانشگاه تهران محلی موقتی و به صورت اضطرار بوده است؛ آیا برگزاری نمایشگاه ها در مصلی، در حالی که خود نمازجمعه به این مکان نیاز دارد؛ جایز است؟ و نیز، آیا در حالیکه امکان استفاده از مصلی جهت ترویج نماز جمعه و فرهنگ نماز وجود دارد؛ استفاده از آن در موارد غیر مجاز است؟
بسمه تعالی
اقامه نماز جمعه در مصلای یادشده مقدم بر سایر امور است و اگر برپایی نمایشگاه ها مزاحم با نمازجمعه باشد جایز نیست.

این استفتاء که در محل مصلی ومیان تمام نمازگزاران ودر رسانه های عمومی منتشر شد موجی از شادی وامید در دلها برانگیخت که امیدهای چندین ساله ایشان را برای ختم مجادلات واختلافها برسراولویت استفاده ازمصلی و تغییر فصلی ومناسبتی محل نماز جمعه واعیاد تحقق می بخشید و آنان را به آرمانهای الهی خویش نزدیکتر می کرد . اما این شادی جز مدتی کوتاه دوام نداشت ودر اواخر اسفندماه در منبر نمازجمعه دوباره ندای دلخراش تصمیم مخالف مسئولان برای بازگرداندن نماز به دانشگاه تا خرداد سال 93 موج یأس را به دل نمازگزاران برگرداند :
ستاد نماز جمعه تهران در اطلاعیه‌ای اعلام کرد :
«بدینوسیله به اطلاع مردم مومن و متدین تهران بزرگ می‌رساند؛ باتوجه به اینکه مدیریت محترم مصلای بزرگ امام خمینی ره ، قبل از استفتاء این ستاد از محضر مبارک مقام معظم رهبری مد ظله العالی در خصوص برگزاری نمازجمعه در مصلی، وعده‌هایی را به منظور برگزاری نمایشگاه‌های فرهنگی نهایی نموده است و ملغی نمودن آنها غیر ممکن می‌باشد؛ لذا نمازجمعه این هفته، مورخ اول فروردین 1393 در دانشگاه تهران برگزار می‌شود.
در ادامه این اطلاعیه آمده است، انشاءالله، نمازجمعه تهران از هفته سوم خرداد ماه 1393 از 16 خرداد مجدداً در مصلای امام خمینی ره نمازجمعه برگزار خواهد شد که با حضور معنوی شما سرمایه‌های اصلی انقلاب، ندای وحدت آفرین و دشمن شکن صفوف توحیدی بر بلندای جهان مستولی می‌شود.
در پایان این بیانیه آمده است،مصلای بزرگ نمازجمعه امام خمینی ره ، بزرگترین مصلی در جهان اسلام و دارای ظرفیت‌های بالقوه و بسیار بزرگی است که می‌بایست مجلس شورای اسلامی و بویژه دولت محترم، با عزم و اراده ملی در سال آینده، فاز یک آن را با موفقیت به انجام برسانند تا افتخاری دیگر برای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ماندگار شود.
ستاد نماز جمعه تهران 23/12/92 »

یعنی حتی حکم حکومتی و فرمان ولایی رهبر انقلاب که فصل الخطاب اختلافات داخلی نظام است ودر حقیقت مثل نخ تسبیح برای پیوند دانه های پراکنده برنامه های نظام به یکدیگر وبه رشته عبودیت الهی است هم حلال این اختلاف نشد؟! راستی بعد از حکم صریح ایشان دیگر جای چه مخالفتی برای احدی حتی ازارکان نظام بود ؟! کدام امر حادثی وکدام مشکل جدیدی مانع اجرای حکم خدا در زمین مصلای شهر ما شده بود ؟!
و ... عجیب آنکه حتی در این اطلاعیه رسمی هم ضمن اشاره به ضرورت همراهی بیشتر دولت ومجلس برای اتمام کار مصلی هیچ صحبتی از ناکافی بودن امکانات فعلی مصلی برای اقامه نمازجمعه به میان نیامده بود و تنها علت این تغییر رویه وبازگشت به دانشگاه ، عقد قراردادهایی برای نمایشگاه ها در بهار سال جاری در محل مصلی اعلام شده بود که امکان لغو آن نیست ! آری ! مسئولان امرصریحاَ برهمان نقطه ای دست گذاشتند که خط قرمز استفتای مذکور بود : « نمایشگاه های فرهنگی » !
ولی درمیان امواج حیرت وناراحتی ما جز زمزمه ای ناچیز هیچ صدای مخالفتی در شبستان مصلی و در مجامع عمومی ورسانه ای نپیچید وما ناباورانه شاهد سکوت ائمه جمعه ومأمومین در برابر این تخلف آشکار از فرمان ولی امر الهی بودیم! ولی امری که اصلاَ نماز جمعه به امر او و به انتصاب ائمه جمعه از سوی او و با خطبه خوانی به نام او و ظاهراَ با دعا برای ادامه امر او برپا می شد ! وبنظر می رسد تنها مخالفتهای محدود وپشت صحنه ای هم که بود با تدبیر و اجماع نظر شهردارتهران وسران قوا برای اجرایی کردن آن قراردادهای لابد گران قیمت درمقابل قربانی کردن این حکم الهی فروخوابانده شد ! ونمازجمعه باردیگر آواره کوچه باغهای دانشگاه شد ! و این همه ما را به این نگاه نگران رساند که گویی هاله ای از مرگ ونومیدی حتی نمازگزاران را هم فراگرفته و کسی امید به دمیدن روح حیات به جامعه بیمار ما حتی در متعهدترین و وفادارترین بخش آن ، یعنی نمازگزاران جمعه تهران ، که همیشه پایگاه حیات انقلابی جامعه ما بوده اند ، ندارد !
باردیگر رشته ای از ریسمان اتصال زمین زندگیمان به آسمان عبودیت و ولایت حق بریده شد وسم مهلک و مخدر بی توجهی به حکم ولی فقیه زمان و رد اوامر الهی او به تن خسته از افول سیاسی  اجتماعی شهرمان در این دوران غریب تزریق شد! وا اسفا از این همه دلمردگی ! وادریغا از ستاره های زندگی بخش شهرمان که برای دمیدن روح حیات به آن ، جان ومال وهستی وفرزندان خویش را هدیه پیشگاه خداوندی کردند وبا همه وجود قله حیات ایمانی را بر مرداب گریز از ادای تکالیف الهی ترجیح دادند ! گویا فصل خزان شهر از راه اسیده است !
اما ... ولی خدا مثل پیامبرخدا ص طبیب دلسوزی است که با رعایت توان بیمار او رابه سوی شفا می برد و اگر امیدی هست به طبابت اوست ! ولی امر الهی که این بار هم با حرکتی فاطمی به میدان آمد : او که برخلاف منافقان و دروغ پردازان وهمه سران حکومتهای زر و زور وتزویر جهان ، بیش از همه کس و پیش از همه کس مطیع حکم خدا ومجری امر الهی است ، لابد برای اجرای حکمی که خود استخراج و کشف نموده ، آن هم به طریق صواب فقه پویای تشیع ، از عشق به حضور در بزرگترین همایش فرهنگی سالانه کشور در این سال گذشت ! آری ! نمایشگاه بین المللی کتاب تهران ، میعادگاه همه ساله عاشقان فرهنگ ومجاهدان این خطه خطیر از حیات انسانی ، امسال صدای قدمهای آن مرد الهی را - که در عشق به کتاب وفرهنگ زبانزد عام وخاص بوده وهست - نشنید ! آری او به نمایشگاه نیامد ! آن هم در سال « اقتصاد وفرهنگ با عزم ملی ومدیریت جهادی » که البته خود حضرتش نامیده بود وفرهنگش را مهمتر از اقتصادش گفته بود ! تا همگان بپرسند : « چرا؟! »
راستی که این سیلی نرمی بود بر گوش مسئولان ومردمی که از اجرای حکم خدا فراری شده اند باشدکه از این خواب غفلت برخیزند : « چه خیری است در خیری که به دست نمی آید جز به شر ؟! » خیر اقتصادی یا فرهنگی با شر دریدن حرمت حکم خدا وزیرپانهادن استفتاء رسمی از ولی امر خدا و مرجع تقلید مسلمانان جهان ؟! چه خیالات واهیی ! ومگر می توان تصور کرد که این همه فقط ناشی از اشتغالات او ویا یک تاکتیک سیاسی باشد ؟! ...
او نیامد تا همگان بدانند که آقای ما از آن شیخ ها نیست که در منبر چیزی بگوید و ... چون به خلوت می رود آن کار دیگر می کند ! او صادق مصدق و مصدقی است که تمامی لایه های وجودش را توحید وعبودیت محض ، و راستی و درستی و مهرورزی ، و دلسوزی وشفقت برای اصلاح امر امت فراگرفته است . او باورمندترین انسان به انحصار راه هدایت ونجات بشر در تبعیت از احکام الهی و جدبی ترین سرباز اسلام در راه مبارزه با کفر ونفاق وتعدی واباحه گری است! او می داند وبهتر از هرکسی می داند که بریدن رشته اتصال با احکام خدا و خیانت در«امانات الهی که همان احکام شرعیه اند » یعنی بریدن رگ حیات اجتماع بشری وتک تک افراد آن ! او بارها به ما آموخته آنچه را که پیش ازما وبیش ازما خود باور کرده وامام والگوی آن شده است یعنی ضرورت تنظیم مدار حرکت انسان واجتماع برمحور پاسداری از حرمت های الهی که عبور از آنها قطع رشته حیات است وسرگردانی در دو سرا را در پی دارد !
اما ... مارا چه شده که براین همه سرگردانی خویش و تهی شدن شهرمان از زلال حیات ساکت شده ایم ؟! راستی که باید با اقتدا به آن امام خوبیها برای بازگشودن شریان حیات خویش در قلب شهرمان ، مصلای امام خمینی ره ، به حرکتی استوار ونرم روی آوریم وبی هیچ تفریط وکوتاهی از قلب شهر خویش پاسداری کنیم و از آزردن ولی فقیه صبور ومشفق خویش و تعدی به احکام الهی به جد بپرهیزیم .این مهم بیش از همه بردوش خادمان نماز وبرپادارندگان آن از ستادهای نماز تا عموم مأمومین متعهد و وظیفه شناس است که مدعی مقام ید اللهی گشته اند:
بسمه تعالی
ستادهای نماز جمعه که از عناصر افتخاری ، فرهیختگان، معتمدین و صنوف متنوع جامعه تشکیل گردیده ، به مثابه بازوان توانمند نهاد امامت جمعه وظایف محوله را درجهت اجرای اوامر مقدس حضرت رب ،جل جلاله انجام میدهد.
تشکیلات ستاد نماز جمعه نهادی است که از شخصیت حقوقو مستقل برخوردار می باشد.و با هدایت و رهنمودهای مقام معظم رهبری و مصوبات شورای شیاستگذاری ائمه جمعه و تصمیمات ریاست محترم آن ، در فرآیند حاصل از برگزاری مراسم پرشکوه نمازجمعه ، بسیار شفاف و آشکار است.
بنابراین شورای سیاستگذاری ائمه جمعه ، از طریق بررسی های کارشناسانه وبا استفاده از تجارب موفق برگزار کنندگان مراسم پرشکوه نماز جمعه ، طرح ساختار هماهنگ ، برای تشکیلات ستادهای نماز جمعه سراسر کشور را تهیه و تدوین نموده است؛
از این اهداف این نهاد مقدس می توان به موارد ذیل اشاره نمود:
1. گسترش کمی و تعمیق کیفی برگزاری مراسم پرشکوه اقامه نماز جمعه ، به منظور ارتقاء بخشیدن سطح آگاهی عامه مردم ،خصوصاً جوانان و نوجوانان ، نسبت به امور عبادی و سیاسی و موضوعات متنوع معارف اسلامی و همچنین تبعیت کامل از ولایت مطلقه فقیه.
2. محقق ساختن امر تزکیه و تعلیم و تربیت اسلامی .
3. حراست و پاسداری از تعلیم اسلام ناب محمدی ص و اصول و ارزشهای انقلاب اسلامی .
4. حفظ وتقویت اتحاد ملی وانسجام امت اسلامی .
5. تشویق و ترغیب مردم نسبت به حضور مستمر در عرصه های گوناگون جامعه و تشریک مساعی ، به منظور پیشبرد اهداف مقدس نظام جمهوری اسلامی ایران
اهداف ستادهای نمازجمعه به نقل از پایگاه رسمی اطلاع رسانی ستادهای نماز جمعه

و البته نقشه راه ما نیز همان است که رهبر ومقتدای مان در آخرین تجدید میثاق با امام بزرگوار و بت شکنمان ترسیم فرمودند:
« امام با همه‌ی وجود به پروردگار اعتماد و به تحقق وعده‌ی یاری خدا یقین داشت و به همین علت فقط و فقط برای خدا کار و حرکت و اقدام می‌کرد.
امام به ملت نیز عمیقاً اعتماد و اعتقاد داشت و بر این باور بود که ملت مؤمن، باهوش و شجاع ایران اگر رهبران لایقی داشته باشد، مثل خورشید در میدان‌های مختلف خواهد درخشید.در چشم امام، مردم عزیزترین، و دشمنانِ ملت منفورترین بودند و این باور یکی از علل اساسی ایستادگی و مقابله‌ی امام با سلطه‌گرانی بود که با ملت ایران، دشمنی می‌کردند.
امام ما می‌توانیم را در وجود ملت زنده کرد و توانایی‌های ذاتی ملت را در عرصه‌های مختلف به بروز و ظهور رساند.
ملت، نقشه‌ی راه را نیز که همان اصول امام است، در اختیار دارد.
اصول امام که در سخنرانی‌های منتشر‌شده و مدون ایشان و وصیتنامه‌ی آن امام موجود است، همان اصولی است که ملت عقب‌افتاده و وابسته‌ی ایران را به ملتی پیشرو و سرافراز و مستقل تبدیل کرد
کسانی که نام امام را بر زبان می‌آورند و به نام ایشان تمسک می‌جویند، باید به اصول و نقشه‌ی راه امام هم اعتقاد داشته باشند، زیرا حقیقت امام تنها با اصول و مبانی و نقشه‌ی راه آن عزیز قابل درک و قابل عمل می‌شود....
اصول امام در عرصه‌ی فرهنگ عبارتند از: نفی فرهنگ اباحه‌گری غربی، نفی جمود و تحجر، نفی ریاکاری در تمسک به دین، دفاع قاطع از اخلاق و احکام اسلام، و مبارزه با ترویج فحشاء و فساد در جامعه....
توقع همیشگی امام از مسئولان این بود که با اقتدار و مدیریت و با اداره‌ی عاقلانه و مدبرانه‌ی کشور، این اصول را اجرایی کنند و به پیش ببرند. ...
ملت ایران با ایمان راسخ و توانایی‌ها و استعدادهای خود و با همت جوانان و استفاده از نقشه‌ی راه امام می‌تواند راه طی‌شده در 34 سال گذشته را با قدرت و شتاب بیشتر ادامه دهد و به الگویی حقیقی و کامل برای ملت‌های مسلمان تبدیل شود. »
عکس 3
برگرفته از : ۱۳۹۲/۰۳/۱۴« پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری »
   
  

اضافه نمودن به:          

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
  لطفا از ارسال واژه ها و عبارات توهین آمیز ، مطالب دارای بار حقوقی و پیگرد قضایی و نیز حروف و کلمات و نشانه ها (مانند علامت تعجب) بصورت مکرر خودداری فرمایید. نظرات کوتاه تر زودتر بررسی و منتشر می شود. / توجه داشته باشید کد امنیتی ، زمان انقضا دارد و دقایقی پس از باز کردن منقضی می شود و برای ارسال نظر صفحه را باید رفرش کنید.
  کد امنیتی:
 
 
 
نامه دکتر احمدى نژاد به محضر مقام معظم رهبرى درباره شرایط کشور، توطئه دشمنان، عملکرد مسئولین و خواست و نظرات مردم
نامه دکتر احمدى نژاد به محضر مقام معظم رهبرى درباره شرایط کشور، توطئه دشمنان، عملکرد مسئولین و خواست و نظرات مردم
 
متن کامل نامه مهم دکتر احمدی نژاد به رهبر معظم انقلاب / انتظار این است که حضرتعالی ورود کنید و با برخورد قاطع از اجحاف و ظلم جلوگیری و از مظلومین احقاق حق فرمایید
متن کامل نامه مهم دکتر احمدی نژاد به رهبر معظم انقلاب / انتظار این است که حضرتعالی ورود کنید و با برخورد قاطع از اجحاف و ظلم جلوگیری و از مظلومین احقاق حق فرمایید
 
درخواست هفت تن از مقامات دولت دکتر احمدی نژاد از وزارت کشور برای برگزاری تجمع اعتراضی مردمی
درخواست هفت تن از مقامات دولت دکتر احمدی نژاد از وزارت کشور برای برگزاری تجمع اعتراضی مردمی
دکتر احمدی نژاد:  هر کسی در هر مقام و منصبی باشد اگر ملت او را نخواهد، غاصب است/ دولت با درآمد فعلی هدفمندی یارانه ها می تواند به ۷۵ میلیون ایرانی نفری ۷۵ هزار تومان بدهد + فیلم
دکتر احمدی نژاد: هر کسی در هر مقام و منصبی باشد اگر ملت او را نخواهد، غاصب است/ دولت با درآمد فعلی هدفمندی یارانه ها می تواند به ۷۵ میلیون ایرانی نفری ۷۵ هزار تومان بدهد + فیلم
 
بخشی از سخنرانی دکتر احمدی نژاد در جمع دانشجویان/ اینها باید تشریف ببرند و ان شاء الله بزودی خواهند برد + فیلم
بخشی از سخنرانی دکتر احمدی نژاد در جمع دانشجویان/ اینها باید تشریف ببرند و ان شاء الله بزودی خواهند برد + فیلم
 
پاسخ دکتر احمدی نژاد به نامه عضو مجلس خبرگان رهبری/ مقامات معادل نظام نیستند
پاسخ دکتر احمدی نژاد به نامه عضو مجلس خبرگان رهبری/ مقامات معادل نظام نیستند
دکتر احمدی نژاد: صهیونیسم بین الملل در چهره طاغوت ها و خودپرستانِ خودبرتربین در برابر جامعه انسانی صف آراسته است
دکتر احمدی نژاد: صهیونیسم بین الملل در چهره طاغوت ها و خودپرستانِ خودبرتربین در برابر جامعه انسانی صف آراسته است
 
اطلاعیه شماره 2 بقایی، جوانفکر و خراسانی/ درخواست از رهبر معظم انقلاب برای مامور نمودن آیت الله شاهرودی جهت رسیدگی به ادعاها و اتهامات
اطلاعیه شماره 2 بقایی، جوانفکر و خراسانی/ درخواست از رهبر معظم انقلاب برای مامور نمودن آیت الله شاهرودی جهت رسیدگی به ادعاها و اتهامات
 
فیلم کامل سخنرانی طوفانی دکتر احمدی نژاد در جمع زائران حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع)
فیلم کامل سخنرانی طوفانی دکتر احمدی نژاد در جمع زائران حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع)
 
 
::  پخش زنده ::  خانه ::  تماس با ما ::  RSS
© دولت بهار
[email protected]
پشتیبانی توسط: خبرافزار