آرشیو   |  درباره ما   |  باشگاه مخاطبان دولت بهار    RSS   |  ارتباط با ما   |  پیوندها  
 * صفحه اصلی    * ارسال خبر و یادداشت    * عضویت در کانال تلگرام دولت بهار    * صدای مهر و عدالت (آرشیو سخنرانیهای دکتر احمدی نژاد 92-84)  
چهارشنبه، 7 اسفند 1398 - 20:33   
  تازه ها:  
- اندازه متن: + -  کد خبر: 40414صفحه نخست » خبردوچهارشنبه، 12 فروردین 1394 - 17:14
علی اکبر جوانفکر در گفت و گو با پنجره:
پیروزی روحانی، ناپلئونی و محصول یک خلاء جدی در فضای رقابت بود / انتخابات 92 به هیچ وجه قابل مقایسه با انتخابات پرشور سال 88 نیست
پیروزی روحانی، ناپلئونی و محصول یک خلاء جدی در فضای رقابت بود / انتخابات 92 به هیچ وجه قابل مقایسه با انتخابات پرشور سال 88 نیستدولت بهار: مشکل امروز ما مواجه شدن با یک حقیقت تلخ است زیرا به تدریج شبکه هایی از قدرت و ثروت در درون نظام شکل گرفته اند و عناصر داخل این شبکه ها با هم مناسبات فامیلی و ارتباطات دوستانه و نزدیکی برقرار کرده اند و برپایه منافع مشترک ، یکدیگر را مورد حمایت قرار می دهند. این شبکه ها دوام و بقاء اعضای خود را در قدرت تضمین می کنند و قسمت تاسف بار آن این است که به پشتوانه قدرت و ثروت، فرزندان و بستگان آنها به صورت فزاینده ای در مصادر امور کشور حاکمیت پیدا کرده اند.
  

دولت بهار/ متن مصاحبه علی اکبر جوانفکر با هفته نامه پنجره در ادامه آمده است:

بازگشت به قدرت در عرصه سیاست فی نفسه امری چندان مطلوب ارزیابی نمی شود. بدین معنا که بسیاری از منتقدان علم سیاست این موضوع را به عنوان ضعف نظام حاکم در تربیت نیروهای تازه نفس و عدم رعایت اصول سیاست ورزی از سوی سیاسیون ارزیابی می کنند. شما این گزاره را چگونه ارزیابی می کنید؟

بازگشت به قدرت لزوما یک موضوع منفی محسوب نمی شود و این امر در بسیاری از کشورهایی که مدعی دمکراسی هستند نیز مسبوق به سابقه است. برای مثال در فرانسه که خود را مهد دمکراسی می داند، ژاک شیراک ، بازگشت به قدرت را تجربه کرد و مردم هم به او رای دادند و دراسپانیا هم آقای فلیپ گونزالس 14 سال نخست وزیر بود. به طور کل کشور را نمی توان از تجارب گذشته محروم کرد اما در نگاهی دیگر، اجازه رسوب به برخی افراد در جایگاههای مدیریتی و عرصه های تصمیم سازی یا تصمیم گیری تا آخرین روز حیات هم کاری هوشمندانه و همساز با منافع یک ملت نیست زیرا چنین رویکردی کشور را از اندیشه های نو ، انگیزه های تازه و ابتکارات و خلاقیت ها محروم می کند.

ممانعت یا سنگ اندازی در راه بازگشت یک فرد کارامد و توانمند به عرصه سیاست و مدیریت کشور، به همان اندازه قابل تقبیح و آسیب زننده است که اجازه داده شود عناصر ضعیف و ناکارامد در سایه مناسبات قدرت ، برای مدتهای مدید ، نقش ذی نفوذی را در کشور برعهده داشته باشند.   

وقتی کشور در یک مدار بسته مدیریت می شود، چرخش نخبگان مفهوم خود را از دست می دهد و یک ملت از این جهت دچار آسیب های جدی می شود. در هر نوبت که قصد برگزاری انتخابات ریاست جمهوری را داریم مردم ناگزیر از مواجهه با چهره های تکراری هستند که پیش از آن نزد مردم نمره قبولی برای تصدی چنین مسئولیتی را نگرفته اند. این حضورهای تکراری توهین به شعور سیاسی یک ملت محسوب می شود زیرا می خواهد بگوید که در نوبت قبل شما مردم نفهمیدید و به من رای ندادید و این بار بفهمید و رای بدهید. این امر همچنین به منزله راه بندان در مسیر ورود نیروهای تازه نفس در عرصه سیاست و مدیریت کشور است. شورای نگهبان نیز در تایید صلاحیت نامزدها ، اغلب به عامل شهرت تکیه ای اساسی دارد و نیروهای تازه نفس برای این منظور ، خود را ناگزیر از ورود به دسته بندیهای سیاسی و گروهی و مناسبات قدرت می بینند. معمولا عناصر توانمند و کارامد به اینگونه مناسبات تن نمی دهند و اغلب کسانی از این نردبان بالا می روند که بیش از آنکه برای کشور آورده داشته باشند ، هزینه بر هستند.   
 
با توجه به اینکه یکی از انتقادات وارده بر سیستم اداره کشور و نوع گزینش مسئولین، استفاده از مهره های تکراری در دوره های پیش از انقلاب اسلامی بوده است، شما وضعیت بازگشت به قدرت در جمهوری اسلامی ایران را چگونه ارزیابی می کنید و مهم ترین مصداق های این امر را در رفتار کدام یک از سیاسیون بعد از پیروزی انقلاب اسلامی می بینید؟

در دوران رژیم ستمشاهی ، خاندان پهلوی  بر کلیه ارکان کشور اعمال حاکمیت مطلق داشت و اعضای این خاندان ، عناصر جیره خوار و وفادار به خود را در پست ها و مسئولیت های اجرایی یا نظارتی کشور به کار می گماشتند. مدل انتصاب مدیران در آن دوران را نمی توان با نظام جمهوری اسلامی که بر اساس انتخابات و رای مردم شکل گرفته است، مقایسه کرد، در دوران پیش از انقلاب، بازگشت به قدرت، کاملا یک طرفه بود . یعنی رژیم اراده می کرد و بازگشت یک نفر به قدرت عملی می شد اما در نظام جمهوری اسلامی ایران ، ساز و کارها متفاوت است و اگر کسی بخواهد در موقعیت های مهم و حساس ، به قدرت بازگردد بدون توجه به عامل مردم و تصمیم و اراده آنها قادر به انجام این کار نخواهد بود. البته من کتمان نمی کنم که در دوره های اخیر ، شاهد بوده ایم که شورای نگهبان با حرکت در یک مدار کاملا بسته ، نامزدهای ریاست جمهوری را تایید صلاحیت کرده است و حوادث غم انگیز انتخابات 88 نشان داد که رویکرد شورای نگهبان و تصمیمات آن تا چه حد می تواند برای کشور خطرساز باشد. به اعتقاد بنده حتی در نتیجه انتخابات 92 نیز ، ملت ایران از آسیب های این رویکرد عمیقا متضرر شده است. از سوی دیگر توجه داشته باشید که مشکل امروز ما مواجه شدن با یک حقیقت تلخ است زیرا به تدریج شبکه هایی از قدرت و ثروت در درون نظام شکل گرفته اند و عناصر داخل این شبکه ها با هم مناسبات فامیلی و ارتباطات دوستانه و نزدیکی برقرار کرده اند و برپایه منافع مشترک ، یکدیگر را مورد حمایت قرار می دهند. این شبکه ها دوام و بقاء اعضای خود را در قدرت تضمین می کنند و قسمت تاسف بار آن این است که به پشتوانه قدرت و ثروت، فرزندان و بستگان آنها به صورت فزاینده ای در مصادر امور کشور حاکمیت پیدا کرده اند و آنها همواره در تلاش بوده اند تا بازگشت یک نفر را به قدرت تسهیل کنند و مانع از بازگشت فردی دیگری به قدرت شوند. افرادی مثل آقای هاشمی رفسنجانی ، خود را صاحب و مالک انقلاب و آن را وابسته به خود و خود را وابسته به آن می دانند که به اعتقاد بنده، این امر ، برای انقلاب ، یک آسیب جدی محسوب می شود. انتظار این بود که افرادی نظیر آقای هاشمی با وجود نقش موثری که در مقاطعی از سالهای پس از انقلاب داشتند، اجازه می دادند که انقلاب نسل به نسل به حرکت رو به جلوی خود ادامه بدهد و نسل های بعد از آنها با انقلاب احساس پیوستگی و تعلق خاطر پیدا کنند. 

از نظر دور نداریم که ایران به عنوان یک کشور بزرگ و ذی نفوذ، در منطقه ای بسیار حساس و دارای ذخایر مهم و حیاتی برای جهان قرار دارد و از این رو دولتهای زیاده خواه و مستکبر ، همواره در صدد دست اندازی بر این کشور بوده و هستند و رهبران کشور در سالهای پس از انقلاب ناگزیر از مقابله و مواجهه با طرحهای خباثت آمیز و کینه توزانه دشمنان قسم خورده ملت ایران بوده اند و شاید به همین دلیل بوده است که یک هژمونی در قدرت شکل گرفته است . این هژمونی ، به زعم خود حفظ وضع موجود را برای بقاء و تداوم انقلاب و مقاومت در برابر توطئه های دشمن ضروری می داند. من فکر می کنم که اگر رهبران فعلی نظام و انقلاب به این باور برسند که چارچوب ها و رویکردهای قابل اعتمادتری برای تحکیم و تداوم انقلاب و در امان ماندن کشور از آسیب های ناشی از ادامه روند فعلی وجود دارد، به تدریج از آن استقبال خواهند کرد.   

آیا بازگشت آقایان هاشمی رفسنجانی، میرحسین موسوی و سید محمد خاتمی در جریان انتخابات های ریاست جمهوری گذشته را به نوعی بازگشت این آقایان به عرصه قدرت در نظام سیاسی ایران محسوب می کنید؟ آیا از دیدگاه شما این بازگشت با توجه به لزوم برخورداری از پایگاه اجتماعی صورت گرفته است؟

حضور در قدرت یا بازگشت به آن ، بدون برخورداری از پشتوانه های مردمی یا داشتن پایگاه اجتماعی ، امری غیر ممکن است ، اما اینطور نیست که داشتن چنین پایگاهی برای بازگشت به قدرت کفایت بکند زیرا عوامل موثر دیگری هم وجود دارند که در بزنگاه یک انتخاب عمومی ، می تواند پایگاه اجتماعی افراد را جا به جا کند. 

پایگاه اجتماعی یک فرد یا از قبل در سایه تلاشهای موثر او و همفکرانش، بوجود آمده و او توانسته است توجه افکار عمومی را به سوی خود جلب کند یا آنکه فرد قصد دارد با استفاده از مناسبت و فرصت انتخابات، به تبیین دیدگاهها و نظرات خود و احتمالا تشریح برنامه هایش برای آینده کشور ، بپردازد و از رهگذر آن ، حمایت ها و آراء مردم را متوجه خود کند. تجربه هم نشان داده است که افرادی با پایگاههای اجتماعی کمتر و ضعیف تر توانسته اند در موسم انتخابات با گفتمان سازی و ارائه یک برنامه منسجم تر بر کسانی که در ظاهر دارای پایگاه اجتماعی قابل قبولی بوده اند، تفوق و برتری پیدا کنند، بنابراین درست است که پایگاه اجتماعی لازمه بازگشت به قدرت است اما کافی نیست و فرد باید بتواند با گفتمان سازی و حضوری موثر ، پایگاه اجتماعی خود را گسترش دهد و آراء مردم را متوجه خود سازد.

بدون تردید عناصری مانند آقایان هاشمی رفسنجانی ، میرحسین موسوی و سید محمد خاتمی هر یک به زعم خود ، دارای پایگاه اجتماعی تعریف شده ای بودند و با این تصور که در یک حرکت منسجم و هماهنگ می توانند قدرت را در اختیار بگیرند ، وارد عرصه انتخابات شدند. اشتباه اساسی آنها این بود که از ابتدا برای دعوا و منازعه پا به عرصه انتخابات گذاشته بودند. آنها قصد انجام یک رقابت سالم ، سازنده و منطقی را نداشتند ، بلکه آمده بودند تا به هر قیمت ممکن دکتر احمدی نژاد را از جایگاه ریاست جمهوری به زیر بکشند به طوریکه آقای هاشمی رفسنجانی با لفظی همراه با توهین، تصریح کرده بود که هر کسی به جز احمدی نژاد.

میرحسین موسوی به جای ارائه یک برنامه منسجم کاری برای اداره مطلوب کشور، دکتر احمدی نژاد را آماج تبلیغات پرحجم خود قرار داد و تخریب شخصیت وی را نشانه گیری کرد. او را دروغگو و فریبکار نامید و کوشید آمار و ارقام ارائه شده از سوی دولت نهم را خلاف واقع جلوه دهد. موسوی ، هاشمی و خاتمی، این حقیقت را درک نکردند که آقای احمدی نژاد در طول چهار سال فعالیت خود در جایگاه ریاست جمهوری ، موفق شده بود با ارائه یک کارنامه درخشان عملکردی ، اعتماد توده های مردم را جلب کند و ارتباط صمیمانه ای را با آنها و بویژه با طبقات متوسط و پایین جامعه برقرار سازد. ادعاها ، اتهامات و هجمه های موسوی برای اکثریت مردم ایران که آثار عملکرد دولت نهم را در جای جای کشور ، پیش روی خود مشاهده می کردند، قابل باور نبود و به همین دلیل جبهه موسوی ، هاشمی و خاتمی که بعدا کروبی هم به جمع آنها اضافه شد، با شکست سخت و سنگینی مواجه شد. آنها خود را از قبل ، پیروز قطعی انتخابات فرض می کردند و با هجمه گسترده سیاسی و رسانه ای علیه دکتر احمدی نژاد، بر این باور بودند که مردم برای بار دوم به او رای نخواهند داد.  

انتخابات ریاست جمهوری سال 92 به هیچ وجه قابل مقایسه با انتخابات پرشور سیاسی سال 1388 نیست. هیچکس تردید ندارد که آقای روحانی از هرگونه پایگاه اجتماعی در کشور بی بهره بوده است و من پیروزی او را ، محصول یک خلاء اساسی و جدی در فضای رقابت های انتخاباتی می دانم. در واقع یک رقابت میان شاگرد تنبل های کلاس بود و آقای روحانی توانست به صورت ناپلئونی نمره قبولی را کسب کند. از نظر بنده حضور روحانی در جایگاه ریاست جمهوری، به معنای بازگشت هاشمی ، خاتمی و موسوی به قدرت نیست. درست است که هاشمی همواره خود را بیش از آنچه که هست می نمایاند اما او جایگاهی بیش از ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام ندارد. مجمعی که به اعتقاد بنده ، عملکردش در بسیاری از مواقع ، نه فقط سنخیتی با قانون اساسی نداشته ، بلکه آشکارا در تضاد با آن بوده است.

در چند ماهه اخیر زمزمه هایی از بازگشت آقای احمدی نژاد به عرصه قدرت در تریبون های مختلف جریان دارد. برخی از اقدامات ایشان همچون اقدام به راه اندازی پایگاه اطلاع رسانی شخصی و برخی اظهارات ایشان در جمع دانشجویان و اصحاب رسانه و فعالان مجازی نیز از سوی اهالی سیاست و رسانه، اماره ای مبنی بر قصد ایشان برای حضور دوباره ارزیابی شده است. سوال اول اینکه شما این گزاره را تا چه حد درست می دانید؟ و سوال بعد اینکه آیا تصمیم برای این حضور دوباره، تصمیم درستی است؟ آیا ایشان از الزامات اولیه این بازگشت همچون پایگاه اجتماعی و همراهی مردم برخوردار هستند؟

 آقای احمدی نژاد هیچ علاقه و انگیزه شخصی برای بازگشت به صحنه مدیریت عالی اجرایی کشور  ندارند و تا کنون نیز مطلبی دائر بر احتمال اتخاذ چنین تصمیمی از سوی ایشان بیان نشده است، مگر آنکه تحت تاثیر تحولات و اتفاقات سیاسی و اجتماعی در کشور ، ایشان به احساس تکلیف تازه ای برای انجام یک وظیفه ملی برسند و حضورشان به یک امر ضروری و حیاتی یا مطالبه ای عمومی و فراگیر تبدیل شده باشد. پایگاه اطلاع رسانی نیز با هدف بی اثر کردن برخی خبرهای خلاف واقع راه اندازی شده است. متاسفانه ما در یک فضای مسموم و آلوده سیاسی و رسانه ای زندگی می کنیم و برخی رسانه ها و به دنبال آن برخی افراد نام و نشان دار ، با بی پروایی تمام، مطالبی را به دکتر احمدی نژاد نسبت می دهند که کاملا خلاف واقع است. هدف از پایگاه اطلاع رسانی، روشنگری و آگاه کردن مردم از نظرات دکتر احمدی نژاد است و هیچ قصد و نیت دیگری در این کار وجود ندارد. در پاسخی که به پرسش های قبلی دادم ، تلاش کردم اهمیت و نقش پایگاه اجتماعی افراد و در کنار آن ضرورت گفتمان سازی و داشتن برنامه ای منسجم و چشم اندازی روشن از آینده را توضیح دهم ، بنابراین از تکرار مطالب برای پاسخ به این سئوال خودداری می کنم.

   
  

اضافه نمودن به:          

نظرات کاربران: 58 نظر (فعال: 54 ، در صف انتشار: 0، غیره: 4)
مرتب سازی بر حسب ( قدیمیترین | جدیدترین | بیشترین امتیاز | کمترین امتیاز | بیشترین پاسخ | کمترین پاسخ)
ناشناس
| 1394/1/12 - 17:37 |     21     6     |
ما در این نظام مقدس هیچم و بس و فقط واسه اونا کار میکنم و جور آونهارو میکشیم خوش بحالشون که انفلاب شد دنیا واسشون عوض شد چون خودشون انفلاب کردن پس صاحب حق و همچیز می دونن

مهدی از مشهد
| 1394/1/12 - 19:16 |     140     8    
پاسخ: قابل توجه دوستان عزیز امروز تو اخبار ساعت 14 شبکه یک یک گزارش در مورد تاریخچه برنامه هستی ایران پخش شد که در اون لحضه اعلام شروع فاز تحقیقاتی غنی سازی و بعد از اون هم افتتاح فاز غنی سازی صنعتی اورانیوم رو توسط دکتر احمدی نژاد رو نشون دادن و تمام زحمات دولت قبل رو داشتن به مردم یاد آوری میکردن و به وضوح مشهود است که صدا و سیمایی که بعد از پایان ریاست جمهوری دکتر احمدی نژاد کلا تصویری ازش پخش نمیکنه هم به این نتیجه رسیده که این دولت فقط به فکر مصادره دست آورد های دلوت قبل هست .
دانیال دانا
| 1394/1/13 - 00:10 |     13     377    
پاسخ: یادتون که نرفته؟؟
آقای دکتر احمدی نژاد تنها رییس جمهور تاریخ ایران هست که تو دور اول نتونسته از مردم رای کافی بگیره و آقای خ...بیشترین رای تاریخ ایران رو در دو دوره از مردم گرفته.

م.چاوز
| 1394/1/13 - 01:29 |     9     405    
پاسخ: آره خوب قابل مقایسه نیست توی 88 انواع و اقسام دوپینگها و تقلبها دیده شد اما توی 92 خوب خبری نبود!؛!
اسفندیار نوروزی
| 1394/1/13 - 02:11 |     225     6    
پاسخ: آقای خاتمی با شعار سلام بر سه سید فاطمی ؛خمینی،خامنه ای،خاتمی توانست 20 میلیون رای بیاورد وگرنه سلام بر سه مرد ایران زمین ؛ مصدق ،خاتمی،دکتر معین 4 میلیون بیشتر رای نداشت.
مشکل اصلاح طلبان و اصلاح طلب دوستان این است که فراموش می کنند مشروعیت خود را از کجا کسب کرده اند و دلیل گرایش مردم به ایشان چه بوده است.

ناشناس
| 1394/1/13 - 04:10 |     581     3    
پاسخ: دوستان، با هم دعوا نکنید. ما در ایران دو گروه داریم، گروه انحرافی و گروه غیر انحرافی. گروه انحرافی نه بودجه دارن، نه حزب دارن، نه امپراطور رسانه ای دارن، نه حامی گردن کلفتی دارن، نه در انتخابات تونستن شرکت کنند، خلاصه این گروه شهروند درجه دو محسوب میشن.
اما برعکس گروه غیر انحرافی، سی چهل تا حزب دارن، بودجه تا دلت بخواد، رسانه تا دلت بخواد، حامی گردن کلفت تا دلت بخواد، بودجه تا دلت بخواد، حمایت همه ارگانها تا دلت بخواد، خلاصه اینکه چون شهروند مافوق درجه یک هستند، از حق و حقوق قانون کاپیتالیسیون برخوردار هستند.
حالا ممکنه، بعضی وقتها برای سرگرمی مردم و محض خالی نبودن عریضه ، یه تئاتری هم برای مردم بازی کنن، بزن به تیپ و تار هم، ولی اون پشت با هم میگن و میخندن.

ناشناس
| 1394/1/13 - 04:14 |     346     6    
پاسخ: شما ببینید، توی این عصر اینترنت، توی روز روشن به مردم میگن روز، شبه و شب، روزه. برای اولین بار به دولت وقت، دولت دهم اجازه نمیدن حتی یک حامی گفتمان اون دولت در انتخابات شرکت کنه. اگر مردم ناراضی بودن، پس چرا حتی یک حامی گفتمان اون دولت تأیید صلاحیت نشد.

بعدشم دانیال دانا، همین آتشهای زیر خاکستره که یهو مثل یک دومینو همه جا رو میگیره. نمیتونی سر یک دیگ جوشان در بذاری، هی صداها رو خفه کنی. کشورمون رو گذاشتید برای فروش و بصورت هماهنگ شده و وحدت کامل دارید با سرعت نور غارتش میکنید. از فروش نفت بگیر تا فروش سربازی تا افزایش چند برابری مسکن مهر و بنزین، آب و برق و مالیات و خدمات روستایی و شهری و غیره و صداشم تو روزنامه های زنجیره ایتون در نمیارید. صبح تا شبم با امپراتوری رسانه ایتون بطور هماهنگ به دکتر احمدی نژاد فحاشی میکنید، هر چی دلتون میخواد بهش میگید و هر نظر مخالفی رو هم سانسور و خفه میکنید. اما کاسه صبر مردم دیگه لبریز شده. بترس آقا دانیال دانا از اون مالهای حرومی که توی شکم خودت و اعوان و انصارت کردی، بترس برادر من.

محمد
| 1394/1/13 - 05:18 |     341     5    
پاسخ: م.چاوز
خوشم میاد گاهی دم خروس بیرون میزنه و اصل فتنه گر شما لو میره.
ژست اعتدال میگیرید وگرنه فتنه گری بیش نیستید.
برو دنبال فتنه گریت، شما را چه به ادعای ولایت پذیری....

هودج نورانی
| 1394/1/13 - 07:57 |     12     6    
پاسخ: هاشمی همواره خود را بیش از آنچه که هست می نمایاند اما او جایگاهی بیش از ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام ندارد. مجمعی که به اعتقاد بنده ، عملکردش در بسیاری از مواقع ، نه فقط سنخیتی با قانون اساسی نداشته ، بلکه آشکارا در تضاد با آن بوده است.
ناشناس
| 1394/1/13 - 22:24 |     13     8    
پاسخ: یادتون که نرفته؟؟
آقای دکتر احمدی نژاد تنها رییس جمهور تاریخ ایران هست که تو دور اول نتونسته از مردم رای کافی بگیره و آقای خ...بیشترین رای تاریخ ایران رو در دو دوره از مردم گرفت
مگر آقای ر. که دو دوره رییس جمهور ایران شده بودند، با داشتن اونهمه منابع مالی عظیم و اونهمه نفوذ و قدرت در کشور و با اون مخارج عظیم تبلیغاتی تونستن تو دور اول همون دوره و حتی دور دومش از مردم رای کافی بگیرن؟!

بعد مدعی شدن تقلب شده! آخه انتخاباتی که بوسیله وزیر اسبق ارشاد ایشون، سید خندون برگزار شده، چطور ممکنه به نفع دکتر احمدی نژاد تقلب شده باشه؟!


دنی جون، شماها مگه همون بدون رقیب و با همدیگه مسابقه بدید که بتونید برنده بشید، مثل سال ۹۲!

ناشناس
| 1394/1/13 - 22:41 |     12     5    
پاسخ: در همون انتخابات ۹۲ تنها نماینده گفتمان دکتر احمدی نژاد ردّ صلاحیت شد و هیچ نماینده ای نداشت که بخواد جواب انتقادات یکسویه آقای روحانی رو بده. وقتی خبرگزاری روسی راشیا تو دی از دکتر احمدی نژاد در مورد اینکه نماینده ای در انتخابات نداشته، آیا کاری صورت میده، و آیا آقای روحانی در اداره کشور مؤفق خواهد شد، ایشون فرمودن، ما به قانون احترام میذاریم و آقای روحانی هم حتماً مؤفق خواهند شد. اما شما ببین آقای روحانی تمام مصوبات دولت قبلی مثل مسکن مهر و طرح استخدام مهر آفرین رو یا لغو کردن یا تعلیق کردن یا تغییر دادن. اینهمه کرنشهای قهرمانانه انجام دادن در مقابل دووَل پنج به اضافه یک و به پای آمریکا افتادن، قرار داد ننگین ترکمانچای ۲ رو امضاء کردن، آقای ترکان شبانه روز به دولت دکتر احمدی نژادحمله میکردن، و نتیایجش هم شد چیزی که امروز میبینیم.
ناشناس
| 1394/1/13 - 23:11 |     12     5    
پاسخ: در همین انتخابات ۹۲، حتی اجازه داده نشد، یک حامی گفتمان دولت دکتر احمدی نژاد احراز صلاحیت بشه. دکتر احمدی مظلوم تنها دولت تاریخ کشور هست که حتی یک کاندید حامی گفتمان دولت، چه در انتخابات مجلس و چه در انتخابات ریاست جمهوری، احراز صلاحیت نشد! ۶ تا کاندید، و هر ۶تا متصل به یک نفر. آدم نمیتونه با خودش مسابقه بذاره بعد بگه من برنده ام.

ناشناس
| 1394/1/13 - 23:17 |     8     4    
پاسخ: ما ۸ تا کاندید تأیید صلاحیت شده داشتیم که همه ...  مثل اینکه یه تیم لیگ برتری بیاد با تیم ب و جوانان و نوجوانانش مسابقه بده، بعد بگه من قهرمان لیگ برترم ، اما آقای روحانی تنها شخصی بود که اونقدر شجاعت داشت که واضحاً بگه که به کجا متصله، اما ۷ تای دیگه مخفی کاری میکردن. رأی من آقای مشایی بود، اما چون رهبری فرمودن به تصمیم شورای نگهبان احترام بذارید ودر انتخابات شرکت کنید، من شرکت کردم و بنا به دلایلی که گفتم به آقای روحانی رأی دادم و در ضمن مبارزه با ....راحت تر از مبارزه با ....هست.

۸ تا کاندید اصولگرا و اصلاحطلب و هر ۸ تا طبق نظر سنجیها اول بودن، حکایت اون شخصی که میگفت ۴ تا ازدواج موفق داشتم. چهار سال پیشم هر ۳ تا کاندید ضد دولت میگفتن برنده هستن. واقعاً متأسفم که دو تا حزب به این بزرگی با ۸ تا کاندید حتی جرأت مقابله با یه کاندید حامی دولت منتخب رو نداشتند!!!!

اما به گفته آقای رفسنجانی آزاد ترین انتخابات دنیا رو داشتیم. فقط دو بار که احمدی نژاد انتخاب شد، که بار اول آقای خاتمی انتخابات رو برگزار کردن و بار دوم هم دولت احمدی نژاد که انتخابات آزاد نبود، وگرنه همیشه آزاد بوده.آقای روحانی آزادانه با ۵تا از هم تیمی هاشون مسابقه دادند و در پایان برنده شدند. اگر ما بتونیم هر چهار سال به همین منوال آزادترین انتخابات دنیا رو مثل ۲۷ سال قبل از انتخاب شدن احمدی نژاد داشته باشیم، وبه ما آزادانه اجازه داده بشه که به یکی از منسوبین آقای رفسنجانی رأی بدیم، ما باز هم شاهد این پیروزی ها خواهیم بود. در ضمن من دست آقای جنتی رو میبوسم که شفاعت کردن و آقای روحانی و آقای عارف رو تأیید صلاحیت کردند و اجازه ندادن حتی یکی از حامیان دولت حلقه انحرافی تأییدصلاحیت بشه. برای پسر آقای جنتی هم در پست وزارت ارشاد در دولت جدید آرزوی مؤفقیت میکنم.


ناشناس
| 1394/1/12 - 17:56 |     250     3     |
واقعا همینطوره.
در سال 92انتخابات رقابتی نبود .اگر سال 96 هم کاندیدها به همانطور صورت مهندسی شده چیده بشن نتیجه باز هم مشخصه.

علی
| 1394/1/14 - 14:08 |     0     0    
پاسخ: گردانندگان سایت هدفمند به بعضی از پستها رای میدن
متاسفم برای شما فکر کردید متوجه میشیم خیلی واضحه. این کارو ناشیانه انجام میدید.


ناشناس
| 1394/1/12 - 18:19 |     263     8     |
دیشب جاتون خالی خانه عمو بودیم که خیلی افراطی موقع انتخابات با خانواده سنگ جناب روحانی رو به سینه میزدند و به ایشان هم رای دادند اما دیشب هزاران بار ابراز پشیمانی میکردند و دنبال راه حل!!!!!!!!!!

هاله نور!!
| 1394/1/12 - 19:32 |     51     5    
پاسخ: درود بر عموی شما و دکتر احمدی نژاد

:دی

هاله نور!!
| 1394/1/12 - 23:02 |     48     4    
پاسخ: من نوکر دولت بهارم و عموی گرامی شما
دی :

هودج نورانی
| 1394/1/13 - 02:49 |     11     9    
پاسخ: عموی شما فقط یک رای داده است حتما توقع دارد دکتر روحانی همه چیز را برایشان عوض کند.
علی
| 1394/1/13 - 06:34 |     5     3    
پاسخ: درسته یک رای داده است.....ولی این یکی از میلیون ها رای می باشد که رای دهندش الان پشیمان است

مهر ماندگار
| 1394/1/12 - 18:23 |     280     8     |
انشاالله که دکتر احمدی نژاد تحت تاثیر تحولات و اتفاقات سیاسی و اجتماعی در کشور ، به احساس تکلیف تازه ای برای انجام یک وظیفه ملی برسند و حضورشان به یک امر ضروری و حیاتی یا مطالبه ای عمومی و فراگیر تبدیل بشود..
مردم به دکتر نیاز دارند..
اگر کسی بتواند به فضل الهی دلسوزانه و بدون چشم داشت برای مردم کاری کند ، این دکتر احمدی نژاد است و بس..

سیدفواد
| 1394/1/12 - 20:16 |     315     2    
پاسخ: عزیز ما بر میگردد...بهار بر میگردد...او می آید تا نفس های بهاری اش ایران اسلامی را از بن بست و رکو خارج کند...ان شاالله دکترمان می آید...یاحق...

اقا شاهین
| 1394/1/12 - 19:13 |     3     424     |
من هم میگویم احمدی نژاد دروغ گو و فریبکار می باشد و هست.همانطور که از دامن ایشان رحیمی ها و مرتضوی ها و ان همه فساد بیرون امد.تو هم نوچه ای بیش نیستی .وان ادم هم جز فریبکاری و دروغ گویی کاری از دستش بر نمی اید.

ناشناس
| 1394/1/12 - 23:28 |     403     2    
پاسخ: کافر، مخصوصا از نوع بنفشش همه را به کیش خود پندارد.
هودج نورانی
| 1394/1/13 - 02:52 |     58     1    
پاسخ: من هم میگویم خاتمی و اصلاح طلبان به آیت ا... رفسنجانی خیانت می کنند: اول اسناد قتل های زنجیره ای بر علیه او چاپ و توزیع کردند و حالا سکوت می کنند.

امین
| 1394/1/12 - 19:17 |     2     60     |
حالا باشد یا نباشد کدام درد درمان می شود.

ناشناس
| 1394/1/13 - 02:54 |     5     0    
پاسخ: درد بی درمان.

ناشناس
| 1394/1/12 - 19:19 |     450     1     |
واقعا چای یه مرد باهوش و زرنگ و مردم دار خالی لست

اسدی
| 1394/1/12 - 19:52 |     390     1     |
ما که از دولت روحانی جز دروغ وگرانی وفلاکت وبدبختی تا بحال چیزی ندیدیم خدا خودش مردم ایران را از شر آنها نجات دهد

رسول مشهدی
| 1394/1/12 - 19:57 |     4     318     |
آقای دکتر جوانفکر
اقای احمدی نژاد طی دو دوره 4 ساله ریاست جمهوری با کمک دوستانی چون شما تمام پتانسیل خود را عرضه کرد و 8 سال زمان مناسبی است تا یک نفر با تیم کاری خود بتواند برنامه های خود را اجراء نماید.اگر ایشان کار نیمه تمامی دارند که باید اعلام کنند کدام بخش از کارهایشان باقی مانده و گرنه بازگشت ایشان یک عقبگرد سیاسی برای کشور است.

چرا یونس عساکره سوخت ؟
| 1394/1/12 - 21:13 |     4     321     |
نتیجه انتخاب احمدی نژاد اختلال ارزی،گرانی مسکن،افزایش فاصله طبقاتی و واردات بیرویه که باعث بیکاری و تعطیلی کارخانه ها شد آقای جوانفکر واقعا از چه چیز احمدی نژاد دفاع میکنی؟اصلا یکی به من بگه چرا احمدی نژاد جلوی واردات بیرویه رو نگرفت ؟

ناشناس
| 1394/1/12 - 22:26 |     537     3    
پاسخ: واقعا جه رویی دارید شما. از دولتی که حتی یک بار هم در ای هشت سال اجازه نیفت بودجه را بنویسد چه انتظاری دارید؟ یودجه ای که مهمترین ابزار کنترل اقتصاد است.
ضمنا مطابق قانون برنامه چهارم که دستپخت تکنوذراتهای خاتمی بود باید برای پیوستن به سازمان تارت جهانی همه محدویتهای صادراتی و وارداتی و همه تعرفه ها حذف می شد. البته دولت احمدی نژاد دایم متهم به انحراف از این قانون بود.
حالا امثال شما پرروهای وقیج تازه او را به جرم واردات سرنش می کنید!
آری. وقتی قرار باشد به تجارت جهانی بپیوندید البته که واردات کالا و صادرات مواد خام ارزانتر و پر سودتر از تولید تمام می شود و هیچ کس هم نمی تواند جلوی واردات بخش خصوصی را بگیرد چون وارداتشان کاملا قانونی است.

چرا یونس عساکره سوخت ؟
| 1394/1/13 - 01:02 |     2     496    
پاسخ: ناشناس بی سواد این همه کشور تجارت جهانی دارند. ولی برای واردات 10 تا قانون دارند ایران چرا باید مواد خامشو صادر کنه؟چرا از همین مواد خام برای تولید استفاده نکنه تا بتونه ارز آوری برای مملکت داشته باشه ؟ میدونی واردات پوشاک چه بلایی سر کارخانه آورد چندتا کارگر ازنونو خوردن افتادن؟تاز این یکی از ضعف های دولت احمدی نژادبود بگو ببینم چرا جلوی سوداگری و گرونی مسکن نگرفت؟راستی مسکن مهرش توی زلزله ی ایلام یه ترک برداشت که باعث آواره شدن چندتا خانواده شد؟
الکی خوش
| 1394/1/13 - 02:57 |     435     2    
پاسخ: الان پاسپورت ایرانی معتبر شده. دیوید کامرون در دیدار خود با حسن روحانی او را تحقیر نکرده. تورم صفردرصده. اجناس ارزونه. ملت از چنین رئیس جمهوری تشکر می کنند که انرژی هسته ای را تعطیل کرد.
ناشناس
| 1394/1/13 - 08:00 |     5     2    
پاسخ: به چرا یونس عساکره سوخت؟

من با افتخار می پذیرم امثال شما به ما بیسواد بگویند. اصولا کسانی که دم ار علم و سواد می زنند نظیر شما طبلهایی هستند توخالی.

همه قوانینی که بعضی کشورها علیه واردات وضع می کنند علیه اصل کامله الوداد سازمان تجارت جهانی است و هم اکنون دعوای حقوقی سختی بین کشورهایی که ای ن تخلف ها را کرده اند با سازمان تجارت جهانی جریان دارد. مثل تعرفه ای که اروپا روی کالاهای چینی گذاشت اما با شکایت چین به سازمان تجارت جهانی ناگزیر از بر طرف کردن آن شد..
اما مهم این است که تا کشوری این شرط حذف تعرفه های صادرات و واردات را نداشته باشد نمی تواند شرایط حضور در سازمان تجارت جهانی را لحاظ کند.

اما معنای این شرط چیست؟ معنایش این است که وقتی کارگر در
چین ارزان است، برای تولید یک کالا به صرفه تر است که آن را به چین صادر کنیم و آنجا محصول تولید شده را خریداری کنیم و به ایران بیاوریم و این کالای وارد شده عملا ارزانتر از تولید در داخل ایران در می آید.

ضمنا معدن داران ایرانی ترجیح می دهند به جای داشتن مشتری داخلی مشتری بین المللی داشته باشند و دارای اعتبار جهانی شوند. لهذا می بینیم که از فروش به تولید کننده داخلی خودداری می کنند اما به خارجی ها ماده خام را می فروشند.

این شرکتها هم الان دیگر دست دولت نیستند. خصوصی هستند و هر کاری دلشان بخواهد مالشان می توانند بکنند. این تفسیر خلاف نص اصل 44 در واقع به دستور همان سازمان تجارت جهانی برای همین از بین بردن تولید داخلی طراحی شد. این بازی اصل 44 خیانتی بزرگ و بی نظیر بود.

الان دولت مگر ارباب صنایع است که بتواند بهشان دستور بدهد یا بزور جلوی ورود کالایی را بگیرد که حتی با بستن تعرفه صد درصدی باز هم وارد کردنش به صرفه تر از تولید در داخل تمام می شود؟

من می دانم که دولت خاتمی چطور تمام صنایع نساجی ایران را با همین خصوصی سازیها نابود کرد. نساجی ها فروخته شدند و صاحبانشان تشخیص دادند که دیگر نساجی در ایران به صرفه نیست و صدها هزار کارگر را بیکار کردند.

دولت احمدی نژاد با این قوانین تحمیلی توسعه و بودجه ای که اجازه نداشت بنویسد چطور باید جلوی گرانی را می گرفت؟
چطور گرانی مسکن قابل مهار بود در حالی شهرداریها و در راس آن شهرداری تهران به صورت افسارگسیخته ای مشفول فروش تراکم بود و هست؟ و تازه همین شهرداری بدون دادن حتی یک سیاهه خرج به دولت و به برکمت وابستکی سیاسی با بعضیها، مصون از تفتیش است و تازه پول هم از دولت می گیرد در حالی که در همه دنیا شهردایها به دولتها پول می دهند.
مسکن مهر هم طرحی بی نظیر و عالی بود برای جبران دهها سال اهمال عمدی دولتها در زمینه مسکن. اگر دولت هاشمی و خاتمی ذره ای به فکر تامین مسکن برای نسل در حال آمدن دهه شصت بودند، طرح های نسکن را تعطیل نمی کردند و احمدی نژاد مجبور نبود طرحی را با حداکثر سرعت اجرا کند که البته طبیعتا درمناطق معدودی مشکلاتی پیدا رذ که آنهم به دلیل ضعف پیمانکار بود. اما در بیشتر مناطق مردم هنوز دارند به احمدی نژاد دعا می کنند.

شما خیلی خیال می کنید می فهمید.
اما هیچ نمی دانید و نمی فهمید.
فقط با یک سری حرفها و انقادات کلیشه ای گر شده اید و مثل نوار ضبط صوت این حرفها را تکرار می کنید که تک تکش جواب مفصل دارد.
لیکن تازهخود را با سواد و مخالفانتان را بی سواد می نامید.
سلسله جبال تکبرید شما.


عدالت
| 1394/1/12 - 21:45 |     249     1     |
کجایی دکتر که بعضی ها با پنجاه ممیز یک دهم رای برنده میشوند یعنی با دویست وپنجاه هزار رای بیشتر اگر بگیم تقلب هم شده بیراه نگفتیمه؛ شما که با اقتداردراومدی محمود عدالت علی

ابوالفضل ف
| 1394/1/12 - 22:10 |     418     2     |
دست دولت بهار درد نکند که نظر مخالف ها را پخش کرد تا مردم ایران بدانند مخالفان
دکتر عزیز جز دروغ فکر دیگری در سرشان نیست مثل اربابشان حساکاو

ناشناس
| 1394/1/12 - 22:57 |     307     2     |
حالا شما بنفشه ها چرا این قدر نگران باز گشت احمد ی نژاد هستید هنو ز دو سال از دو ران خو ش دو لت به اصطلا ح تد بیر مو نده پس خو دتو نو ناراحت نکنید و احو ال خو شتو ن پر یشو ن نکنید چرا که تدبیر هم برای شما شغل ایجاد کرده هم مسکن اجتماعی در دست تهیه داره هم تو رم را به صفر نزدیک کرده هم قیمت را تنزل داد ه اما قیمت نفت را به جا ی اجناس و کالا های مصرفی او رده پا یین و رو نق اقتصا دی که دیگه نگو نپر س خلاصه همه چیز پیشرفت کرده و یرانه ها ی دو لت قبل را هم داره افتتا ح می کنه هستها ی را هم حل کرده !
پس همه با هم بیگید افرین براین همه تدبیر و امید !


ناشناس
| 1394/1/12 - 23:10 |     307     3     |
حالا شما بنفشه ها چرا از او مدن احمد ی نژاد این قدر نگران هستید هنو ز دو سال از زمان خو ش دو لت به اصطلا ح تد بیر مو نده پس خو د تو ن ناراحت نکنید و و احو ال خو شتو ن پر یشو ن نکنیدکه تدبیر برای شما هم شغل ایجاد کرده هم تو لید رو بیشتر کرده هم و اردات را کا هش داده هم مسکن اجتما عی براتو ن در دست تهیه داره هم تو رمو به صفر نزدیک کرده و قیمت را کا هش داد ه هم چنین قیمت نفت را به جا ی کالا ها ی مصرفی کم کرده هم اقتصا د رو از رکو د خا رج کرده و رو نق داد ه و هم بیکار ی رو ابیشتر کرده هم اقتدار ایران را افزایش داد ه که هر کشو ر کو چکی دست به تهد ید می زنه مثل کشو ر دو ست ملک سلمان هم پرو نده ای هستها ی را حل کرده و بزو دی قرا ر دادژنو چا ی جد یدی عر ضه می کنه و هم و یرانه ها ی دو لت قبل را افتتاح می کنه و هم از خرانه خا لی خر ج می کنه و هم .هم .......
پس همه با هم برای حما یت از دو لت محبو بنتو ن بگید هو را افرین و صد افرین
براین تدبیر و امید !

نقد ناشناش ورسول مشهدی
| 1394/1/13 - 12:53 |     0     2     |
چقدر پر رو تشریف دارین شما چه افتخاراتی را بدست آوردیم اقتصاد خابیده هسته ای تعطیل بورس تعطیل جاده ها چقدر خلوت بود در نوروز امسال همه از وضع موجود ناراحت مفتخور ها هم دلشان خوش است از مذاکرات چیزی ازش در آد نه عمو هیچی نمیشه دیگر گذشت زمانی که فقط دولتها هر کار ی بخان بکنند هم باید نظر رهبری باشد وهم نظر مجلس به قول حضرت آقا ما به مذاکرات خوش بین نیستیم اما برای برخی ساده لوحان بد نیست که فکر میکنند آب خوردن ملت هم به هسته ای بستگی دارد خودشان را به خاب میزنند چون نمیخان کار انجام شود احمدی نژاد گفت تحریمها کاغذ پاره ای بیش نیست مگر جز این بود این همه پیشرفت در زمان احمدی نژاد این همه کارهای فضایی هسته ای ساخت بیمارستانها کارخانه های تولید سیمان پالایشگاهها جاده ها بزرگراهها الکترونیکی کردن بانکها کشور را حداقل پنجاه سال به جلو بردن در بهبوهه تحریمه وفشارهای داخلی از انتقاد از خود دکتر احمدی نژاد تا اعتقاداتش تا قیافه و زندگیش تا بمباران که نوعی .... مخفی بود . اما احمدی نژاد مثل کوه ایستاد اما برخی ها به نظر رهبری وتنفیص رهبری احترام نگذاشتند واون فتنه 88اتفاق افتاد تا هم رهبری وهم احمدی نژاد را .... اما به فضل الهی نشد فتنه 88 واحمدی نژاد با 24میلیون در تاریخ انقلاب بالاترین رای را داشت ودارد به کوری چشم دشمنان داخلی وداعشی های خارجی او خواهد آمد چون مردم تشنه پیشرفت کشورند بدون کمکهای کشورهای اروپایی و .... حتی مذاکرات هیچ مشکل داخلی را درست نخاهد کرد مگر اراده ملی ومدیریت جهادی بوجود آید مشهدی از مشهد مقدس

مراد
| 1394/1/14 - 14:12 |     0     4    
پاسخ: خرابیهایی که دولت احمدی نژاد به بار آورد تا صد سال دیگه هم آثارش باقی خواهد ماند. آقای روحانی هم 8 سال هم باشه و شق القمر بشه فقط میتونه کمی از این خرابیهارو بسازه.
احمدی نژاد ایران ویران کرد

ناشناس
| 1394/1/14 - 18:13 |     2     0    
پاسخ: به مراد
راست می گویید. فلا که روحانی در سفرهایش در حال افتتاح همان خرابیها است.


هاله نور!!
| 1394/1/13 - 15:45 |     1     1     |
تشکر از دولت بهار!

هاله نور!!
| 1394/1/14 - 01:38 |     4     2    
پاسخ: خاک بر سرت دولت بهار ، بخاطر این دروغ گویی هات ، به همین زودی ،انشاالله رسوا خواهی شد ، ولی هیچ کس با نام هاله نور که در واقع شما ها را مسخره می کرده و می کنه باورش نمیشه که هم از اون یارو حمایت کنه و هم با بیان هاله نور بخواد مسخره ش کنه ، بدبخت باز هم سوتی دادید. هاله نور شده دوست منحرفین خخخخخخخخخخخ. آفرین بر خودم و ملت ولایی ایران اسلامی که در باره شما اشتباه نمی کردیم. البته کپی این کامنت های خودم و شما را برای اربابت ایمیل خواهم کرد تا بداند که ما ملت ولایی صاحب بصیرت هستیم و آدمها و یاران خائن آنها را خوب می شناسیم . فهمیدی؟ در هر صورت اشتباه کردی!

ناشناس
| 1394/1/14 - 04:23 |     5     4     |
علارقم احترامی که برای دولت قبل قائلم .
اولا تبریک عرض می کنم به ملت شریف ایران این دستاورد بزرگ بین المللی را واقعا میلیاردها دلار به نفع اقتصاد و معیشت مردم کمک میکنه . دوما بهانه بنی اسرائیلی نگیرید . اگه همش هم تعطیل می شد . از نظر کسی که با عقلانی فکر کنه مقرون به صرفه است به لغو تحریم ها . دیگه حالم از این باند و جناح بازی که راه انداختید تو ایران بهم می خوره . منافع ملی مهمتر از منافع حزبی است . این چیزی را که می خونم حالم دیگه از سایتای مثل بهار به هم می خوره . شما که شدید همصدا با کنگره امریکا و مواضع رژیم صهیونیستی را دارید .نتانیاهو امشب از غصه خوابش نمیبره . دشمن واقعی ملت = اصولگرایان خشک مغزند . این سنگی یه که اصولگرایان ده سال انداختند تو چاه . انرزی هسته ای روس خیانتکار به مفت نمی ارزه . شما بگید چه نونی از این انرژی هسته سر سفره مردم اومد . البته برا ی متهم ب ز حسابی نون داشت و چین هم حسابی تو این تحریم ها ملت را استعمار و نفت ما را غارت کرد . شما پیگیر پرونده محمدرضا رحیمی وخاوری و مرتضوی و فساد سه هزار میلیاردی و مسکن مهر ناتمام و...... باشید. بیش از این با این حرفا خودتون را از چشم مردم نندازید

ناشناس
| 1394/1/14 - 07:18 |     3     0    
پاسخ: واقعا خاک عالم بر سرت.
ما در دوره راهنمایی یک مدیر داشتیم. این مدیر عزیز و کاردان به ناظمها سپرده بود خشن باشند. وقتی یک دانش آموز که بی انضباطی کرده بود را می آوردند، آقای ناظم بشدت برخورد کند و پرونده های دانش آموز را بیرون بکشد و تهد کند که اخراج می کند و حتی اگر لازم است یک پس گردنی هم بزند، بعد که حسابی اشک دانش آموز در آمد مدیر وارد صحنه شود و بگوید آقا این چه رفتاری است؟ اینها بچه های خوبی هستند. حالا یک اشتباهی کرده اند و دیگر تکرار نمی شود! اینطوری می شد که دانش آموز می رفت دم میز مدیر و تعهد می داد دیگر خطا کند. و البته آقای مدیر با همین سیاست به خوبی مدرسه را اداره می کرد و بشدت محبوب بود در حالی که ناظمها منفور بودند! اما حالا می دانیم که این بازی خود مدیر بود!


انسان باید یک ذره عمق تحلیلش را افزایش دهد. فرضا نتانیاهو و راستگرایان لیکود مخالف این توافق باشند. ما باید فکر کنیم واقعا این توافق چه خطری برایشان دارد؟ ایرانی که صنعت هسته ایش را از دست داده و دیگر نمی تواند بمب بسازد به ضرر اسراییل است یا به نفع اسراییل؟ ممکن است بگویید به ضرر اسراییل است! چون حمایتهای جهانی و مظلوم نماییش را از دست می دهد! حال آنکه این یک دروغ است. افزایش امنیت اسراییل مساوی است با مهاجرت بیشتر یهودیان جهان به این کشور جعلی - که مهمترین نکته برای آنها است - و افزایش سرمایه گذاری و افزایش رشد اقتصادی و غیره. لهذا چرا دقت نمی کنید که اگر امثال نتایاهو ظاهرا مخالف هستند، اپوزیسون اسراییل و امثال شیمون پرز و لیونی و اولمرت و سایر احزاب مخالف لیکود بشدت موافق این قراردادند. حزب لیکود تنها با 30 کرسی از 120 کرسی کنست بزرگترین حزب اسراییل است و حال آنکه احزاب موافق این قرارداد ایران و غرب بیش از هفتاد کرسی در اختیار دارند. لیکن این موضوع آنقدر برای اسراییل مهم نیست که بخواهند برایش با هم ائتلاف کنند. آنهااختلافات و مسائل مهمتری دارند. حداکثرش این است که این قرارداد به ضرر شخص نتانیاهو است اما در مجموع به نفع خود اسراییل است.

پس این ها تماما جنگ زرگری است. این چیزها را یک بازاری ساده هم می داند.

ناشناس
| 1394/1/14 - 11:41 |     1     1    
پاسخ: این اسمش توافقنامه بود یا دعوت به چالش نخود سیاه!
ناشناس
| 1394/1/14 - 11:42 |     2     1    
پاسخ: تا جایی که جا داشت، آقای ظریف و تیم مذاکره کننده به غربیها و آمریکاییها دادند. آخه اینم شد مذاکره؟!

من
| 1394/1/14 - 19:44 |     1     2     |
بله فقط علتش حضور اقای موسوس بود ونه چیز دیگری
این دور هم با وجود همه مردم فریبی های شما مردم به اقای روحانی رای دادند
من میگویم
در این دور همه کسانی که درست فکر کردند به اقای روحانی رای دادند خیلی ها هم شرکت نکردند که میترسیدند مشابه سال 88 رایشان مصادره شود
لذا اقای جونفکر با مردم با شعور ایران درست حرف بزنید دیگر مردم با سیب زمینی مجانی رای ندادند

ناشناس
| 1394/1/14 - 22:07 |     4     0    
پاسخ: بله دوست عزیز، آقای روحانی آزادانه با ۵تا از هم تیمی هاشون مسابقه دادند و در پایان برنده شدند. اگر ما بتونیم هر چهار سال به همین منوال آزادترین انتخابات دنیا رو مثل ۲۷ سال قبل از انتخاب شدن احمدی نژاد داشته باشیم، وبه ما آزادانه اجازه داده بشه که به یکی از منسوبین آقای رفسنجانی رأی بدیم، ما باز هم شاهد این پیروزی ها خواهیم بود. در ضمن من دست آقای جنتی رو میبوسم که شفاعت کردن و آقای روحانی و آقای عارف رو تأیید صلاحیت کردند و اجازه ندادن حتی یکی از حامیان دولت حلقه انحرافی تأییدصلاحیت بشه. برای پسر آقای جنتی هم در پست وزارت ارشاد در دولت جدید آرزوی مؤفقیت میکنم.

...
| 1394/1/14 - 22:12 |     0     0     |
چرا خاموشین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ناشناس
| 1394/1/15 - 13:07 |     1     2     |
لذت بردم از پاسخهای منطقی و مستحکم جناب آقای دکتر جوانفکر عزیز زنده باد احمدی نژاد قهرمان


نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
  لطفا از ارسال واژه ها و عبارات توهین آمیز ، مطالب دارای بار حقوقی و پیگرد قضایی و نیز حروف و کلمات و نشانه ها (مانند علامت تعجب) بصورت مکرر خودداری فرمایید. نظرات کوتاه تر زودتر بررسی و منتشر می شود. / توجه داشته باشید کد امنیتی ، زمان انقضا دارد و دقایقی پس از باز کردن منقضی می شود و برای ارسال نظر صفحه را باید رفرش کنید.
  کد امنیتی:
 
 
 
نامه دکتر احمدى نژاد به محضر مقام معظم رهبرى درباره شرایط کشور، توطئه دشمنان، عملکرد مسئولین و خواست و نظرات مردم
نامه دکتر احمدى نژاد به محضر مقام معظم رهبرى درباره شرایط کشور، توطئه دشمنان، عملکرد مسئولین و خواست و نظرات مردم
 
متن کامل نامه مهم دکتر احمدی نژاد به رهبر معظم انقلاب / انتظار این است که حضرتعالی ورود کنید و با برخورد قاطع از اجحاف و ظلم جلوگیری و از مظلومین احقاق حق فرمایید
متن کامل نامه مهم دکتر احمدی نژاد به رهبر معظم انقلاب / انتظار این است که حضرتعالی ورود کنید و با برخورد قاطع از اجحاف و ظلم جلوگیری و از مظلومین احقاق حق فرمایید
 
درخواست هفت تن از مقامات دولت دکتر احمدی نژاد از وزارت کشور برای برگزاری تجمع اعتراضی مردمی
درخواست هفت تن از مقامات دولت دکتر احمدی نژاد از وزارت کشور برای برگزاری تجمع اعتراضی مردمی
دکتر احمدی نژاد:  هر کسی در هر مقام و منصبی باشد اگر ملت او را نخواهد، غاصب است/ دولت با درآمد فعلی هدفمندی یارانه ها می تواند به ۷۵ میلیون ایرانی نفری ۷۵ هزار تومان بدهد + فیلم
دکتر احمدی نژاد: هر کسی در هر مقام و منصبی باشد اگر ملت او را نخواهد، غاصب است/ دولت با درآمد فعلی هدفمندی یارانه ها می تواند به ۷۵ میلیون ایرانی نفری ۷۵ هزار تومان بدهد + فیلم
 
بخشی از سخنرانی دکتر احمدی نژاد در جمع دانشجویان/ اینها باید تشریف ببرند و ان شاء الله بزودی خواهند برد + فیلم
بخشی از سخنرانی دکتر احمدی نژاد در جمع دانشجویان/ اینها باید تشریف ببرند و ان شاء الله بزودی خواهند برد + فیلم
 
پاسخ دکتر احمدی نژاد به نامه عضو مجلس خبرگان رهبری/ مقامات معادل نظام نیستند
پاسخ دکتر احمدی نژاد به نامه عضو مجلس خبرگان رهبری/ مقامات معادل نظام نیستند
دکتر احمدی نژاد: صهیونیسم بین الملل در چهره طاغوت ها و خودپرستانِ خودبرتربین در برابر جامعه انسانی صف آراسته است
دکتر احمدی نژاد: صهیونیسم بین الملل در چهره طاغوت ها و خودپرستانِ خودبرتربین در برابر جامعه انسانی صف آراسته است
 
اطلاعیه شماره 2 بقایی، جوانفکر و خراسانی/ درخواست از رهبر معظم انقلاب برای مامور نمودن آیت الله شاهرودی جهت رسیدگی به ادعاها و اتهامات
اطلاعیه شماره 2 بقایی، جوانفکر و خراسانی/ درخواست از رهبر معظم انقلاب برای مامور نمودن آیت الله شاهرودی جهت رسیدگی به ادعاها و اتهامات
 
فیلم کامل سخنرانی طوفانی دکتر احمدی نژاد در جمع زائران حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع)
فیلم کامل سخنرانی طوفانی دکتر احمدی نژاد در جمع زائران حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع)
 
 
::  پخش زنده ::  خانه ::  تماس با ما ::  RSS
© دولت بهار
[email protected]
پشتیبانی توسط: خبرافزار