آرشیو   |  درباره ما   |  باشگاه مخاطبان دولت بهار    RSS   |  ارتباط با ما   |  پیوندها  
 * صفحه اصلی    * ارسال خبر و یادداشت    * عضویت در کانال تلگرام دولت بهار    * صدای مهر و عدالت (آرشیو سخنرانیهای دکتر احمدی نژاد 92-84)  
شنبه، 16 آذر 1398 - 23:51   
  تازه ها:  
- اندازه متن: + -  کد خبر: 5762صفحه نخست » دیدگاهچهارشنبه، 16 بهمن 1392 - 16:57
سوءمدیریت و رحمتی که زحمت شد
سوءمدیریت و رحمتی که زحمت شدسیاوش آقاجانی
  

گیلان در یک دهه اخیر 3 برف شدید را تجربه کرد، برفی که در 83 بارید و با سوءمدیریت محض آقای سلطانی فر (استاندار غیر بومی وقت، همان رییس فعلی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری) مواجه شد که به دلیل شدت نارضایتی مردم، از استانداری گیلان عزل گردید، برف 83 موجب خرابی کارخانجات و گلخانه های زیادی شد و عملاً برخی از آن کارخانه های بزرگ دیگر نتوانستند بازگشایی شوند و برخی نیز با وجود بازگشایی هرگز به وضعیت قبلی خود بازنگشتند و این درحالی بود که آقای سلطانی فر در مصاحبه های خود به جای استمداد از استان های دیگر، از این مسئله سرباز زد.


تجربه ناموفق برف سال 83 با مدیریت مناسب مهندس قهرمانی چابک در برف سنگین 86 همراه شد و به داد مردم گیلان رسید و اگرچه در هر دو برف 83 و 86 مشکلاتی در خصوص قطعی برق و آب و بستن راه ها ایجاد شد، اما مدیریت فعال و در صحنه ی استاندار و سایر مدیران و استمداد به موقع از استان های معین، با سرعت بیشتری مشکلات را حل کرد و تازمانی که مدیریت شهری پاسخگوی نقل و انتقال مردم نبود، ادارات نیز تعطیل گشتند و با این وجود، با بسیج به موقع امکانات و توان شهرداری، راهداری و سایر نهادهای مربوطه، به خوبی مسیرهای بسته باز و نقل و انتقالات با همکاری ناوگان نقلیه عمومی شهرداری به صورت مجانی و جهادی صورت گرفت. در برف 86 اگر چه شهرهای زیادی درگیر برف بودند اما دو شهر بزرگ رشت و انزلی بیش از سایرین با برف سنگین مواجه شدند.

اما امسال نیز گیلان برف سنگینی را تجربه می کند، برفی که دراکثر شهرهای استان با ارتفاع زیادی باریده است و اگر چه میزان بارش برف امسال در شهر رشت هنوز از برفهای 83 و 86 خیلی کمتر است، اما مدیریت شهری رشت از سال 86 ضعیف تر است و ناوگان نقلیه شهری نیز به خوبی عمل نمی کند و مردم رشت و اکثر شهرهای استان ناچاربودند (به خصوص در 2-3 روز گذشته) اکثر کارهایشان را پیاده انجام دهند و با این وجود استاندار اصرار داشت تمام ادارات باز باشند و کارمندان نیز به اجبار تمام مسیر تا اداره های شان را پیاده طی کردند، در حالی که هم تقریباً ارباب رجوعی وجود نداشت و هم تعطیلی ادارات می توانست به صرفه جویی در مصرف گاز کمک شایانی بنماید. وضعیت مناطقی مثل صومعه سرا، حسن رود و بسیاری از روستاها و به خصوص ییلاقاتی که بیش از 2 متر برف داشته اند وخیم است، روزهاست که از امکاناتی مانند  برق، آب، راه، پزشک و دارو برخوردار نیستند و گستردگی مناطق برفگیر در کنار سوءمدیریت استانداری و برخی فرمانداری ها و درگیر بودن اکثر استان های مجاور با برف، موجب گردیده است تا برف سال 92 شرایط سختی را بر مردم استان تحمیل کند، به حدی که سپاه در مسئله ورود کرده است و امیدوارم هر چه زودتر مشکلات شهرها و روستاهای برفگیر حل گردد.

به راستی آیا برای استانی که به طور متوسط هر 3 سال یک برف سنگین بالای 2 متر را تجربه می کند و در حالی که از روزها قبل این بارش پیش بینی شده بود، این وضعیت را جز سوءمدیریت می توان نام نهاد؟!
   
  

اضافه نمودن به:          

نظرات کاربران: 7 نظر (فعال: 7 ، در صف انتشار: 0، غیره: 0)
مرتب سازی بر حسب ( قدیمیترین | جدیدترین | بیشترین امتیاز | کمترین امتیاز | بیشترین پاسخ | کمترین پاسخ)
مهر ماندگار
| 1392/11/17 - 05:30 |     11     0     |
مسئولین این دولت که یه جوری حرف میزنن انگار که تا حالا برفی به این شدت سابقه نداشته! شاید میخوان اینجوری کم کاریشونو توجیه کرده باشن..

sarshar
| 1392/11/19 - 09:32 |     2     0    
پاسخ: کار هر بز نیست خرمن کوفتن/گاو نر میخواهد و پیر کهن
وقتی دولت داس همه افراد کار بلد دولت عدالت را بلدوزوری ریشه کن میکند و نسلشان را بر میدارد ،و برای مجلس آینده فرماندار و استاندار و ... میکارد همین میشود


صیاد
| 1392/11/17 - 11:00 |     9     0     |
سلام. تدبیر وامید وعقلانیت در توزیع سبد کالا ودر خصوص مدیریت شهرها وروستاهای برف زده موج میزند اگه ادعاش هم نداشتند سخت نبود ولی ادعا کنی و نتوانی ثابت کنی سخته اینها خواست خدا ست که به مردم پوچ ودروغین بودن ادعاهای د ولتمردان راستگونما را نشان دهد.هنوز مونده تا چهره ی واقعی دولتمردان ...روشن بشه ...

عباس مهدوی
| 1392/11/17 - 12:41 |     9     0     |
اشتباه نکنید مدیریت یعنی همین! فکرش را بکنید کلی برف باریده هیچ‌جا تعطیل نشده این قطعی برق و راهبندان و چه و چه هم برای این بوده که یک وقت خدایی نکرده ریا نشود!

فرخ
| 1392/11/17 - 13:07 |     6     0     |
بسیار درست است. این طور به زانو در آوردن مردم از لجبازی های احمقانه است. برف سنگین و سنگین تر همیشه بوده و خواهد بود. تازه این بر.. پوک است.. ارتفاع دارد. اما چرا اینهمه ترافیک؟ نویسنده توضیح داد. چرا اینهمه سیم برق آویزان؟ چرا مردم در خانه مانند گذشته های همه ی روستاییان ذخیره و نفت و چراغ والور! علاء الدین، و غیره ندارند که مدتی در خنه مانده و جم نخورند.. چرا سبک زندگی اینقدر وابسته به نانوایی که اگر کار نکند مردم گرسنه بمانند؟ کو آن برنامه ی راهبردی؟ وقتی همه چیز خصوصی شد فاتحه ی برنامه ی راهبردی را هم باید خواند. برنج هندی؟ چای؟ قند؟ سبد کالا؟ اینها حکم محکومیت مردم علیه استانداران خلق الساعه هستند.. بیش از 2500 مسئول دولت دهم را برکنار کردن مدیریت راهبردی است.. اسلامی بودن و انقلابی بودنش طلب مان.

shahab
| 1392/11/25 - 02:46 |     1     0     |
عدو شود سبب خیر اگر خدا خواهد خمیر مایه دکان شیشه گر سنگ است

مقاومتی
| 1392/12/26 - 17:17 |     0     0     |
بدون شک یکی ازراههای اجرای موفق اقتصادمقاومتی بازنگری وآسیب شناسی قوانین گذشته است : ازجمله 1- اصلاح نحوه انتخاب نمایندگان مجلس شورای اسلامی است. زیرا برای جلوگیری از رانت خواری ، پارتی بازی ، لابی گری سیاسی ، دخالت صاحبان ثروت وقدرت درامورمملکت ، آویزان شدن افرادکمتری به نمایندگان، دخالت کمترنمایندگان درعزل ونصب ها وروی کارنیامدن افراد نالایق وناشایست درادرات، نپرداختن نمایندگان به امورجزئی ودست وپاگیروتصمیم گیری محدود ومقطعه ای، پیگیری نکردن امورنامشروع شخصی افرادفرصت طلب ومصرف وامهای کلان درمسیر درست وهمچنین جلوگیری ازجمع آوری رای مردم توسط کاندیداهای که با خرید رای وبا وعده وعید به عوام ویا دست به دامن شدن افرادمسئله دارمی خواهند وارد مجلس شورای اسلامی بشوند . پس برای ورود نخبگان به مجلس شورای اسلامی وکم کردن هزینه انتخابات - نیاز است که : الف – انتخاب نمایندگان استانی بشود ب – جهت انتخاب نماینده اصلح ، به رای افراد رای دهنده براساس میزان تحصیلات یا سن و... وزن وعیارداده شده وارزش گذاری شود.
2- برگذاری انتخابات ونحوه رای گیری نمایندگان مجلس خبرگان رهبری ، صرفا دربین علما وحوزه های علمیه استانها صورت بگیرد وعامه مردم دراین انتخابات شرکت نکنند.
3- برای ایجاداشتغال وبکارگیری جوانان توسط کارگاهها وبنگاههای اقتصادی کوچک وجهت آرامش روانی درجامعه وکاستن ازاسترس ودغدغه مردم نسبت به آینده ، دولت به میزان شش روز درهرماه بیمه بازنشستگی برای افراد ذکورهجده سال به بالا به حساب تامین اجتماعی واریزبکند ومازادبرآن بعهده خودفرد ویا کارفرما باشد .
4- جهت کاستن ازهزینه های موازی کاری دولت ، کمیته امداد با بهزیستی ادغام شده وبرای افرادشصت سال به بالا که تحت پوشش بیمه نیستند ، به میزان شش روزدرهرماه مستمری درنظر گرفته شود .
5- درخصوص بودجه پژوهش وتحقیقات که هرساله به ادارات وشرکتهای دولتی داده می شود بازنگری شده وبازخوردآن مورد تحقیق قراربگیرد ، اکثرادرات وشرکتها درپایان سال برای اینکه بودجه مزبورعودت داده نشود قرارداد صوری با دانشگاهها می بندند. واز پژوهش وتحقیقات خبری نیست .نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
  لطفا از ارسال واژه ها و عبارات توهین آمیز ، مطالب دارای بار حقوقی و پیگرد قضایی و نیز حروف و کلمات و نشانه ها (مانند علامت تعجب) بصورت مکرر خودداری فرمایید. نظرات کوتاه تر زودتر بررسی و منتشر می شود. / توجه داشته باشید کد امنیتی ، زمان انقضا دارد و دقایقی پس از باز کردن منقضی می شود و برای ارسال نظر صفحه را باید رفرش کنید.
  کد امنیتی:
 
 
 
نامه دکتر احمدى نژاد به محضر مقام معظم رهبرى درباره شرایط کشور، توطئه دشمنان، عملکرد مسئولین و خواست و نظرات مردم
نامه دکتر احمدى نژاد به محضر مقام معظم رهبرى درباره شرایط کشور، توطئه دشمنان، عملکرد مسئولین و خواست و نظرات مردم
 
متن کامل نامه مهم دکتر احمدی نژاد به رهبر معظم انقلاب / انتظار این است که حضرتعالی ورود کنید و با برخورد قاطع از اجحاف و ظلم جلوگیری و از مظلومین احقاق حق فرمایید
متن کامل نامه مهم دکتر احمدی نژاد به رهبر معظم انقلاب / انتظار این است که حضرتعالی ورود کنید و با برخورد قاطع از اجحاف و ظلم جلوگیری و از مظلومین احقاق حق فرمایید
 
درخواست هفت تن از مقامات دولت دکتر احمدی نژاد از وزارت کشور برای برگزاری تجمع اعتراضی مردمی
درخواست هفت تن از مقامات دولت دکتر احمدی نژاد از وزارت کشور برای برگزاری تجمع اعتراضی مردمی
دکتر احمدی نژاد:  هر کسی در هر مقام و منصبی باشد اگر ملت او را نخواهد، غاصب است/ دولت با درآمد فعلی هدفمندی یارانه ها می تواند به ۷۵ میلیون ایرانی نفری ۷۵ هزار تومان بدهد + فیلم
دکتر احمدی نژاد: هر کسی در هر مقام و منصبی باشد اگر ملت او را نخواهد، غاصب است/ دولت با درآمد فعلی هدفمندی یارانه ها می تواند به ۷۵ میلیون ایرانی نفری ۷۵ هزار تومان بدهد + فیلم
 
بخشی از سخنرانی دکتر احمدی نژاد در جمع دانشجویان/ اینها باید تشریف ببرند و ان شاء الله بزودی خواهند برد + فیلم
بخشی از سخنرانی دکتر احمدی نژاد در جمع دانشجویان/ اینها باید تشریف ببرند و ان شاء الله بزودی خواهند برد + فیلم
 
پاسخ دکتر احمدی نژاد به نامه عضو مجلس خبرگان رهبری/ مقامات معادل نظام نیستند
پاسخ دکتر احمدی نژاد به نامه عضو مجلس خبرگان رهبری/ مقامات معادل نظام نیستند
دکتر احمدی نژاد: صهیونیسم بین الملل در چهره طاغوت ها و خودپرستانِ خودبرتربین در برابر جامعه انسانی صف آراسته است
دکتر احمدی نژاد: صهیونیسم بین الملل در چهره طاغوت ها و خودپرستانِ خودبرتربین در برابر جامعه انسانی صف آراسته است
 
اطلاعیه شماره 2 بقایی، جوانفکر و خراسانی/ درخواست از رهبر معظم انقلاب برای مامور نمودن آیت الله شاهرودی جهت رسیدگی به ادعاها و اتهامات
اطلاعیه شماره 2 بقایی، جوانفکر و خراسانی/ درخواست از رهبر معظم انقلاب برای مامور نمودن آیت الله شاهرودی جهت رسیدگی به ادعاها و اتهامات
 
فیلم کامل سخنرانی طوفانی دکتر احمدی نژاد در جمع زائران حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع)
فیلم کامل سخنرانی طوفانی دکتر احمدی نژاد در جمع زائران حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع)
 
 
::  پخش زنده ::  خانه ::  تماس با ما ::  RSS
© دولت بهار
[email protected]
پشتیبانی توسط: خبرافزار