آرشیو   |  درباره ما   |  باشگاه مخاطبان دولت بهار    RSS   |  ارتباط با ما   |  پیوندها  
 * صفحه اصلی    * ارسال خبر و یادداشت    * عضویت در کانال تلگرام دولت بهار    * صدای مهر و عدالت (آرشیو سخنرانیهای دکتر احمدی نژاد 92-84)  
سه شنبه، 8 بهمن 1398 - 17:37   
  تازه ها:  
- اندازه متن: + -  کد خبر: 4314صفحه نخست » خبردوسه شنبه، 17 دی 1392 - 22:00
بستن دهان رسانه ها لکه ننگی در کارنامه مبارزه با فساد
بذرپاش: پرونده وطن امروز به دلیل پرداختن به کرسنت به دادگاه رفت
بذرپاش: پرونده وطن امروز به دلیل پرداختن به کرسنت به دادگاه رفتدولت بهار: در حیرتیم چگونه در این دوره علیه مقدس‌ترین مقدسات هتاکی و توهین می‌شود و آب از آب تکان نمی‌خورد، اما به‌خاطر اطلاع‌رسانی درباره یک فساد رسوای نفتی که اتفاقا در دوره وزارت وزیر نفت فعلی هم رخ داده است، باید دهان‌ها بسته شود.
  

مهرداد بذرپاش نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با تسنیم، در واکنش به تصمیم هیات نظارت بر مطبوعات در ارجاع پرونده روزنامه وطن امروز به قوه قضاییه گفت: مایه تاسف است که روزنامه «وطن امروز» بخاطر اطلاع‌رسانی درباره فساد نفتی کرسنت توسط دولت به مرجع قضایی فرستاده شده است.
صاحب امتیاز روزنامه وطن امروز افزود: در حیرتیم چگونه در این دوره علیه مقدس‌ترین مقدسات هتاکی و توهین می‌شود و آب از آب تکان نمی‌خورد، اما به‌خاطر اطلاع‌رسانی درباره یک فساد رسوای نفتی که اتفاقا در دوره وزارت وزیر نفت فعلی هم رخ داده است، باید دهان‌ها بسته شود.
مهرداد بذرپاش نماینده مجلس شورای اسلامی بیان داشت: همه این اتفاقات در حالی رخ می‌دهد که دولت پز دفاع از آزادی بیان می‌دهد و همین امروز آقای روحانی در جلسه استانداران عنوان کرده‌اند که «دولت نقدها را تحمل می‌کند و منقدین باید در بیان نقد خود آزاد باشند» اما به نظر می‌رسد ایشان از بیان این جملات منظور دیگری داشته‌اند.
وی اظهار داشت: این لکه سیاهی بر دامان کارنامه مبارزه با فساد است که به رسانه‌ها ابلاغ کنند که درباره فلان فساد نفتی چیزی ننویسید؛ خیانت هایی که درباره پرونده کرسنت رخ داده است در تاریخ ثبت خواهد شد و دولت نباید جلوی روشنگری رسانه ها و دفاع از حقوق مردم را بگیرد.
بذرپاش گفت: اگر مطالبه رسانه ها در پرونده کرسنت نبود، اهمال عده ای در پیگیری حقوقی این پرونده به میلیاردها دلار زیان برای ایران منتهی می شد.
وی در پایان عنوان کرد: با این رفتارهای ناامیدکننده معلوم می شود شعار آزادی منتقدین فقط شعار است و الا عملکردها نسبتی با تحمل منتقد ندارد.

   
  

اضافه نمودن به:          

نظرات کاربران: 18 نظر (فعال: 18 ، در صف انتشار: 0، غیره: 0)
مرتب سازی بر حسب ( قدیمیترین | جدیدترین | بیشترین امتیاز | کمترین امتیاز | بیشترین پاسخ | کمترین پاسخ)
حسین
| 1392/10/17 - 22:18 |     49     1     |
آقای بذرپاش حرم حضرت عبدالعظیم شمارو دیدم اسم احمدی نژاد اوردم استقبال نکردین تنها به این جمله بسنده کردین که مردم دوستش دارن...متوجه شدم که خوشتون نیومد! الهی خدا روزگار احمدی نژاد برگردونه....

ناشناس
| 1392/10/18 - 06:27 |     6     1    
پاسخ: آن مرد رفته است!
برای ما احمدی نژادی ها نرفته است، چون در قلب های ماست!
اما برای آن هایی که او و مدیریتش را نمی پسندیدند؛
آن مرد رفته است!
مردی که در آزادی بیان رسانه ها برای حتی توهین به دولتش هم عدالت داشت رفته است!
آن مرد رفته است!


محمد
| 1392/10/17 - 22:29 |     75     0     |
تازه‌ترین اخبار درباره جزئیات فساد بزرگ کرسنت نشان می‌دهد حدود 80 نفر در جریان این پرونده بزرگ نفتی پول دریافت کرده‌اند. این خبر را علیرضا زاکانی، نایب‌رئیس کمیسیون اصل 90 اعلام کرد. به گزارش دانا، علیرضا زاکانی دیروز درباره این فساد بزرگ نفتی تصریح کرد: در جریان پرونده کرسنت 80 نفر پول گرفته‌اند که اسامی این افراد را به دستگاه‌های دولتی و قوه قضائیه ارسال کرده‌ایم.

به گزارش «وطن امروز»، پیش از این البته تصور بر این بود که تعداد رشوه‌گیرندگان در پرونده کرسنت کمتر از این رقم باشد. به عبارتی تصور این بود که حلقه‌ای که با واسطه عباس یزدان‌پناه قرارداد غیرقانونی کرسنت را اصطلاحا جوش داده بودند؛ تعداد کمی بوده‌اند اما با اظهارات زاکانی مشخص شده در جریان این فساد بزرگ نفتی یک شبکه بزرگ دست داشته‌اند که حدود 80 نفر آنها به صورت مستقیم یا غیرمستقیم رشوه دریافت کرده‌اند.

لایحه ایران برای دفاع در دادگاه لاهه ارسال شده است. این سومین لایحه دفاعیه ایران و در واقع نخستین لایحه در دوران وزارت نفت بیژن زنگنه است. تاکنون وکلای ایرانی توانسته‌اند با ارائه اسناد محکم درباره ارتکاب ارتشاء از سوی حمید ضیاء جعفر، مالک این شرکت نفتی امارات، پرونده را به سود ایران تمام کنند اما همزمان با انتخاب بیژن زنگنه به عنوان وزیر نفت، یک بار دیگر پرونده توسط حمید ضیاءجعفر به جریان افتاد.

مسعود 46
| 1392/10/17 - 22:42 |     1     187    
پاسخ: فساد اصلی پرونده آنجاست که به بهانه تخلف قرارداد لغو شد و 6 سال است که گاز میدان سلمان در حال سوختن است - 32 میلیارد ارزش گازی است که باید صادر میشد و با لغو قرارداد در زمان چناب میرکاظمی وزیر نفت دولت احمدی نژاد اکنون در حال سوختن است و تازه شکایت خریدار اماراتی در دیوان لاهه به احتمال زیاد منجر به پرداخت خسارت میشود - اگر تخلفی وجود داشته باید برخورد شود ولی لغو قرارداد فاجعه بود
بهمن
| 1392/10/17 - 22:47 |     2     71    
پاسخ: غلامحسین نوذری که در دولت آقای احمدی نژاد مدتی وزیر نفت بود، در این باره عنوان می‌کند شاید نقدهایی بر قرارداد کرسنت وارد باشد اما از آن زمانی که عده‌ای این قرارداد را نقد کردند و برای این قرارداد مشکلاتی به وجود آمد؛ بیش از ۷ سال می‌گذرد و در این مدت سهم گاز ایران در میدان مشترک سلمان با امارات در حال سوختن است.- اخذ رشوه جرم سنگینی است ولی 7 سال سوختن گاز میدان خیانت به منافع ملی است
ناشناس
| 1392/10/17 - 22:59 |     29     1    
پاسخ: غجب! اینجا را می گویید منافع ملی مهمتر از رشوه است اما وقتی امثال آریا و زنجانی با رشوه و جعل سند موفق به آزاد کردن سرمایه مردن از چناگال بانکها و تبدیل آن به کار آفرینی اشغال می شوند یا تحریمها را دور می زنند اسمش فساد است!!
جهت اطلاع شما، کرسنت فروش گاز ایران به ثمن بخس بود و اتفاقا باعث شد تا ترکیه و پاکستات هم بگویند به ما هم به همان قیمت قراردادی که با کرسنت داشتید گاز بفرشید! کل پیشرفت در صادرات گاز ایران توقف شد فقط به خاطر کرسنت. حالا شما نگرانید که اماراتیهل چقدر برداشتند؟ مطمئن باشید که حتی به فرض هم مانند پارس جنوبی این میدان گازی نیست به دست امثال توتال و شل سپرده می شد هیچ پیشرفتی نمی کرد کما اینکا هشت سال توتال ایران را دواند اما کمترین اقدام مفیدی در پارس جنوبی انجام نداد. گویا آن را برداشته بود تا صرفا مانع از بهره بردای آن شود.
خوابش را ببینید که تا زمانی که جمهوری اسلامی برقرار است شرکتهای صهیونیستی چند ملیتی اجازه دهند قدمی در جهت توسعه نفت و گاز ایران برداشته شود. فساد واقعی وجود همین کسانی است که با کرسنت و توتال قرارداد می بندند.

مسعود 46
| 1392/10/18 - 06:47 |     2     5    
پاسخ: ناشناس با پرچم سوئد قطعا منافع ملی به همه چیز ارجحیت دارد ضمنا در نظر وزین برادرم بهمن گفته شده رشوه جرم سنگینی است و کسی بحث عدم برخورد را نداشته ظاهرا چشم بسته و بدون توجه به مطالب پاسخ میدهید بکار بردن کلمه جرم سنگین کفایت میکند ضمنا دولت سابق 8 سال به همه اسناد دسترسی داشت اگر جرمی شده باید پیگیری میکرد -جناب ب ز که این روزها برای شما حکم قهرمان ملی پیدا کرده از شرایط تحریمی برای ثروت اندوزی استفاده کرد و هیچ تفاوتی با بانک HSBC در غارت ثروت ملی نداشت
ناشناس
| 1392/10/18 - 19:14 |     2     0    
پاسخ: در زمان جنگ مدافعان هویزه دچار کمبود تدارکات بودند اما مغازه های مردم پر از خواربار که در مغازه ها قفل کرده بودند و فرار کرده بودند. خوب در اینجا شما باشید می گویید دزدی حرام است و بیشتر مدافعان هویزه هم همین نظر را داشتند!! اما استفتا کردتند و جواب شنیدند که بروید همان مغازه ها را باز کنید و مایختاج خود را تامین کنید.
در رشت که دهسال پیش برف باعث قطع ارتباط شهر شده بود و خطر فحطی ایجاد شد، مردم به انبار های دانشگاه ها ریختند و هر بود برداشتند.

شما باید بدانید آنچه قانون تلقی کرده اید فقط مال زمان شرایط عادی و صلح است و نه شرایط جنگی.
در جنگ اولین چیزی که بی معنا می شود قانون است. فلسفه وجود قانون تامین نیازهای اجتماعات انسانی است. هر گاه قانون درست وجودش درست نتیجه معکوس بدهد دیگر قابل اعتنا نیست.

وقتی هم قانون قابل اعتنا نباشد، جرم و قانون شکنی هم بی معنا خواهد بود. چه برسد به جرم سنگین!

دولت ایران در تحریم است و اگر از بیت المال پولی به کسی بدهد و آن شخص بخواهد تحریمها را دور بزند ، چاره ای جز این ندارد که آن پول را حساب شخصی خودش اعلام کند. همین الان شرکتی مانند ایران ایر در خارج از کشور وضعیتی دارد که همه حسابهای بانکیش را بسته اند. بنابراین ایرانیانی که می خواهند از خدمات این شرکت استفاده کنند باید وجه مورد نظر را نه به حساب آن شرکت که به حساب یک واسطه مورد اعتماد آن شرکت واریز کنند. حالا اگر کسی بگوید آن واسطه رانتخوار است و یا یا خیلی ناگهانی پولدار شده است حرفش بی معنا است چون چاره ای جز استفاده از وجود این واسطه نیست.

حال اگر خدای نکرده اس واسطه لو برود، هم دیگر نمی تواند ذره ای از حساب بانکی خودش برداشت کند و هم نمی تواند پول ایران ایر را به او برساند. با این حساب، اگر ایران ایر حالا بیاید یقه آن واسطه را بگیرد که چرا بدهیت را نمی دهی، فقط مرتکب یک ظلم آشکار شده است.

اتفاقی که برای بابک زنجانی افتاده دقیقا همین است. او تا اسمش را از داخل ایران لو نداده بودند می توانست خیلی کارها انجام دهد. اما الان در حالی مورد استنطاق وارد می شود و از تکلیفی بازخواست می شود که اختیاری در خصوص آن ندارد. او می گوید اگر کسی توانست دو هزار دلار را به ایران ممنتقل کند من یک میلیارد دلارش را هم منتقل می کنم...
پس بابک زنجانی تنها یکی از قربانیان ضمایم توافق ژنوچپای برای هر چه بیشتر زیر فشار قراردادن رهبری ایران برای پذیرش جام زهر است.

اما چرا چپ و راست اینطور بر به اصطلاح فساد ستیزی اصرار دارند؟ و اینطور بابک زنجانی را می کوبند؟
جواب این سوال دقیقا پاسخی به همان سوال است که می گوید چرا موسوی و کروبی محاکمه نشدند! به همان دلیل که ادامه دهندگان عملیات لو رفته کربلای 4 محاکمه نشدند....
اگر روزی لو برود که چگونه بخشهای مختلف نظام در حال خیانت بودند و برای تسلیم کردن کشور به دشمن از هم سبقت می گرفتند ...

بگذریم.


ناشناس
| 1392/10/18 - 00:49 |     19     1     |
سوختن این گاز بهتر ازاین است که مفت به بیگانگان بدهیم تا صنعت آنان پیشرفت کند وباملت ما دشمنی کنند .

بهمن
| 1392/10/18 - 06:34 |     1     4    
پاسخ: وقتی چنین استدلال کودکانه ای میکنی چه جوابی میشه داد ؟؟ با استدلال از همین نوع کشور از 32 میلیارد دلار درامد ارزی محروم شد - ضمنا جنابعالی مثل بقیه دوستانت حتی نمیدانی قرارداد گاز با چه قیمت بسته شده فقط افکار تزریق شده را تکرار میکنید - ضمنا در این قرارداد فقط موضوع درامد ارزی به تنهایی نبود وابسته شدن یک همسایه به گاز صادراتی منافع امنیتی برایمان دارد
ناشناس
| 1392/10/18 - 20:17 |     3     1    
پاسخ: اشتباه می کنی آقای بهمن. در شرایطی که گزینه های متعدد پیش روی خریدار است این خریدار است که نظرش اهمیت دارد نه فروشنده.
امارات منتابع وسیع تامین انرژی دارد. بنابر قراردادی شورای همکاری خلیج فارس امکان استفاده از گاز قطر را دارد . بنابراین هیچ گاه احساس وابستگی به ایران نخواهد داشت و اگر احیانا ایران فشاری بیاورد فورا از کس دیگری گاز می خرد.

این ایران است که نمی تواند به قیمتی کمتر از قیمت فروش گاز به ترمیسه و پاکستان به کسی گاز بفروشد و آنها را برنجاند کما اینکه رنجاند.

بهمن
| 1392/10/20 - 07:12 |     1     0    
پاسخ: اطلاعات شما ناکافی است منظور دوست ارجمندم اینه که وقتی یک کشور از شما واردات کالای استراتژیک مشابه گاز داشته باشد قطعا منافع اقتصادی و امنیتی خواهد داشت ضمنا قراداد دو کشور به راحتی قابل فسخ نیست که میگویید هر وقت که فشاری وارد شد از کس دیگری گاز میخرد همانطور که بخاطر لغو یکطرفه توسط دولت قبل ایران در معرض پرداخت جریمه سنگین است به جز 32 میلیارد دلار گازی که سوزانده شد - جالب اینکه از 4 وزیر نفت احمدی نژاد 3 وزیر شامل آقایان نوذری - هامانه - و قاسمی مخالف لغو قرارداد بودند که با فشار م ر معاون اول این قرارداد لغو شد
بهمن
| 1392/10/20 - 07:22 |     0     0    
پاسخ: درداور این که ایران هر متر مکعب گاز را 350 دلار میخرد و قیمت گاز صادراتی به ترکیه 70 دلار در هر متر مکعب است - ضمنا ایران صادر کننده گاز نیست معادل گاز صادر شده به ترکیه در شمالغربی از ترکمنستان در شمالشرقی گاز وارد میکند - کشوری که دومین ذخایر گازی جهان را دارد به لطف دیپلماسی مخرب دولت قبل از راهیابی به بازار جهانی محروم است - سعی کنید بجای جناحی اندیشیدن ملی بیندیشید و با نالایقی در هر دولت یکسان برخورد کنید اطمینان داشته باشید که عدم رعایت منافع ملی و امنیت ملی از دولت فعلی مشابه چنین واکنشی را حداقل از طرف من در پی خواهد داشت

دختر ایرآنی !
| 1392/10/18 - 01:03 |     20     1     |
دولت بهآر می خیلی می ترسم کآمنت بذآرم برآت !
می ترسم مث نکآت پرس ؛ دآسِ دولتِ اعتدآل شآمل تو هم بشه !
وآسه همین خیلی دختر خوبی شدم و دیگه تند و صریح حرف نمی زنم ! :دی :دی :دی
مظلوم شدم ! :دی

صبح امید
| 1392/10/18 - 01:16 |     21     1     |
مردم فکر می کنند دانستن مثل انرژی هسته ای حق مسلم شان است!
کلّاً مشکل خود مردمن

مهر ماندگار
| 1392/10/18 - 05:38 |     2     0     |
اونقد تخلف در دوره های قبل از دوره دکتر انجام شده که خیلیاش فراموش شده. اونایی هم که میخوان رسیدگی بشه نمیذارن. فقط میگردن یه چیز کوچیک پیدا کنن تا پرونده های بزرگ برای دولت دهم درس کنن. بعدشم سفت و سخت پی اونو میگیرن تا بلکه اینجوری ذهن ها هم به اینجور مسائل منحرف بشه..

sarshar
| 1392/10/18 - 07:55 |     1     0     |
یارو کچله اسمش گذاشته بود زلف علی ،حالا شده حکایت دولت راستگویان که همه دروغ است.تورم 30% ابتدای دولت را به دروغ میگوید 45 در صد ،بعد از چند ماه میگوید ما تورم را به 28% رساندیم! ..... انتقاد آزاد ولی نکات نیوز و.... تعطیل

ناشناس
| 1392/10/18 - 14:19 |     1     0     |
دولت اعتدال و «راست» گو، سنگ ها را بسته و سگ ها را رها کرده است.


نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
  لطفا از ارسال واژه ها و عبارات توهین آمیز ، مطالب دارای بار حقوقی و پیگرد قضایی و نیز حروف و کلمات و نشانه ها (مانند علامت تعجب) بصورت مکرر خودداری فرمایید. نظرات کوتاه تر زودتر بررسی و منتشر می شود. / توجه داشته باشید کد امنیتی ، زمان انقضا دارد و دقایقی پس از باز کردن منقضی می شود و برای ارسال نظر صفحه را باید رفرش کنید.
  کد امنیتی:
 
 
 
نامه دکتر احمدى نژاد به محضر مقام معظم رهبرى درباره شرایط کشور، توطئه دشمنان، عملکرد مسئولین و خواست و نظرات مردم
نامه دکتر احمدى نژاد به محضر مقام معظم رهبرى درباره شرایط کشور، توطئه دشمنان، عملکرد مسئولین و خواست و نظرات مردم
 
متن کامل نامه مهم دکتر احمدی نژاد به رهبر معظم انقلاب / انتظار این است که حضرتعالی ورود کنید و با برخورد قاطع از اجحاف و ظلم جلوگیری و از مظلومین احقاق حق فرمایید
متن کامل نامه مهم دکتر احمدی نژاد به رهبر معظم انقلاب / انتظار این است که حضرتعالی ورود کنید و با برخورد قاطع از اجحاف و ظلم جلوگیری و از مظلومین احقاق حق فرمایید
 
درخواست هفت تن از مقامات دولت دکتر احمدی نژاد از وزارت کشور برای برگزاری تجمع اعتراضی مردمی
درخواست هفت تن از مقامات دولت دکتر احمدی نژاد از وزارت کشور برای برگزاری تجمع اعتراضی مردمی
دکتر احمدی نژاد:  هر کسی در هر مقام و منصبی باشد اگر ملت او را نخواهد، غاصب است/ دولت با درآمد فعلی هدفمندی یارانه ها می تواند به ۷۵ میلیون ایرانی نفری ۷۵ هزار تومان بدهد + فیلم
دکتر احمدی نژاد: هر کسی در هر مقام و منصبی باشد اگر ملت او را نخواهد، غاصب است/ دولت با درآمد فعلی هدفمندی یارانه ها می تواند به ۷۵ میلیون ایرانی نفری ۷۵ هزار تومان بدهد + فیلم
 
بخشی از سخنرانی دکتر احمدی نژاد در جمع دانشجویان/ اینها باید تشریف ببرند و ان شاء الله بزودی خواهند برد + فیلم
بخشی از سخنرانی دکتر احمدی نژاد در جمع دانشجویان/ اینها باید تشریف ببرند و ان شاء الله بزودی خواهند برد + فیلم
 
پاسخ دکتر احمدی نژاد به نامه عضو مجلس خبرگان رهبری/ مقامات معادل نظام نیستند
پاسخ دکتر احمدی نژاد به نامه عضو مجلس خبرگان رهبری/ مقامات معادل نظام نیستند
دکتر احمدی نژاد: صهیونیسم بین الملل در چهره طاغوت ها و خودپرستانِ خودبرتربین در برابر جامعه انسانی صف آراسته است
دکتر احمدی نژاد: صهیونیسم بین الملل در چهره طاغوت ها و خودپرستانِ خودبرتربین در برابر جامعه انسانی صف آراسته است
 
اطلاعیه شماره 2 بقایی، جوانفکر و خراسانی/ درخواست از رهبر معظم انقلاب برای مامور نمودن آیت الله شاهرودی جهت رسیدگی به ادعاها و اتهامات
اطلاعیه شماره 2 بقایی، جوانفکر و خراسانی/ درخواست از رهبر معظم انقلاب برای مامور نمودن آیت الله شاهرودی جهت رسیدگی به ادعاها و اتهامات
 
فیلم کامل سخنرانی طوفانی دکتر احمدی نژاد در جمع زائران حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع)
فیلم کامل سخنرانی طوفانی دکتر احمدی نژاد در جمع زائران حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع)
 
 
::  پخش زنده ::  خانه ::  تماس با ما ::  RSS
© دولت بهار
[email protected]
پشتیبانی توسط: خبرافزار