آرشیو   |  درباره ما   |  باشگاه مخاطبان دولت بهار    RSS   |  ارتباط با ما   |  پیوندها  
 * صفحه اصلی    * ارسال خبر و یادداشت    * عضویت در کانال تلگرام دولت بهار    * صدای مهر و عدالت (آرشیو سخنرانیهای دکتر احمدی نژاد 92-84)  
چهارشنبه، 7 خرداد 1399 - 01:49   
  تازه ها:  
- اندازه متن: + -  کد خبر: 9530صفحه نخست » برگزیدهیکشنبه، 7 اردیبهشت 1393 - 15:49
واکنش کدخدایی به روایت هاشمی از رد صلاحیت
  

آنچه در مذاکرات اعضای شورای نگهبان درباره احراز صلاحیت کاندیداهای ریاست‌جمهوری یازدهم، گذشته، مشخص نبوده و در سنوات گذشته نیز هیچگاه به این موضوع پرداخته نشده است. اما سال گذشته و پس از ردصلاحیت حجت‌الاسلام هاشمی‌رفسنجانی، وی در برخی دیدارهای خود روایتی از ماجرای ردصلاحیت خود در مذاکرات شورای نگهبان مطرح کرده است.

به نوشته وطن امروز، در آخرین نوبت وی در گفت‌وگو با ویژه‌نامه نوروزی یکی از روزنامه‌های اصلاح‌طلب؛ اینگونه ماجرای ردصلاحیت خود را روایت کرد: «در دو، سه روز آخر کسانی از داخل شورای نگهبان به من اطلاع دادند که یکی از مسؤولان امنیتی و معاونانش آمده‌اند و با اصرار زیاد اجازه یافتند که در جلسه حضور داشته باشند البته دیگران مخالفت می‌کردند که بنا نیست کسانی از بیرون به جلسه ما بیایند، چون داریم بحث انتخابات می‌کنیم.

بعضی‌ها گفتند فقط آن مسؤول بماند و بقیه بروند بیرون، که رفتند. آن شخص ماند و گفت من می‌خواهم به شما بگویم ما از همان روزی که آقای هاشمی نامزد شد، هر صبح و شب دایما افکار سنجی می‌کنیم. رای ایشان به سرعت بالا می‌رود و تا شب گذشته به ۷۰ درصد رسیده و اگر دو روز دیگر صبر کنید، به ۹۰ درصد می‌رسد. اگر او بیاید همه رشته‌های این سال‌های ما پنبه می‌شود. با این صحبت، آنها تکلیف را روشن کردند».

هاشمی‌رفسنجانی البته درباره مذاکرات حسن روحانی و علی لاریجانی با او برای انصراف از کاندیداتوری نیز روایت‌هایی را مطرح کرد. این تقریبا تنها روایت مطرح شده درباره ماجرای ردصلاحیت رفسنجانی در مذاکرات شورای نگهبان بود. با این حال این روایت با واکنش عباسعلی کدخدایی مواجه شد. کدخدایی اگرچه اکنون دیگر سخنگوی شورای نگهبان نیست اما بدون آنکه اسمی از هاشمی‌رفسنجانی بیاورد، از روایت ماجرا توسط هاشمی انتقاد کرد.

کدخدایی درباره این موضوع پیشنهاد داد «فیلم مذاکرات اعضای شورای نگهبان در بررسی صلاحیت کاندیداهای ریاست‌جمهوری یازدهم منتشر شود تا همه مردم از این جلسه و محتوای آن باخبر شوند.

کدخدایی درباره ماجرای ردصلاحیت‌ها و فشارهایی که آن زمان به شورای نگهبان وارد می‌شد؛ گفت: خیلی به مصلحت کشور نمی‌بینم که باز به آن زمان بازگردیم. اتفاقی افتاده است و تصمیم قانونی‌ای گرفته شد و تمام شده اما گاهی متاسفانه می‌بینیم که برخی افراد هنوز این مساله را ادامه می‌دهند و اخبار غیر صحیحی از جلسات شورای نگهبان مطرح می‌کنند با این ادعا که برخی افراد یا نفرات حرف‌هایی زدند. من روشن می‌گویم جلسات ما سیستم ضبط و ثبت صوتی و تصویری کامل دارد و آیندگان می‌توانند این جلسات را ببینند. من همیشه از کسانی بودم که مدعی هستم مذاکرات شورای نگهبان درباره انتخابات باید پخش شود و مشخص شود ما به چه کسی رای منفی و به چه کسی رای مثبت دادیم. چون ما در آخرت باید پاسخگوی رای خود باشیم. وقتی پیش خدا نمی‌توانیم پنهان کنیم ضرورتی ندارد پیش بندگان خدا رای خود را مخفی کنیم. اگر آن مذاکرات منتشر شوند دیگر این اخبار غیرصحیح منتشر نخواهند شد. می‌شنویم عده‌ای می‌گویند آن زمان عده‌ای مخالف و عده‌ای موافق بودند تا زمانی که مقامی به شورای نگهبان آمد و رای اعضا عوض شد! درحالی که اینطور نبود. ما می‌خواهیم فرصتی داشته باشیم که این فیلم پخش شود. خبر خاصی نبود. کاری که باید انجام می‌شد من به عنوان سخنگو اعلام کردم و تصمیم کسی عوض نشد. خواهش من این است که اصلا این اخبار را دامن نزنیم و کسانی که این مطالب را مطرح می‌کنند به جای اینکه اعلام ‌کنند ما خبر داریم، در یک جلسه رسمی از اعضا بپرسند چه شد، این مطالبی که نقل می‌شود صحیح نیست.کدخدایی در ادامه درباره برخی پیشنهادات به برخی کاندیداها برای انصراف خود از کاندیداتوری نیز توضیح داد: من این موضوع را در جای دیگری هم گفته‌ام که منحصر به شخص ایشان نبود. خیلی از محترمین جامعه هستند که این مورد را داشتند. حتی افرادی که می‌خواستند ثبت‌نام کنند، قبل از ثبت‌نام نظر منفی خود را در مشورت به آنها اعلام کردیم. برخی گوش نکردند، ثبت‌نام کردند و ما قبل از اعلام رای هم به آنها گفتیم. بعضی انصراف دادند و برخی انصراف ندادند. ایشان هم مثل آنها بود. اعضای شورای نگهبان این ملاحظه را داشتند که ایشان به عنوان شخصیتی که در انقلاب و نظام زحمت کشیدند بدانند که نظر شورای نگهبان این است که ایشان در نهایت نظر خود را تغییر ندادند.

   
  

اضافه نمودن به:          

نظرات کاربران: 9 نظر (فعال: 8 ، در صف انتشار: 0، غیره: 1)
مرتب سازی بر حسب ( قدیمیترین | جدیدترین | بیشترین امتیاز | کمترین امتیاز | بیشترین پاسخ | کمترین پاسخ)
محمدکاظم
| 1393/2/7 - 20:31 |     12     1     |
کدخدایی جان خب رفسنجانیه دیگه، این بنده خدا روایتشو که شروع کنه مردم تا تهشو می خونن، دیگه نیاز به تکذیب و انتقاد نداره
اصلا شما می دونستی امام مخالف ردصلاحیت هاشمی بوده؟!

ناشناس
| 1393/2/9 - 02:18 |     0     0    
پاسخ: همان روز امام به خواب هاشمی آمد و گفت هاشمی من با رد صلاحیت تو مخالفم.


توحید
| 1393/2/8 - 02:46 |     10     1     |
حرفای رفسنجانی رو بردارن فیلم کنن ، من شک ندارم تو گیشه ها اواتار رو شکست میده. اصلاً تخیل این شخص رو جیمز کامرون ببینه خود به خود دستاش بالا میره. اوج تخیل رو خدایی :
هر صبح و شب دایما افکار سنجی می‌کنیم. رای ایشان به سرعت بالا می‌رود و تا شب گذشته به ۷۰ درصد رسیده و اگر دو روز دیگر صبر کنید، به ۹۰ درصد می‌رسد. اگر او بیاید همه رشته‌های این سال‌های ما پنبه می‌شود.

حسینی
| 1393/2/8 - 05:37 |     12     1     |
تا شب گذشته به ۷۰ درصد رسیده و اگر دو روز دیگر صبر کنید، به ۹۰ درصد می‌رسد.
واگر چهار روز دیگر صبر کنید به 125 درصد و اگر یک هفته دیگر صبر کنید به 215 درصد و.............

توحید
| 1393/2/8 - 06:48 |     9     1    
پاسخ: وقتی از 100 بالاتر رفت یعنی مردم محسور هاشمی شدن
عدد 200 رو که رد کرد یعنی عشق خالص
بالای 300 هم که دیگه مردم ذوب شدن


حسینی
| 1393/2/8 - 05:45 |     9     1     |
من همیشه از کسانی بودم که مدعی هستم مذاکرات شورای نگهبان درباره انتخابات باید پخش شود.
این مدعى بودن همیشگی مربوط به بعد از خروج از شورا بوده؟! چون قبل از ان یادمان نمی اید چیزی در این خصوص فرموده باشید!

قاسم خانلرخانی
| 1393/2/8 - 16:36 |     7     1     |
هاشمی دیگه به هزیان گوئی افتاده ، این نظر سنجی ها واسه رقیبش یعنی جناب مشائی بوده و آقای استوانه فقط میخواهد این وسط خودش رو موجه کند . اتفاقا اگر راستگو بود باید میگفت چقدر برای تائید صلاحت خودش با شورای نگهبان کلنجار رفتند .
آخه بگو تو که سیاستهای خودت رو به روحانی دیکته میکنی دیگه چرا ؟ تو که پشت پرده همه این ماجراها هستی ؟ آنقدر ضایع شدید که پرده ها هم کنار رفته .
اگر قرار باشد کسی هم حرفی بزند یا گلایه ای کند اون آقای مشائی باید باشد که سکوت ایشان ولایتمدار بودن ایشان را اثبات می کند .

جعفر
| 1393/2/9 - 03:50 |     1     0     |
بازم این جناب استوانه توهم زده اساسی


نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
  لطفا از ارسال واژه ها و عبارات توهین آمیز ، مطالب دارای بار حقوقی و پیگرد قضایی و نیز حروف و کلمات و نشانه ها (مانند علامت تعجب) بصورت مکرر خودداری فرمایید. نظرات کوتاه تر زودتر بررسی و منتشر می شود. / توجه داشته باشید کد امنیتی ، زمان انقضا دارد و دقایقی پس از باز کردن منقضی می شود و برای ارسال نظر صفحه را باید رفرش کنید.
  کد امنیتی:
 
 
 
با خنده‌های بلند و پیوسته‌اش
با خنده‌های بلند و پیوسته‌اش
 
معمای نیرنگ در بازار بورس و سیاستگذاری انتحاری در اقتصاد ایران / بهشت مکاره به جهنم سوزان تبدیل می شود؟!
معمای نیرنگ در بازار بورس و سیاستگذاری انتحاری در اقتصاد ایران / بهشت مکاره به جهنم سوزان تبدیل می شود؟!
 
متن کامل نامه تاریخی دکتر احمدی نژاد خطاب به رهبر کاتولیک های جهان
متن کامل نامه تاریخی دکتر احمدی نژاد خطاب به رهبر کاتولیک های جهان
"اگر" را کاشتیم و سبز نشد / نگاهی به چند "اگرِ نامحقق" که در نقطه جوش، قطار تاریخ را به ریلی دیگر انداخت
"اگر" را کاشتیم و سبز نشد / نگاهی به چند "اگرِ نامحقق" که در نقطه جوش، قطار تاریخ را به ریلی دیگر انداخت
 
جزئیاتی از پروژه مرموز "آی دی 2020"؛ واکسیناسیون جمعیت جهان به مثابه چیپ ­گذاری عمومی
جزئیاتی از پروژه مرموز "آی دی 2020"؛ واکسیناسیون جمعیت جهان به مثابه چیپ ­گذاری عمومی
 
خاطره بازی و روایت "ورزش سه" از حضور دکتر احمدی نژاد در اردوی تیم ملی فوتبال + تصاویر
خاطره بازی و روایت "ورزش سه" از حضور دکتر احمدی نژاد در اردوی تیم ملی فوتبال + تصاویر
بیل گیتس و کرونا / نگاهی به پیشینه پنهانی دستکاری ژنتیکی و خالکوبی های کوانتومی
بیل گیتس و کرونا / نگاهی به پیشینه پنهانی دستکاری ژنتیکی و خالکوبی های کوانتومی
 
آقای وزیر کشور حسن روحانی، ماجرای گم شدن یک میلیارد دلار سال ۸۸ که یادتان نرفته؟!
آقای وزیر کشور حسن روحانی، ماجرای گم شدن یک میلیارد دلار سال ۸۸ که یادتان نرفته؟!
 
چرخش شگفت انگیز در سیاست احزاب شیعه عراق یا موفقیت تاکتیکی بازوی برون مرزی ایران؟!
چرخش شگفت انگیز در سیاست احزاب شیعه عراق یا موفقیت تاکتیکی بازوی برون مرزی ایران؟!
 
 
::  پخش زنده ::  خانه ::  تماس با ما ::  RSS
© دولت بهار
[email protected]
پشتیبانی توسط: خبرافزار